Strona 919 z 924 PierwszyPierwszy ... 419819869909917918919920921 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,181 do 9,190 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #9181
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    oem. sprawdzają się w tym rydwanie najlepiej i majątku też nie kosztują

  2. #9182
    Użytkownik Awatar sylwek73
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Sylwek
    Auto
    UFO FK2 1.8 SPORT
    Skąd
    Widuchowa
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2 Zobacz posta
    oem. sprawdzają się w tym rydwanie najlepiej i majątku też nie kosztują
    Potwierdzam sam ostatnio wymieniałem ,brałem oem 69zł sztuka.

  3. #9183
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2022
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zainstalowałem zestaw żarówek Led dwufunkcyjnych, które oprócz kierunkowskazu mają też funkcje świateł dziennych (żarówka jest podzielona na dwie sekcje). Do żarówki dochodzą trzy kable (plus z kierunku, plus z drl, masa). Na ścieżce kierunkowskazu i masy jest jeszcze podłączony rezystor 6A 50W. Ogólnie żarówki świeca pięknie, a na światłach mijania wszystko działa bez zarzutu. Kierunki działają normalnie. Początkowo, po podłączeniu "na sucho" (prowizoryczna instslacja poza lampami) również na światłach dziennych kierunkowskaz pracował ok. Tym niemniej, gdy wszystko zamontowałem okazało się, że po trzech sekundach od włączenia kierunkowskazu na światłach dziennych usłyszałem jakiś dźwięk (jakby z przerywacza) i zaczął występować hyperflashing. Na światłach mijania kierunkowskazy działają normalnie. Żeby było jeszcze dziwniej to po jakimś czasie lewy kierunkowskaz zaczął działać z normalna prędkością na włączonych światłach dziennych. Nadal jednak prawy przyspiesza. Myślałem, że to kwestia jakiegoś problemu w układzie żarówki i sprawdziłem jesscze dwie inne żarówki innego producenta. Również i one zapadają w hyperflashing.

    Efekt widoczny na filmie:
    https://youtu.be/gZ8w2tmTMws

    Zastanawiam się co może być przyczyną, że jedna strona "samouleczyła się" po kilku godzinach, a druga ciągle się spieszy (i na pewno nie jest to wina żarówek). Poza tym dlaczego na wylaczonym oświetleniu, jak i na światłach mijania kierunkowskazy działają ok?
    Ostatnio edytowane przez login ; 26-09-22 o 21:11

  4. #9184
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Panowie ,szybkie pytanie jakie sprzęgło do diesla?

    LUK czy AISIN?

  5. #9185
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra Zobacz posta
    Panowie ,szybkie pytanie jakie sprzęgło do diesla?

    LUK czy AISIN?
    Jeśli miałbym wybierać tylko pomiędzy tymi dwoma, to bym się bardziej skłaniał ku Aisin.
    Jeszcze pozostaje pytanie czy w opakowaniu Aisin faktycznie będzie Aisin. Sprawdź to, bo różnie z tym może być.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  6. #9186
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Jeśli miałbym wybierać tylko pomiędzy tymi dwoma, to bym się bardziej skłaniał ku Aisin.
    Jeszcze pozostaje pytanie czy w opakowaniu Aisin faktycznie będzie Aisin. Sprawdź to, bo różnie z tym może być.
    Dzięki za odpowiedz ,taką samą mam sugestię .Zapytam sprzedającego na Alledrogo co tam siedzi w opakowaniu

  7. #9187
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedz ,taką samą mam sugestię .Zapytam sprzedającego na Alledrogo co tam siedzi w opakowaniu
    Jak kupujesz tarczę, docisk i łożysko w komplecie, to posprawdzaj oznaczenia na każdej z części najlepiej.
    Tarczę Bosch w firmowo zamkniętym pudełku innej firmy, nie pamiętam teraz jakiej, też już ostatnio widziałem.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  8. #9188
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Kupione AISIN.Komplet tarcza,docisk,łożysko, dwu masa .Sprzedający deklaruje że zakupione od autoryzowanego dystrybutora na Polskę .Posprawdzam oznaczenia jak będą ...



    Przyszło .Posprawdzałem oznaczenia .Pudełka oryginalnie zaplombowane Aisin .W środku tarcza LUK okładziny VALEO .Docisk LUK I koło dwu masowe LUK.Średnio to wygląda.

    Ostatnio edytowane przez login ; 05-10-22 o 15:25

  9. #9189
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra Zobacz posta
    Przyszło .Posprawdzałem oznaczenia .Pudełka oryginalnie zaplombowane Aisin .W środku tarcza LUK okładziny VALEO .Docisk LUK I koło dwu masowe LUK.Średnio to wygląda.

    Trochę chujówka, jednym słowem płacić za Aisin'a a dostawać Luk'a.


    Ja nigdy nie kupowałem żadnych podzespołów Aisin'a oprócz pompy wody i zawsze zawartość była zgodna z opakowaniem. Widać, że nastały tak gówniane czasy, że za każdym razem trzeba próbować w miarę możliwości weryfikować zgodność zawartości z opakowaniem.
    Z dawnych czasów jedyne niezgodności, które kojarzę to było łożysko piasty Koyo w pudełku Kanako. Ale to nie był problem, bo Koyo było Made In Japan.
    W Twoim przypadku też bym nie był zadowolony bo części Luk, to według mnie nie jest górna półka, jeśli chodzi o jakość zamiennika części Hondy.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  10. #9190
    Użytkownik Awatar Yossarian
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK R18+EG B16
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,870

    Domyślnie

    Luk jak Luk. Gorzej, że okładziny valeo. Powinno się to nazywać valneo bo jedyne co potrafi zrobić to się rozlecieć. Odsyłaj to.
    Ostatnio edytowane przez Yossarian ; 06-10-22 o 08:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •