Strona 406 z 924 PierwszyPierwszy ... 306356396404405406407408416456506906 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,051 do 4,060 z 9236

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #4051
    Użytkownik Awatar Winni
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Adrian
    Auto
    FN1 Turbo
    Posty
    2,033

    Domyślnie

    Przykro słyszeć... Learning na przyszłość : sprawdzić samochód przed kupnem od stóp do głów

    Trzymam kciuki!

  2. #4052
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    Ja proponowałbym przepłukać układ chłodzenia, zalać płyn i obserwować. Bo dajmy dla przykładu auto miało wymienianą chlodnice, która gdzies tam byla brudna lub ktoś zalał jakiegoś uszczelniacza do chlodnic i takie rzeczy mogą się pojawić. Zrób zdjecie i pokaż. Zobaczymy co dalej. A jeśli już bardzo kolege ciśnie na warsztat, to niech kolega szuka takiego, ktory wykona serie testów potwierdzając, że faktycznie uszczelka do wymiany.

  3. #4053
    Użytkownik Awatar KONDZIO6969
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Konrad
    Auto
    HONDA CIVIC R18A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    49

    Domyślnie

    W tym problem...kupic drugi silnik i tez nie wiadomo w 100% czy bedzie dobry...jak mechanik juz rozbieze wszystko i głowica pojdzie na sprawdzenie-czyli planowanie,proba ciśnienia itd...a okaze sie ze silnik walnięty i naprawa nic tak naprawde nie da to wejde w duze koszty na darmo a na to nie ma pewnosci ze ten zabieg pomoze...dopoki mechanik nie rozbierze wszystkiego,a głowica nie zostanie sprawdzona.Mechanik powiedział ze moze byc silnik przegrzany...Bo bardzo mało jest przypadkow zeby od tak uszczelka poszła pod głowica...w Hondzie:-)
    W silniku...w oleju nie ma płynu chłodniczego-Stan oleju jest ok.A pod korkiem od chłodnicy wychodzi takie błoto...Kawa z mlekiem-tłuste...
    Troche płukałem juz to...ale nadal wychodzi kawa z mlekiem z pod korka...I Weze gumowe od chłodnicy strasznie sie pocą...i odkształcają dziwnie

    Cytat Zamieszczone przez mateusz199 Zobacz posta
    Ja proponowałbym przepłukać układ chłodzenia, zalać płyn i obserwować. Bo dajmy dla przykładu auto miało wymienianą chlodnice, która gdzies tam byla brudna lub ktoś zalał jakiegoś uszczelniacza do chlodnic i takie rzeczy mogą się pojawić. Zrób zdjecie i pokaż. Zobaczymy co dalej. A jeśli już bardzo kolege ciśnie na warsztat, to niech kolega szuka takiego, ktory wykona serie testów potwierdzając, że faktycznie uszczelka do wymiany.
    Tez moze byc taka ewentualność...w najlepszym wypadku.No ale nie wiadomo....Jutro zrobię zdjęcie i wrzucę wieczorem tu
    Ostatnio edytowane przez KONDZIO6969 ; 04-09-15 o 00:25

  4. #4054
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    KONDZIO6969 :
    Proponuje zacznij wszelkie konsultacje z mechanikami od pytania :
    - Czy już taki dokładnie silnik pan rozkładał/wymieniał uszczelkę ?

    Dlaczego od takiego pytania zaczynaj pracę - bo zwyczajnie okazać się może że będziesz pierwszym na którym się uczą / boją się otworzyć silnik którego nigdy nie robili.

    Wybacz ale tak czytam i nie wiem jak skomentować/ocenic wypowiedzi "mechaników" bo:
    - szczelność zaworów do głowicy można zwyczajnie sprawdzić samemu na nieuzbrojonej głowicy kładąc ją do "góry nogami" i zalewając na noc ON/Naftą - i rano sprawdza się czy jest tyle ile się nalało czy nie. (nie potrzeba tu techniki niewiadomo jakiej)
    (próba ciśnieniowa to nic innego jak sprawdzenie przez zakład oferujący usługi szlifowania głowicy czy dokładnie doszlifowali zawory - to coś co świadczy o poprawnie wykonanej usłudze szlifowania/docierania zaworów, i jeśli zawory są ok, głowica cała, i poprawnie wykonana usługa szlifu to ta próba musi wyjśc pozytywnie)
    - stan cylindrów sprawdza się oglądając gładź i czy widać ślady honowania, czy też zostały zdarte i widać pionowe rysy
    - stan cylindra można zobaczyć boroskopem poprzez otwór po świecy
    - stan sprężania na tą chwilę można sprawdzić robiąc próbę ciśnienia po wykręceniu świecy
    - to czy jest przedmuch z komory spalania do układu chłodzenia można sprawdzić testerem obecności spalin w układzie chłodzenia

    Pamiętaj że mechanik który będzie robił przekładkę wcale nie będzie sprawdzał silnika - tj, zdejmował głowicy , ect - jedynie wymieni odpali silnik i tyle.
    Jak dla mnie ładowanie nieznanego silnika do samochodu to ostateczność, natomiast Ty powinieneś poszukać Mechaników co już robili taki silnik bo doświadczenia z forum pokazują że część mechaników podejmuje się napraw w tym samochodzie poraz pierwszy (patrz zle ustawiane zawory :P )

  5. #4055
    Użytkownik Awatar Nypel
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG3 / FK2
    Skąd
    RDE
    Posty
    176

    Domyślnie

    Koledzy szukałem tematu ale nie znalazłem więc pisze tu. Przy szybkim kręceniu kierownicą lewa-prawa wyczuwam delikatny luz i dobitnie słyszę stuki. Przy wjeżdżaniu na krawężnik jednym kołem słyszę taki samy stuk tak samo jak jadę po drodze szutrowej. Sprawdziłem zawieszenie i nie ma grama luzu oznacza to że może to być magiel?

  6. #4056
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    Honda Civic FN2
    Skąd
    Białystok
    Posty
    480

    Domyślnie

    Raczej magiel. Mam to samo.

  7. #4057
    Użytkownik Awatar Nypel
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG3 / FK2
    Skąd
    RDE
    Posty
    176

    Domyślnie

    Jakieś sugestie odnośnie naprawy? Jakie koszta? Robił już to ktoś?

  8. #4058
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    Honda Civic FN2
    Skąd
    Białystok
    Posty
    480

    Domyślnie

    Jest już o tym temat w technicznym VIIIgen

  9. #4059
    Użytkownik Awatar misiek962
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Sanok
    Posty
    855

  10. #4060
    Użytkownik Awatar ciwi
    Dołączył
    Jul 2015
    Imię
    Mariusz
    Auto
    honda civic VIII
    Skąd
    Kraków
    Posty
    63

    Domyślnie

    Witam do czego służy niebieska dioda w podsufitce między oświetleniem wnętrza pojazdu, zapala się jak zapalimy lampy przednie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •