Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Buczenie w górnej części deski rozdzielczej

Użytkownik
    Auto
    Honda Civic IX

Domyślnie Buczenie w górnej części deski rozdzielczej

Witam wszystkich.

Mam Hondę Civic IX 1.4 w wersji sport. Od nowości ma ona następującą przypadłość: w okresie zimowym gdy temperatura zbliża się do 0 stopni występuje buczenie w okolicy wyświetlacza prędkości / podszybia (oczywiście jest to ocena subiektywna, ponieważ dźwięk może się rozchodzić z innego miejsca pod deską rozdzielczą).
    Cechy buczenia:
    1) nie występuje cały czas, lecz dopiero po przejechaniu kilku kilometrów (nie ma reguły, im niższa temp. otoczenia tym trzeba przejechać troszkę więcej) ale można przyjąć, że średnio jest to około 5 km,
    2) występuje przez dosłownie kilka sekund po czym stopniowo zanika,
    3) występuje po dłuższym postoju np. nocnym, nie występuje natomiast w ciągu dnia kiedy samochód jest w ruchu i postoje są krótkie,
    4) ma różne natężenie - czasami słychać bardzo głośno (kiedy wystąpiło pierwszy raz miałem wrażenie, że trąbi na mnie jakiś tir), a czasami jest na tyle słabe, że aby je usłyszeć należy zmniejszyć głośność radia,
    5) w momencie kiedy buczy (te kilka sekund) nacisnę na przycisk OFF na panelu klimatyzacji buczenie nagle ustaje (a więc raczej na pewno związane jest z układem wentylacji/klimatyzacji),
    6) zauważyłem pewną prawidłowość, że problem nie występuje kiedy wyłączony jest tryb AUTO - może przypadek ale obserwuję od dłuższego czasu i buczy tylko wtedy gdy jest włączony tryb automatyczny,
    7) pod koniec ubiegłej zimy zgłosiłem problem w serwisie i wymienili mi przekaźnik, który niby głośniej działał po czym nastało ocieplenie i nie byłem niestety w stanie zweryfikować czy naprawa pomogła (obecne niższe temperatury zweryfikowały, że niestety nie pomogła),
    8) działanie radia nie ma wpływu na ten problem.

W serwisie nie za bardzo wiedzą co z tym zrobić, musiałbym zostawić im samochód na kilka dni aby mogli wywołać efekt - jazda testowa po dłuższym postoju w niższej temp.
    Może ktoś z Was spotkał się z podobnym zachowaniem, może doradzić co może być problemem i co mogę sam sprawdzić?
    Nie chcę też aby mi w serwisie przekopali cały samochód - wiadomo urwą jakiś zaczep, coś nie dokręcą i później wszystko będzie skrzypieć.
    Ostatnio edytowane przez zeusdg ; 17-01-14 o 11:16

Użytkownik Awatar Rufi3M
    Auto
    CIVIC IX 1.4

Domyślnie

Też mam 1.4 Sporta i dokładnie ten sam problem. Samochodem jeździ moja żona i ona mi to zgłaszała ale mi też udało się usłyszeć ten dxwięk kilka razy prowadząc. Dochodzi ewidentnie z deski rozdzielczej i na moje uszy ma to związek z nawiewami albo klimą.
    W tym tygodniu jadę na pierwszy przegląd gwarancyjny AB po roku i zgłoszę im ten problem...zobaczymy

Objawy dokładnie takie same jak u Ciebie z tym że chyba buczy nawet na wyłączonym Auto
    Ostatnio edytowane przez Rufi3M ; 22-01-14 o 15:02

Użytkownik
    Auto
    Honda Civic IX

Domyślnie

To mam prośbę, jak będziesz w serwisie i naprawią usterkę to dopytaj co było jej przyczyną, i napisz na forum. Będzie to dla mnie bardzo pomocne.
    Niestety to buczenie przynajmniej u mnie jest mocno uzależnione od temperatury zewnętrznej i ciężko go uzyskać "na zawołanie" podczas wizyty w serwisie. To znacznie komplikuje sprawę.
    Dla przykładu dzisiaj na zewnątrz było -6 i ku mojemu zdziwieniu samochód nie buczał, a kilka dni temu gdy temp. była w okolicach 5 stopni na plusie buczał głośno i dosyć długo - nawet od 5 do 7 sekund (na początku mocniej i stopniowo dźwięk zanikał aż przestał być słyszalny).
    Tak jak opisywałem wcześniej problem występuje po przejechaniu kilku kilometrów, gdy samochód "złapie już" temperaturę.
    Ostatnio edytowane przez zeusdg ; 23-01-14 o 11:29

Użytkownik Awatar Rufi3M
    Auto
    CIVIC IX 1.4

Domyślnie

Jestem po serwisie...niestety nic z tym nie zrobili, nie wiedzą jaka może być przyczyna (nie słyszeli tego). U mnie się to pojawia niezależnie czy jest włączone AUTO czy ON lub OFF klima zawsze po dłuższym postoju po ok 5 km. Kazali mi sprawę monitorować...moim zdaniem jest to związane z nawiewem...zobaczymy.
    Jestem miło zaskoczony obsługą w Auto Gdańsk Honda...za przegląd AB po 14 tyś zapłaciłem 420 zł. i umyte i wysprzątane auto. POLECAM !
    W ramach gwarancji wymienią mi dodatkowo czarną listwę na zewnątrz drzwi która się odkleiła (mówią,że nie przyklejają tylo montują nową) i mi się to podoba :]

Użytkownik
    Auto
    Honda Civic IX

Domyślnie

Dzięki za informację. Niestety w moim przypadku jest podobnie - w serwisie mówili aby monitorować sprawę czyli jak na razie umywają ręce. Średnio mnie to satysfakcjonuje dlatego staram się sam namierzyć problem.

Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłoby aby coś się zepsuło i zupełnie przestało działać albo buczenie występowało na tyle często aby bez problemu można było zaprezentować je mechanikowi.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że problem jest mocno uzależniony od temperatury, a więc można go próbować namierzyć tylko przez pewien czas. Gdy przyjdzie ocieplenie nic nie będzie można zrobić, problem się odwlecze, a niestety gwarancja biegnie dalej...

Jako ciekawostkę dodam, że przy temperaturach w zakresie -15 do -5 nie zauważyłem aby buczenie występowało. To dodatkowo komplikuje sprawę, ponieważ wychodzi na to, że optymalnymi temperaturami kiedy wyraźnie słychać buczenie jest w przybliżeniu zakres od 0 do 5 stopni na plusie. Nietypowa i upierdliwa usterka.

Jeżeli będziesz miał jakieś nowe informacje w temacie napisz na forum. Będę wdzięczny, ponieważ każda informacja może w jakiś sposób pomóc.
    Ostatnio edytowane przez zeusdg ; 28-01-14 o 13:39

Użytkownik Awatar Civicrob
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rufi3M Zobacz posta
    Jestem po serwisie...
    Jestem miło zaskoczony obsługą w Auto Gdańsk Honda...za przegląd AB po 14 tyś zapłaciłem 420 zł. i umyte i wysprzątane auto. POLECAM !
    Z wymiana oleju, filtra? Jesteś pewny, że to był A i B?

Użytkownik Awatar Rufi3M
    Auto
    CIVIC IX 1.4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Civicrob Zobacz posta
    Z wymiana oleju, filtra? Jesteś pewny, że to był A i B?
    tak, przegląd AB...olej Shell + filtr + sprawdzenie: hamulce, zawieszenie itp oraz sprawdzenie karoseri (lakier) itp (mam zresztą wpis w książce gwarancyjnej)...nie wymienili mi filtra kabinowego (chyba był jeszcze w porządku)...może to i lepiej, mogę sobie kupić tanszy o połowę zamiennik i sam założyć , hehehe... następny przegląd pokazuje mi za 360 dni
    Ostatnio edytowane przez Rufi3M ; 29-01-14 o 17:10

Uprawnienia umieszczania postów