Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziurawe przewody hamulcowe.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 5d '95
    Skąd
    Toruń
    Posty
    25

    Exclamation Dziurawe przewody hamulcowe.

    Panie i panowie. Potrzebuję małej porady.
    Kupiłem ostatnio parę rzeczy do Hani, m in zaciski na przód bo się w prawy zapiekł a że po okazyjnej cenie to szarpnąłem się na dwa. Dziś montuję z myślą, że wszystsko będzie elegancki i czas na odpowietrzanie. Odpowietrzyć chciałem cały układ to i zaczałem od prawego tyłu, odkrecam śrubkę odpowietrznika, druga osoba wciska pedał i nagle JEB! wodospad płynu ale co najlepsze nie z odpowietrznika a z tych przewodów metalowych, które są przy wydechu, schowany w czarnym, plastikowym tunelu. Po grubszych oględzinach 2 pierwsze od prawej patrząc od silnika na tył mają dziurki jakby od szpilki i ogólnie wszystkie 5 są mega skorodowane. czy ktokolwiek wymieniał już te przewody? Jak z dojsciem do tego? I oczywiście, gdzie i za ile to kupić. Sprawdziłem w katalogu IC ale nie ma, chyba, że źle patrzę

    BTW, Dobrze, że to wyszło teraz a nie w trasie lub nie daj Bóg w czasie jazdy po mieście.


    Zdjęć niestety nie mam tych przewodów. Byłem za bardzo wku#@$ny, żeby robić jeszcze zdjęcia

  2. #2
    Użytkownik Awatar tomalacivic
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    1.5 V-tec Ek3 D15Z
    Skąd
    Pułtusk
    Posty
    353

    Domyślnie

    Witam!! kolego czeka cie wymiana wszystkich przewodow hamulcowch plus paliwowy

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 5d '95
    Skąd
    Toruń
    Posty
    25

    Domyślnie

    No to słabo :/ Orientujesz się gdzie te 'miedziaki' dostanę?

  4. #4
    Użytkownik Awatar tomalacivic
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    1.5 V-tec Ek3 D15Z
    Skąd
    Pułtusk
    Posty
    353

    Domyślnie

    przewod miedziany dostaniesz w sklepie motoryzacyjny a paliwowy glowny trzeba dorabiac.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Karol
    Auto
    civic fastback 1.4
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shady92 Zobacz posta
    Orientujesz się gdzie te 'miedziaki' dostanę?
    http://www.przewody-hamulcowe.pl/sea...submit_search= tu kolego masz przewody hamulcowe dobierz sobie. Ja stąd kupowałem i wszystko ok. Niestety jeszcze nie robiłem tej operacji u siebie. Tak jak wyzej ktoś pisze musisz wymienic tez paliwowe bo one raczej sie rozsypią przy wymianie i demontazu hamulcowych przewodów. Jest kilka tematów o tym na forum wiec poszukaj sobie

  6. #6
    Użytkownik Awatar jaro467
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Jarek
    Auto
    Civic 2.0iTD
    Skąd
    okolice Tarnowa
    Posty
    89

    Domyślnie

    Kolego takie tematy już były na pewno więc poszukaj bo jest opisane jak to robić i nawet koszty są podane w przybliżeniu, a jak się uważa i robi to z głową a paliwowe nie są jeszcze złe (zobacz może to tylko rdzawy nalot na nich) to nic się nie uszkodzi bo sam to robiłem, tyle że paliwowe miałem jak najbardziej ok. Robota nie za trudna tylko trza mieć kanał bo bez niego anie rusz!! pozdro

    O prosze znalezione w 5 sekund:
    1. http://www.civicklub.pl/forum/showth...wody+hamulcowe
    i jest jeszcze parę tematów ale nie będę już śmiecił.
    Ostatnio edytowane przez jaro467 ; 11-01-14 o 18:36

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 5d '95
    Skąd
    Toruń
    Posty
    25

    Domyślnie

    Wczoraj do 4 nad ranem forum ogarnialem i przeczytałem chyba wszystkie tematy chciałem robić to sam po tym jak zobaczyłem jakie ceny tu szły ale rano zadzwoniłem do mechanika, trochę stargowalem i za 350 zl z materiałem. Dzięki za pomoc

    Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •