Strona 924 z 924 PierwszyPierwszy ... 424824874914922923924
Pokaż wyniki od 9,231 do 9,236 z 9236

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #9231
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2024
    Posty
    1

    Domyślnie Civic 1.4 2006 UFO - nie zapala, bagażnik zablokowany

    Witam,

    Mam problem z odpaleniem Hondy Civic 1.4 UFO 2006. Na zimę miałem wymontowany akumulator. Akumulator doładowałem i po instalacji akumulatora w aucie okazało się, że zamek centralny otwiera drzwi ale nie otwiera bagażnika.
    Samochód jeden raz odpalił. Po wyłączeniu silnika już kolejny raz nie odpalił. Próbowałem jeszcze raz wymontować i zamontować akumulator ale nic się nie zmieniło. Samochód nie odpala. Po wciśnięciu przycisku start nie ma najmniejszej reakcji ani dźwięku. Kontrolki i podświetlenie licznika działa, światła działają, wycieraczki działają, radio działa. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce włączają się awaryjne, które po kilkunastu sekundach się wyłączają. Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać? Wielokrotnie wcześniej wyciągałem akumulator na zimę i zawsze udawało mi się odpalić po ponownym włożeniu. Czy to może być bezpiecznik zapłonu? No i ten zablokowany bagażnik.

  2. #9232
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi_PL Zobacz posta
    Ja mam pod 37.
    Jak pod 37, jak to tylko światła ?

    A przewody są dwa; acc (zółty) i bat (czerwo)

  3. #9233
    Użytkownik Awatar Zibi_PL
    Dołączył
    Oct 2018
    Imię
    Olek
    Auto
    1.8 i-VTEC R18A2
    Skąd
    PL
    Posty
    127

    Domyślnie

    Pod 37 masz plus po zapłonie. Dodajesz gniazdo zapalniczki, wsadzasz ładowarkę czy cokolwiek co zasila kamerkę samochodową i już. Dodatkowo bezpiecznik.

  4. #9234
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2023
    Auto
    Civic 2008 sedan 1
    Posty
    1

    Domyślnie Niedogrzany silnik i ciągle włączone ogrzewanie

    Witam,

    Mam problem ze swoim Civic'em r 2008. 1.8. Mianowicie: zaczęło się problemów z ogrzewaniem (ciągłe grzanie, później całkowity brak ogrzewania). Zauważyłem wtedy, że poziom płynu chłodniczego był poniżej minimum. Uzupełniłem płyn i zaraz po tym zauważyłem cieknącą chłodnice. Chlodnica została uszczelniona wlałem nowy płyn chłodniczy i odpowietrzyłem układ. Ogrzewanie wróciło, jednak wygląda, że grzeje cały czas - nie ma znaczenia czy ustawię temperaturę na minimum czy maksimum.
    Wczoraj podczas 35minutowej jazdy (ogrzewanie włączone) zauważyłem, że temperatura silnika nie może osiągnąć połowy zakresu wskaźnika (raczej oscylowało to w 1/3 zakresu wskaźnika).

    Pytanie: Co może być powodem nie działającego prawidłowo ogrzewania. Czy powinienem sprawdzić coś więcej niż termostat?

  5. #9235
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2024
    Posty
    2

    Domyślnie Nowy alternator nie ładuje. Proszę o pomoc.

    Witam grupowiczów.
    Drodzy grupowicze, na wstepie zaznaczę, że jestem laikiem w sprawach mechanicznych i elektrycznych. Mam problem z ładowaniem po wymianie alternatora na nowy. Po uruchomieniu silnika nadal świeci się kontrolka od akumulatora a napięcie wskazuje 11.2V lub 12.2V przy uruchomionym silniku. Wspomnę również, że jakiś czas temu wjechałem w dość wysoką kałużę na poziomie połowy kół. Kontrolki zaczęły wariować, ale po postoju przez kilka godzin na lekkim słońcu i przejechaniu kilkunastu kilometrów wszystko znikło. Było to jakiś miesiąc temu. Kilka dni temu wracając z pracy ,po około 25km zaczęła świecić się kontrolka akumulatora. Na szczęście byłem blisko domu, więc dojechałem. Przeczekałem noc, wsiadłem do auta z zamiarem pojechania do pracy i wszystko wydawało się ok-kontrolka nie zapaliła się. Wracam z pracy-ta sama historia dojeżdżając do domu. Pogadałem ze znajomymi i powiedzieli, że alternator nie domaga. Należy wymienić. Ok. Pojechałem z duszą na ramieniu do znajomego mechanika (kontrolka nie świeciła się), ktory stwierdził po pomiarach ,że faktycznie alternator nie ładuje akumulatora. Mówię sobie auto 18 lat, należy mu się nowy alternator i pasek. Mechanik wymienił. Niby wszystko ok. Wyjeżdżam od mechanika...a tu cyk, kontrolka znów świeci. Wracam do mechanika. Robi pomiary-okazuje się, że nie ładuje. Znajomy mechanik zapewnia mnie, że alternator ruszył wcześniej i nie ma pojęcia, co się mogło wydarzyć. Auto stoi u niego 3 dzień i mechanik podejrzewa częściowo zalany moduł sterujący albo coś z komputerem. Wymiana przekroczy wartość auta a i tak nie ma pewności na 100%, czy to jest powód usterki. Może wy macie jakieś pomysły? Miał ktoś z was taką sytuację?
    Bardzo proszę o pomoc.

  6. #9236
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2024
    Posty
    1

    Domyślnie Rdza wewnetrzne progi, jak zlokalizowac skad sie bierze woda? TYPE S 2010

    Hej, mam taki problem jak na zdjeciach w mojej Type S 2010
    Rdza na progu drzwiach oraz widoczna na uszczelce do ktorej dotyka.

    https://imgur.com/a/kQziEnH

    Rozbieralem drzwi i lalem wode z boku na szybe aby sprawdzic czy to to ale nie , otwory odplywowe sa dobrze drozne, woda nie wycieka tez z pod boczku drzwi co obstawialem.
    Mechanik mowil ze to nie uszczelka ale mam teraz watpliwosci, na drzwiach pasazera jest ok.

    Problem jest taki >>> skad ta woda sie tu znajduje, po deszczu jest to miejsce mokre, z drugiej strony nie ma tego problemu.
    Macie jakis pomysl ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •