Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: jakie żarówki H7 ?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie jakie żarówki H7 ?

    Witam. Co prawda oryginalne jeszcze świecą, ale pewnie przyjdzie ten czas na wymianę, więc moje pytanie:
    jakie żarówki H7, tzn. jakiego producenta możecie polecić, które mocniej świecą i dłużej wytrzymują ?

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Osram night braker wersja plus- Koniecznie.
    Polecam

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    był 8g jest EXEO
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    130

    Domyślnie

    U mnie orginały wytrzymały prawie dwa lata(miałem auto z 2006 r) były to jakieś philipsy, kolejne też kupiłem philipsy w serwisie jakieś trójbarwne za 120 zł, padły po 3 miesiącach, później kolejne jakieś firmowe ale tańsze i też padły po 3 miesiącach, następnie kupowałem no name w auchanie i te do pół roku świeciły- koszt w przedziale 7-15 zł.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Osram Nightbreaker Unlimited, mocniejsze od plusów. Jeżdżę na różnych osramach (tych mocniejszych) już parę lat i nigdy nie przepaliły mi się po paru miesiącach.

    P.S. Jeżdżę ciągle na światłach, średni przebieg roczny 25-30 tys. km.
    Ostatnio edytowane przez bObOrObOl ; 21-01-14 o 16:40

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Zaraz po zakupie samochodu założyłem Osram Night Breaker Plus. Wytrzymały około 10 miesięcy, co można uznać za średni wynik biorąc pod uwagę, że samochód wyposażony jest w światła led do jazdy dziennej, a więc światła mijania w okresie letnim nie są często używane. Obecnie od 6 miesięcy jeżdżę na TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA 90%. Świecą bardzo dobrze, podobnie jak Osram. Jeżeli wytrzymają przynajmniej tyle samo co Osram będę mógł je polecić (szczególnie biorąc pod uwagę ich cenę). Na zapas kupiłem ich ulepszoną wersję +120% ale jak na razie nie miałem okazji przetestować.
    Ostatnio edytowane przez zeusdg ; 21-01-14 o 16:22

  6. #6
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeusdg Zobacz posta
    Zaraz po zakupie samochodu założyłem Osram Night Breaker Plus. Wytrzymały około 10 miesięcy, co można uznać za średni wynik biorąc pod uwagę, że samochód wyposażony jest w światła led do jazdy dziennej, a więc światła mijania w okresie letnim nie są często używane. Obecnie od 6 miesięcy jeżdżę na TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA 90%. Świecą bardzo dobrze, podobnie jak Osram. Jeżeli wytrzymają przynajmniej tyle samo co Osram będę mógł je polecić (szczególnie biorąc pod uwagę ich cenę). Na zapas kupiłem ich ulepszoną wersję +120% ale jak na razie nie miałem okazji przetestować.
    A jak się mają żarówki +90, +120 itd do niszczenia odbłyśnika? Zauważyłeś jakieś negatywne skutki stosowania takich żarówek?

  7. #7
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_ Zobacz posta
    A jak się mają żarówki +90, +120 itd do niszczenia odbłyśnika? Zauważyłeś jakieś negatywne skutki stosowania takich żarówek?
    Markowe +xxx% nie niszczą odbłyśnika, bo ich jasność nie wynika ze zwiększonej mocy (100W itp.) tylko z lepszej wydajności przy zachowaniu przepisowej mocy (55W).

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dokładnie. Markowe żarówki świecą lepiej ale to wynika z ich budowy, zastosowanych technologii, a nie zwiększenia mocy. Nie wytwarzają wyższych temperatur, które to głównie przyczyniają się do niszczenia odbłyśnika. Civic w wersji bez ksenonów nie ma soczewki co raczej też powinno zwiększyć żywotność odbłyśnika, ponieważ ciepło z żarówki łatwiej rozchodzi się po całej lampie. Temat wypalonych odbłyśników przerabiałem w poprzednim samochodzie z ksenonami. Odbłyśniki były dosłownie zwęglone i nadawały się tylko do wymiany/regeneracji. Polerowania wymagały również soczewki. Niestety w dobie oszczędności już niewielu producentów stosuje "prawdziwe" metalowe odbłyśniki.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Civicrob
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D
    Posty
    199

    Domyślnie

    Pytanie do tych, którzy już wymieniali: czy trzeba wyciągać akumulator, czy może wyjmuje się całe reflektory w celu zmiany żarówek? Chyba niedługo zaopatrzę się w Osramy i chciałbym wiedzieć, jak się do tego zabrać

  10. #10
    Użytkownik Awatar Rufi3M
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    CIVIC IX 1.4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    126

    Domyślnie

    da się bez demontowania...trzeba mieć giętą rączke

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •