Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: "Strzelająca sprężyna" - odgłosy z przodu samochodu

  1. #11
    Użytkownik Awatar mafia35
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ACCORD CM2 Type-S
    Skąd
    Lublin
    Posty
    817

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Camellia Racing Zobacz posta
    Nie jestem mechanikiem ...
    Jeśli są to pongi to ten typ tak ma. Ty nie masz to się ciesz.

    To jest wina sprężyn w 5D, które w pewnych warunkach obracają się w swoich kielichach. Dzieje się to przeważnie po deszczu, kiedy syf z drogi zalega właśnie na nich. Najlepiej wtedy umyć auto i po sprawie.
    Jedynym rozwiązaniem jest wymiana sprężyn na takie, które nie są "gołe" lub nawinąć coś na pierwsze zwoje (nie wytrzyma to długo)...

  2. #12
    Użytkownik Awatar Bodzio 5D
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Bogusław
    Auto
    L13Z1
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mafia35 Zobacz posta
    Jeśli są to pongi to ten typ tak ma. Ty nie masz to się ciesz.

    To jest wina sprężyn w 5D, które w pewnych warunkach obracają się w swoich kielichach. Dzieje się to przeważnie po deszczu, kiedy syf z drogi zalega właśnie na nich. Najlepiej wtedy umyć auto i po sprawie.
    Jedynym rozwiązaniem jest wymiana sprężyn na takie, które nie są "gołe" lub nawinąć coś na pierwsze zwoje (nie wytrzyma to długo)...
    Dziękuję Ci bardzo Kolego mafia35, ponieważ potwierdziłeś, że to częsta przypadłość naszego modelu.
    Po stwierdzeniu : "Ch*ja prawda. Napraw swoje auto. " - poczułem się, no nazwijmy to nieswojo...

  3. #13
    Użytkownik Awatar Camellia Racing
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Camellia Racing
    Posty
    2,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mafia35 Zobacz posta
    Jeśli są to pongi to ten typ tak ma. Ty nie masz to się ciesz.
    Nie ma, nie powinien mieć. Trzeba to poprawić bez kondomów.
    Ludzie proszę was, nie opowiadajcie historii, że te auta tak mają bo to nie jest normalne i nie powinno mieć miejsca w ogóle.

  4. #14
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Wiele osób miało tą przypadłość na tyle. Zdarzyło i mi się kilka razy, że "pągnęło".
    Po wymianie amortyzatorów i sprężyn( sprężyny nowe OEM ) - nigdy więcej tego nie słyszałem.

    Nakładanie węża ogrodowego, czy czego tam jeszcze, może to jest jakiś patent, jeśli komuś to "działa", to przecież jego sprawa - natomiast gość na YT co pracował dla Hondy w Aso, na wielu filmikach pokazanych na swoim kanale, smaruje czapke sprężyny od wewnątrz pastą silikonową.
    Ostatnio edytowane przez probestic ; 14-01-14 o 17:31

  5. #15
    Użytkownik Awatar Krawiec
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Adam
    Auto
    CiViC MB2 D14A8
    Skąd
    ByToM
    Posty
    1,208

    Domyślnie

    Niedawno jechałem z bracikiem (posiadacz Renault Clio) swoją Hondą. Jechaliśmy 50 km - w kompletnej ciszy, tylko radio delikatnie grało. na punkcie ciszy w samochodzie mam obsesję. Nie trawię samochodów gdzie wszystko trzeszczy, stuka, piszczy i "to jest w tym modelu normalne" (np. wspomniane Clio). U mnie małe trzeszczenie plastiku musi być szybko zdiagnozowane i zlikwidowane, nie mówiąc już o stukach w zawieszeniu itp. Więc jedziemy w ciszy, delektuję się wręcz jazdą i nagle własnie przy skręcaniu, dosłownie 100 metrów od domu słychać "pong" sprężyny. Po stwierdzeniu bracika "w tej Twojej Hondzie ciągle coś" resztę drogi do domu pokonał na piechotę.
    Ale tak, macie rację, czasem spręzyna lubi wydać głośniejszy dźwięk, i tu się zgodzę: "ten typ tak ma" Nie dzieje się to jednak zbyt często.

  6. #16
    Użytkownik Awatar Camellia Racing
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Camellia Racing
    Posty
    2,582

    Domyślnie

    Mów do słupa a słup du**. Ten typ tak nie ma!
    Jestem po zmianie zawieszenia przód/tył. Zrobiłem z nowym zawiasem już 2000 km i było wszystko dobrze. Dziś pojechałem w miasto i mi stuka a niby było wszystko ok... no ale zawias się ułożył, trzeba dokręcić. Dokręcone i nic nie drgnie. Vu a la.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Auto
    Civic MB2 d14a8
    Skąd
    Bielawa
    Posty
    51

    Domyślnie

    U mnie też co jakiś strzał wustępuje ale tylko w lewy przód i tył z prawej cisza.

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Żagań
    Posty
    118

    Domyślnie

    Też mam podobne odgłosy czasem z przodu, czasem z tyłu. Najczęściej jak popada i zaraz po uruchomieniu silnika gdy wyjeżdżam z nierównego terenu - mimo iż wymieniłem amortyzatory.

  9. #19
    Użytkownik Awatar Thonr
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Karol
    Skąd
    Radom
    Posty
    55

    Domyślnie

    ten "pong" bardzo rzadko słyszę a w wakacje miałem cichutko :P Niedługo będę jechał do mechanika na wymianę amortyzatorów z tyłu (tak juz z innej beczki.. KAYABA jest ok? ) to sprawdzi co tam się dzieje jak podniesie auto Mam cichą nadzieję że nic się poważnego nie stało bo Hania mnie jeszcze nie zawiodła :P

  10. #20
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Thonr Zobacz posta
    ten "pong" bardzo rzadko słyszę a w wakacje miałem cichutko :P Niedługo będę jechał do mechanika na wymianę amortyzatorów z tyłu (tak juz z innej beczki.. KAYABA jest ok? ) to sprawdzi co tam się dzieje jak podniesie auto Mam cichą nadzieję że nic się poważnego nie stało bo Hania mnie jeszcze nie zawiodła :P
    Kayaba OK, ale weź dołóż kase i włóż sobie nowe sprężyny. Ceny zaczynają się od 70 zł na allegro, 100 Lesjofors, za 115 widziałem KYB RD1092 sprężynę. http://allegro.pl/sprezyny-przod-hon...807371069.html
    Aaaa, sorry, pomyłka, podałem Ci przód

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •