Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Problem z szybą - bardzo pilne

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2006
    Skąd
    Radom
    Posty
    46

    Domyślnie Problem z szybą - bardzo pilne

    Witam mam problem z szybą od strony kierowcy (hatcback V gen). W końcowej fazie zamykania szyby wychodzi jej lewa strona jakby z prowadnic i zamyka się pod skrzywionym kątem. Dodam, że samochód jest po uderzeniu w drzwi. Blacharz u którego był a wykonywana naprawa poprawił to ale po 3 dniach zrobiło się to samo. Wczoraj zdjąłem boczek i dokręciłem jeden z dwóch uchwytów trzymających szybę. Chciałbym uporać się z tym jak najszybciej bo planuje w tym tygodniu wygłuszyć dzwi. Co może być pomodem tej usterki? Może wystarczy tylko przesmarować pożądnie uszczelki i prowadnice (czym je można przesmarować?)?

    Foto na stronie http://www.honda.gda.pl/smf/index.ph...c,24030.0.html

  2. #2
    Użytkownik Awatar kopernick
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    CRX (ED9) d16z5
    Skąd
    WF
    Posty
    589

    Domyślnie

    powiem Ci ze mam podobny problem. nie mocuj się z tym, bo coś ci strzeli jak u mnie. prawdopodobnie przyczyną jest przesunieta uszczelka prowadząca szybę(sprawdz tą bliżej lusterka.)....ja to zauważyłem ale trochę za późno. sęk w tym ze nie mam sie kiedy tym zajac.prawdopodobnie u mnie doszło do uszkodzenia mechanizmu podnoszenia i opuszczania szyby. przy okazji: w Vgenie mechanizm jest rozwiązany na zasadzie zebatek czy linki?

  3. #3
    Użytkownik Awatar mozes
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Darek
    Auto
    Accord CH6 1,8
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    992

    Domyślnie

    Już kiedyś opisywałem ten problem i jest napewno w archiwum.
    Trzeba wykonać regulację na mechaniźnie podnoszenia szyby przy zamku w drzwiach jest śruba na fasolce i należy popyściś i podnieść do góry. Jeżeli regulacja jest niemożliwa to pozostaje "rzeżba" albo wymiana podnośnika szyby.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Awatar kopernick
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    CRX (ED9) d16z5
    Skąd
    WF
    Posty
    589

    Domyślnie

    a powiedz przy okazji....czy jak sie siłowałem z szybą, podczas proby jej zamknięcia i coś mi "piardło" to chodzi bardziej o wymiane linki czy moze coś poważniejszego? nie wiem na co sie nastawiac, a licze sie z tym ze jak juz rozbiore boczek to bede musial to zrobic. jest na lince czy na zebatce? objawy w tej chwili sa takie, ze jak krece korba to nic sie nie dzieje...

  5. #5
    Użytkownik Awatar mozes
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Darek
    Auto
    Accord CH6 1,8
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    992

    Domyślnie

    Jest na zębatce. Jak nie zdejmiesz boczka to się nie dowiesz. myślę, że mechanizm do wymiany.
    pozdr

  6. #6
    Użytkownik Awatar kopernick
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    CRX (ED9) d16z5
    Skąd
    WF
    Posty
    589

    Domyślnie

    dzięks. zbliża sie long weekend tak wiec bedzie czas zeby sie tym zajac...R35P3CT!

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2006
    Skąd
    Radom
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mozes
    Już kiedyś opisywałem ten problem i jest napewno w archiwum.
    Trzeba wykonać regulację na mechaniźnie podnoszenia szyby przy zamku w drzwiach jest śruba na fasolce i należy popyściś i podnieść do góry. Jeżeli regulacja jest niemożliwa to pozostaje "rzeżba" albo wymiana podnośnika szyby.
    Pozdrawiam
    Gdzie dokładnie znajduje się ta śruba do regulacji? Jak możesz to dodaj przykładowe zdjęcie. Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Awatar mozes
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Darek
    Auto
    Accord CH6 1,8
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucas_cichy
    Gdzie dokładnie znajduje się ta śruba do regulacji? Jak możesz to dodaj przykładowe zdjęcie. Pozdrawiam
    po raz enty zaznaczone czerwone strzałką - regulacja góra - dół. Trzeba podciągnąć do góry.
    pozdr
    http://img395.imageshack.us/my.php?i...1000000nw2.jpg

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Skąd
    Płock
    Posty
    456

    Domyślnie

    ja tez mialem taki problem po wymianie szyby. Regulacja tylko troche pomogla. Zpsiukalem uszczelki sylikonem w spray-u i to pomoglo

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2006
    Skąd
    Radom
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcie odnośnie regulacji ale niestety nic mi nie pomogła bo u mnie są jakieś inne drzwi i nie ma tej śruby. Moje drzwi zamieszczone są na http://www.honda.gda.pl/s...ic,24030.0.html więc jak ktoś wie gdzie jest śruba od regulacji szyby to bardzo prosze o pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •