Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: stozek a Lpg 3generacji

  1. #1
    Użytkownik Awatar nawrot93
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    EM2
    Skąd
    PSE
    Posty
    81

    Domyślnie stozek a Lpg 3generacji

    Witam posiadam instalacje lpg 3gen i mam takie pytanko jak mam zamontowac stozek poniewaz w obudowie filtra powietrza mam zamontowany mikser? moze ktos podpowie. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar 19Ryba10
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Damian
    Auto
    Civic 1.4is
    Skąd
    Łódź
    Posty
    367

    Domyślnie

    ja bym nie cudował na twoim miejscu jak masz 3generacje gazu. Przy sekwencji ma to sens

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    27

    Domyślnie

    Miałem podobny pomysł co prawda w omedze ale zasada ta sama. Założyłem stożek normalnie na dolot i na regulacje do gaziarza. Chłopina pocmokał popatrzył i stwierdził że gitara. Chodziło wspaniale do czasu. Niestety zaraz zaczeło mi strzelać, a że wszystkie cybanty były skręcone na przysłowiowego "ryja" najsłabsze ogniwo poszło => skończyło sie na rozerwaniu stożka. Lepiej sie dobrze zastanowić czy warto. Kolega 19Ryba10 ma racje. Przy sekwencji to raczej można ale czy 3 gen sie z tym zgra? W najlepszym wypadku bedzie Ci dostawał za dużo tlenu i zbraknie mocy, więc (znając życie) podkręcisz dawkę i będzie się dławił i tak w koło. Przynajmniej takie są moje doświadczenia. Mam nadzieje że pomogłem. Pozdro

  4. #4
    Użytkownik Awatar nawrot93
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    EM2
    Skąd
    PSE
    Posty
    81

    Domyślnie

    Chodziło mi o to jak to podłaczyc wszystko bo z regulacja to dam sobie rade. Narazie mam załozone to na obudowe filtra i po wyregulowaniu ladnie chodzi tylko chcialem jakis pomysł zeby to jakos w miare wygladało

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    224

    Domyślnie

    I gen instalacja podciśnieniowa, fazy gazowej (mikser na przepustnicy, parownik i śruba regulacyjna )
    II generacja podciśnieniowa, fazy gazowej (mikser na przepustnicy, parownik, silniczek krokowy wraz z elektroniką )
    III generacja wtrysk ciągły, nadciśnieniowy fazy gazowej(dysze w kolektorze, rozdzielacz, 2x silniczki krokowe, elektronika, parownik nadciśnieniowy)
    IV generacja wtrysk sekwencyjny, nadciśnieniowy fazy gazowej (dysze w kolektorze, listwa wtryskowa, elektronika, parownik nadciśnieniowy)
    V generacja wtrysk sekwencyjny, nadciśnieniowy fazy ciekłej (dysze w kolektorze, wtryskiwacze, regulator ciśnienia, elektronika, pompa w butli)

    tak więc max co możesz mieć to II gen instalacji :P

  6. #6
    Użytkownik Awatar nawrot93
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    EM2
    Skąd
    PSE
    Posty
    81

    Domyślnie

    Przepraszam moj bład, instalacje mam 2 gen.

  7. #7
    Użytkownik Awatar mlodyxx
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    civette;D
    Skąd
    Łodzkie
    Posty
    698

    Domyślnie

    wpakuj mikser jak najblizej przepustnicy w gume , tylko jak zalozysz stozek to sie nie zdziw jak po wrzuceniu na luz auto bedzie gaslo albo nie bedize chcialo jechac powyzej 100kmh ,
    zalozenie stozka do 2 gen gazu spowoduje bardzo duze zawezenie zakresu wylapania stabilnej pracy na gazie , poczytaj troche o zasadzie dzialania gazu podcisnieniowego to skumasz o co biega , na stozku podcisnienie w rurze bedzie bardzo niestabilne i moga sie dziac cuda np pod wiatr auto nie bedzie chcialo jechac;Dalbo na postoju ustawisz wszystko cacy a przy wyzszych predkosciach bedzie zupa
    bo ped powietrza wpadajacego do stozka zmniejszy podcisnenie na mikserze i zwyczajnie zubozy mieszanke ' szczerze mowiac do gazu 1 i 2 gen najlepsza jest seryjna puszka filtra i jak najbardziej szczelna
    chociaz na stozku tez odpalisz i pojedziesz sam tak jezdzilem kumpel tez jezdzi ale jak nie zgasnie na luzie to piarnie kichnie takie wkurzajace to troche

  8. #8
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Tylko nasuwa się pytanie... Po co wkładać filtr stożkowy, jak całość jest i tak dławiona przez niesamowicie małą średnicę zwężki venturiago...

    Chyba, że chodzi tu tylko i wyłącznie o dźwięk, bo moc na kole Ci się nie zmieni ani o dziesiątkę kW.

  9. #9
    Użytkownik Awatar mlodyxx
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    civette;D
    Skąd
    Łodzkie
    Posty
    698

    Domyślnie

    przy dobrych wiatrach zmieni , na stozku wiecej powietrza co za tym idzie moze wzbogacic dawke gazu sam tak robilem i mocy cos moze i jest ale spalanie 13litrow;D i smierdzace sprzeglo taki byl efekt zabawy w 1,4 gaz plus stozek

    na dluzsza mete szais jednym slowem o gasnieciu na luzie nie wspomne

  10. #10
    Użytkownik Awatar Skwaromir
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Daniel
    Auto
    S13/A80Q
    Skąd
    LLU
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ma1ster Zobacz posta
    Po co wkładać filtr stożkowy
    Magia stożka, konie lecą jak szalone .
    Też tak kiedyś miałem.


    Cytat Zamieszczone przez ma1ster Zobacz posta
    jak całość jest i tak dławiona przez niesamowicie małą średnicę zwężki venturiago...
    Może ma blosa,nigdzie nie wspominał ??

    Przydała, by się fota. Bo jak dobrze zrozumiałem autorowi nie chodzi o poprawę instalacji tylko samego zamocowania stożka ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •