Strona 135 z 146 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,341 do 1,350 z 1455

Wątek: ALUFELGI - Które wybrać? Co to za felgi?

  1. #1341
    Użytkownik Awatar Subtil
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Robert
    Auto
    Kangoo
    Skąd
    Malmö
    Posty
    667

    Domyślnie

    A czemu nie? Miałem na poprzednim aucie stal z pierscieniami, rok przejezdzilo i sprzedałem. Co więcej można nawet bez pierścieni przekręcić i będzie dobrze. Ale śmiało montuj. Bajki o ukreconych szpilkach zostawmy dzieciom :-D

  2. #1342
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Chodzi o to, że stalak i alufelga mają często inaczej uformowany otwór, który wchodzi na piastę. W alufeldze jest on sfrezowany pod kątem, dzięki czemu można korzystać z pierścieni. W przypadku gdy stalak nie ma takiego frezu, pierścień centrujący może uniemożliwić feldze dobre i równe przyleganie do piasty. Zauważyłem właśnie, że są w sprzedaży również pierścienie centrujące z ząbkiem nie pod kątem, powiedzmy, 45*, tylko 90* dzięki czemu powinno pasować.
    Tak czy inaczej potwierdzasz wersję zasłyszaną z kilku źródeł. Dzięki.

  3. #1343
    Użytkownik Awatar mateoos
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG4, Em2
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Posty
    216

    Domyślnie

    Jakie najlepiej ET brać do stalówek żeby po poszerzeniu było wszystko okej?. Myślę nad 7,5 i 8J, wejdą bez problemu do EG?

  4. #1344
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Skąd
    trójmiasto
    Posty
    126

    Domyślnie

    Poszukuje numeru koloru RAL z felgi Bronze JR3 lub Advan Racing Bronze. Może akurat ktoś odświeżał swoje felgi i dobierał na podstawie koloru ja niestety nie mam możliwości

  5. #1345
    Użytkownik Awatar fełtek
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Jarek
    Auto
    MB6 TYPE'S B18C4
    Skąd
    Strzegom
    Posty
    5,135

    Domyślnie

    Panowie. Potrzebuje kod koloru Gun Metal z palety RAL.
    Szukałem i nic znaleźć nie mogę. Wielu pyta i nikt nie bardzo odpowiada.

  6. #1346
    Użytkownik Awatar Johnson
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Tomasz
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    43

    Domyślnie

    Wie ktoś może co to za felga? Szukałem w google wpisując Honda Civic Oem rims, civic ej6 oem rims itp, ale nie znalazłem


  7. #1347
    Użytkownik Awatar York22
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    EJ6 D16Y7+
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    729

    Domyślnie

    Bo to nic z OEMów, widać że znaczek hondy na chama klejony do dekielka i mocno odstaje.

  8. #1348
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic EG3
    Skąd
    Kraków
    Posty
    126

    Domyślnie

    Panowie ktos coś poleci jakieś felgi, fundusz 2.5k
    7.5 / 8.0
    ET25+
    15/16

    Twarde lekkie może być używane Roty gridy mi bardzo leża ale 8mki sa w et20

  9. #1349
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fełtek Zobacz posta
    Panowie. Potrzebuje kod koloru Gun Metal z palety RAL.
    Szukałem i nic znaleźć nie mogę. Wielu pyta i nikt nie bardzo odpowiada.
    Ja pierd.... Ile można wałkować temat koloru.. Idzie się do lakierni proszkowej i się ogląda wzorniki. Jak nie ma w podstawowej palecie, to się przegląda inny wzornik. Nie ma ku#wa czegoś takiego jak ganmetal!!! Są różne odcienie i stopnie połysku szarości/brązu, można dosypać metaliku do czarnego i zrobi się grafitowy z ziarnem, można zrobić perłę, co kto woli. Niektóre lakiernie wymyślają sobie jakieś durne nazwy na zwykłe kolory z palet innych-niż-podstawowe i właśnie wtedy powstają rzeczy takie jak ganmetal, albo dżejdiem brąz.

    Pojechałeś do chociaż jednej lakierni i wziąłeś do ręki choć jeden wzornik RAL, albo RAL Effect, albo coś z DuPonta? Jest np. taki kolor, którego nikt na nic jeszcze nie kładł ze znanych mi projektów, a jest takim przech#jem, że aż oko boli jak się na niego patrzy. Wszystkie ganmetale się przy nim zesrają. Nazywa się "8 styczeń", DuPont, numer AE0310-7139121. Ciężko dostępny, ale to wykonalne, bo mam tak pomalowany wycinek felgi wiszący na ścianie.

  10. #1350
    Użytkownik Awatar fełtek
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Jarek
    Auto
    MB6 TYPE'S B18C4
    Skąd
    Strzegom
    Posty
    5,135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    Ja pierd.... Ile można wałkować temat koloru.. Idzie się do lakierni proszkowej i się ogląda wzorniki. Jak nie ma w podstawowej palecie, to się przegląda inny wzornik. Nie ma ku#wa czegoś takiego jak ganmetal!!! Są różne odcienie i stopnie połysku szarości/brązu, można dosypać metaliku do czarnego i zrobi się grafitowy z ziarnem, można zrobić perłę, co kto woli. Niektóre lakiernie wymyślają sobie jakieś durne nazwy na zwykłe kolory z palet innych-niż-podstawowe i właśnie wtedy powstają rzeczy takie jak ganmetal, albo dżejdiem brąz.

    Pojechałeś do chociaż jednej lakierni i wziąłeś do ręki choć jeden wzornik RAL, albo RAL Effect, albo coś z DuPonta? Jest np. taki kolor, którego nikt na nic jeszcze nie kładł ze znanych mi projektów, a jest takim przech#jem, że aż oko boli jak się na niego patrzy. Wszystkie ganmetale się przy nim zesrają. Nazywa się "8 styczeń", DuPont, numer AE0310-7139121. Ciężko dostępny, ale to wykonalne, bo mam tak pomalowany wycinek felgi wiszący na ścianie.
    Dzięki że wytłumaczyłeś mi to konkretnie. Szkoda że jak szukałem po 4um odpowiedzi nikt nie napisał tego w taki sposób.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •