Strona 268 z 892 PierwszyPierwszy ... 168218258266267268269270278318368768 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,671 do 2,680 z 8913

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

Użytkownik
    Auto
    Civic 2.2 CTDI

Domyślnie

Stetoskop samochodowy i nasluchiwac i nie trzeba ściągać paska. Jak znajdziesz co ci tak szumi to napisz potem.

Użytkownik Awatar szczepar
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez grypsownik Zobacz posta
    Stetoskop samochodowy i nasluchiwac i nie trzeba ściągać paska. Jak znajdziesz co ci tak szumi to napisz potem.
    1. Jak by miał i umiał używać stetoskop to już sam by dawno to tym znalazł.
    2. Sprawdź łożysko koła pasowego sprzęgła klimatyzacji stetoskopem

3. Jak już zabierasz się za pomaganie to rób to bardziej wyczerpująco niż :
    Cytat Zamieszczone przez grypsownik Zobacz posta
    Któreś z łożysk
    To proponuję wymienić łożysko koła tylniego - może pomoże.

Grypsownik :
    Może lepiej pozostań przy pytaniu innych niż pomaganiu im.
    (Dla zainteresowanych - mam powody aby tak oceniać tego użytkownika)

Użytkownik
    Auto
    VIII 5D 1.8 Sport

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szczepar Zobacz posta
    Mam tak od 2 lat.
    W między czasie byłem w ASO przypadkiem - odpowiedz Nie przejmować się.
    Możliwe że jest to sprawa akumulatora (zaczeło się po zmianie akumulatora) , akumulator trzyma parametry przy sprawdzaniu testerem - system jest nadwrażliwy na coś i tyle.
    Dzięki

Użytkownik Awatar Winni
    Imię
    Adrian
    Auto
    FN1 Turbo

Domyślnie

Jutro na 8:00 mam termin u mechanika i mam jeszcze pare pytan co do montazu klockow z przodu:

Czy tyl obydwu klockow ( tam gdzie tloczek naciska i od zewnatrz gdzie widac troche tyl klocka ) tez nasmarowac pasta miedzana czy lepiej nie ?

Kanty klockow troche podszlifowac zeby nie pisczaly? Bo tez rozne opinie sie na ten temat czyta ...

W manualu jest opisane ze trzeba na tyl klockow nakleic "sticky shims" ( taka klejaca sie folia), pierwsze slysze o tym, konieczne to jest?

Bylo by super dostac do jutra rano odpowiedz

Pozdrawiam

Adrian

Użytkownik Awatar marcin001984
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1

Domyślnie

Ordi ma wiedzę na ten temat bo już niejeden swap robił na hamulce od Type R, ale o tej godzinie już pewnie dawno chrapie

Użytkownik Awatar mickee
    Imię
    Michał
    Auto
    MB2 '99; FK2 '07

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Winni Zobacz posta
    Jutro na 8:00 mam termin u mechanika i mam jeszcze pare pytan co do montazu klockow z przodu:

Czy tyl obydwu klockow ( tam gdzie tloczek naciska i od zewnatrz gdzie widac troche tyl klocka ) tez nasmarowac pasta miedzana czy lepiej nie ?

Kanty klockow troche podszlifowac zeby nie pisczaly? Bo tez rozne opinie sie na ten temat czyta ...

W manualu jest opisane ze trzeba na tyl klockow nakleic "sticky shims" ( taka klejaca sie folia), pierwsze slysze o tym, konieczne to jest?

Pozdrawiam

Adrian
    Ekspertem nie jestem, ale tarcze i klocki zawsze wymieniam sam i zawsze trochę podpiłowuję pilnikiem brzegi klocków. Do tego smaruję pastą miedzianą powierzchnie styku klocków z tłoczkiem/zaciskiem. Żadnych pisków nie mam przy hamowaniu. Raz za mało posmarowałem i piszczały, po ponownym posmarowaniu, tylko grubszym ucichło.

Użytkownik Awatar andkas
    Imię
    Andrzej
    Auto
    FN2/FK2R

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Winni Zobacz posta

Pozdrawiam

Adrian
    Jeżeli chodzi o powierzchnię boczną klocka to past (ATE, CRC, LOCTITE, HAWK) stosuje się do klocków ostrych, są one po to aby lepiej odprowadzić wysoką temperaturę i zniwelować możliwość wystąpienia odgłosów pisku (drgania), w niektórych kompletach klocków firmy same sugerują użycie takich past przez ich dołączenie, np. HAWK HP PLUS.

Wysłane z mojego SM-P605

Użytkownik Awatar mirek58
    Imię
    Mirek
    Auto
    1.8iVTEC FK2 R18A2

Domyślnie

Przy otwieraniu drzwi przód lewa strona puściła lub coś się urwało przy klamce i przy otwieraniu lekko się odchyla przy zamku,czy da się to naprawić czy wymiana klamki ?

Użytkownik Awatar kobert
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005

Domyślnie

mirek widac ze rzadko forum odwiedzasz chodzi ci o ten plastik pod klamka tak? http://www.civicklub.pl/forum/showth...ghlight=klamka

Użytkownik Awatar mirek58
    Imię
    Mirek
    Auto
    1.8iVTEC FK2 R18A2

Domyślnie

Niestety nie klamka odchodzi od plastiku przy wkładce http://www.civicklub.pl/forum/showth...ghlight=klamka
    Ostatnio edytowane przez mirek58 ; 07-03-15 o 05:51

Uprawnienia umieszczania postów