Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 229

Wątek: Civic IX - WADY - wpisujcie co się Wam nie podoba

  1. #1
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Angry Civic IX - WADY - wpisujcie co się Wam nie podoba

    Moje wcześniejsze spostrzeżenia, i kilka nowych....

    Właśnie wróciłem w majówki, oto moje spostrzeżenia,
    4000km po autostradach (Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Polska).
    predkości 120-180 (większość 130-150).
    4 osoby, pełny bagażnik.
    spalanie 8.0 (włączony ekon)

    wady -
    mały bak (ok. 500-550km to strasznie mało),
    pasażer ma mało miejsca na nogi (w innych samochodach da się głębiej wcisnąć stopy ,
    hałas przy prędkościach ponad 140km/h (17"),
    klimatyzacja nie ma regulacji co 0,5 st. Celciusza, ogólnie nie umiem się z klimatyzacją dogadać,
    wycieraczki przednie mogłyby dochodzić bliżej słupka (teraz zostaje ok. 10cm powierzchni nie ogarnianej przez wycieraczki),
    klakson ma wstrętne brzmienie, wyświetlacz górny cierpi na widoczności w słoneczne dni,
    w Civicu nie cierpię komputera pokładowego... chyba każda (no prawie każda) inna marka ma lepszy komputer...
    brak kieszeni na drobiazgi na plecach fotela kierowcy (oszczędzili kawałek szmaty?),
    brak tunelu na narty,
    brak schowka w podłokietniku tylnym,
    nie umiem znaleźć klimatyzowanego schowka (albo go po prostu nie ma),
    jazda z prędkościami autostradowymi - użycie spryskiwacza szyby przedniej = zaciek wody na szybie tylnej - powietrze pcha tak wodę.
    w trakcie jazdy autostradą w deszczu, woda z lusterek bocznych uderza w okolice słupka środkowego - powodując dziwny dźwięk,
    delikatny lakier - liczne odpryski po 24000km na przedniej masce.

  2. #2
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Brzmienie klaksonu to fakt

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Odniosę się do tych wymienionych wad, bo niektóre z nich dla mnie nie istnieją, i tak:
    - hałas przy prędkościach ponad 140 km/h - uważam, słyszę raczej, że jest wręcz przeciwnie, gdyż powyżej tej prędkości silnik wchodzi w dźwięk bardziej niski i mniej słyszalny, jest ciszej niż przy niższych od ok. 140 km/h prędkościach,
    - regulacja klimatyzacji co 0,5 stopnia nie ma sensu, gdyż się tego nie wyczuje,
    - kieszeń na drobiazgi jest w fotelu pasażera, ja akurat za kierowcą przewożę dziecko w foteliku i taka kieszeń nie osłonięta ciągle byłaby kopana i drobiazgi również,
    - lakier jak wszędzie obecnie, u mnie 31000 km i może dwa odpryski,
    - w podłokietniku tylnym jest miejsce na kubki lub inne drobiazgi, po co jeszcze schowek ? Zresztą nie ma możliwości technicznych jego bytu.

    Tak więc wiele wad to subiektywne odczucia.

  4. #4
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    - hałas przy prędkościach ponad 140 km/h - uważam, słyszę raczej, że jest wręcz przeciwnie, gdyż powyżej tej prędkości silnik wchodzi w dźwięk bardziej niski i mniej słyszalny, jest ciszej niż przy niższych od ok. 140 km/h prędkościach,
    nie mówię o dźwięku silnika, ale o szumach powietrza i oporach toczenia opon (u mnie 17" bridgestone - takie mi założono na pierwszy montaż)...

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    - kieszeń na drobiazgi jest w fotelu pasażera, ja akurat za kierowcą przewożę dziecko w foteliku i taka kieszeń nie osłonięta ciągle byłaby kopana i drobiazgi również,
    nie każdy ma dziecko, a nawet jak ktoś ma to może korzystać z kieszeni w fotelu... samochody są robione dla wszystkich... nie tylko dla rodzin z dziećmi
    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    - w podłokietniku tylnym jest miejsce na kubki lub inne drobiazgi, po co jeszcze schowek ? Zresztą nie ma możliwości technicznych jego bytu.
    technologicznie da sie zrobić i schowek i uchwyt na 2 napoje - np. laguna II tak miała...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic IX 1.8 Sport
    Posty
    72

    Domyślnie

    Wersja Sport 1.8, rok prod: 2012. Przejechane 10kkm.

    Wady:
    - mała ilość schowków (np. brak schowka na rękawiczki czy w konsoli centralnej)
    - brak możliwości zmiany trybu komputera pokładowego w trakcie jazdy (zasięg / średnie zużycie)
    - brak klimatyzowanego schowka
    - brak tunelu na narty
    - klakson (już się trochę przyzwyczaiłem)
    - bardzo słaby lakier
    - przednia lampka w podsufitce nie jest połączona z czujnikami w drzwiach
    - brak wylotu powietrza na tylne siedzenie
    - kamera cofania strasznie się brudzi

  6. #6
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Wersja Comfort 1.8 2012 przejechane 15kkm:
    - brak możliwości zmiany trybu komputera pokładowego w trakcie jazdy (zasięg / średnie zużycie) - uzupełniam dzienniczek na spritmonitor.de i faktycznie sporo czasu mija zanim pozmieniam, pozapisuje itd
    - bardzo słaby lakier - jak to we wszystkich japońcach, trzeba kłaść kwarc lub inne powłoki
    - pozycja za kierownicą (wysokość fotela, niemożliwość ustawienia kierownicy na wygodnej wysokości tak aby obręcz nie zasłaniała prędkościomierza)
    - przednia lampka w podsufitce nie jest połączona z czujnikami w drzwiach - również mnie to irytuje

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    Civic IX 5D 1.8 sp
    Posty
    44

    Domyślnie

    Sport 1.8 19kk.

    Wady:
    - zgodzę się ze schowkami, ale jeżdżę głównie sam i jakoś nie zawsze strasznie to przeszkadza, ale zimą nie ma co zrobić z czapką, nie ma co z rękawiczkami i nie ma co ze śmieciami.
    - brak regulacji podłokietnika przedniego (duży chłop jestem i łokieć mi wisi w powietrzu ;/)
    - brak klimatyzowanego schowka
    - brak możliwości przygaszenia światła wyświetlacza z radiem jak samochód na postoju i wyłączone wszystko a chcesz by radio grało! (ale nie świeciło! :P)
    - hałas, coż, to nie premium, ale przy 210 km/h to dopiero wyje, czy to na 17 latem czy na ContiWinterContactach 16'' w zimie, no ale chyba ciszej to tylko w autach premium ;/

    Odnośnie Waszych wad:
    - lakier? że odpryski widać, to trzeba odpowiedni kolor wybierać, mnie to nie przeszkadza, rdzewieć nie będzie, a autem się jeździ a nie maluje
    - zmiana komputera, akurat nie obchodzi mnie to w ogóle, wiem ile mi pali i wiem ile mogę przejechać.
    - pozycja za kierownicą - zależy od wzrostu?
    - lampka, niepotrzebna, wystarczy środkowa w ustawieniu na otwarte drzwi i zapalające się światła!
    - kamera cofania musi się brudzić, tak jak auto, na to nikt nie pomoże chyba, że zrobią jej wycieraczkę!

  8. #8
    Użytkownik Awatar Jaroszy
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Jarek
    Auto
    Civic IX L13z4
    Skąd
    Białystok/Gent
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez william_dr Zobacz posta
    - brak możliwości przygaszenia światła wyświetlacza z radiem jak samochód na postoju i wyłączone wszystko a chcesz by radio grało! (ale nie świeciło! :P)
    mozna wogole radio odpalic wystarczy ze przytrzymasz włacznik ogłowny od radia nawet bez kluczykow działa

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Hałas w IX genie to i tak pikuś przy VIII genie., gdzie dosłownie łeb rozsadzało

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Civic 1.4 Sport, 20 tys. km
    Wady:
    - jakość montażu (w moim egzemplarzu była niedokręcona śrubka w tylnym nadkolu, która mogła wpaść pod koło i go przebić - zauważone w ostatniej chwili - trzymała się już na końcówce gwintu, w serwisie słyszałem o unieruchomieniu Civika z powodu niedopiętej wtyczki w silniku - samochód przyjechał na lawecie do serwisu),
    - słaby lakier (szybko pojawiły się odpryski na przednim zderzaku),
    - kilka drobinek wtopionych w lakier w okolicach tylnych progów (grubość lakieru ok, prawdopodobnie pochodzą ze szlifowania spawu na ramie tylnych drzwi),
    - wspomniany spaw na ramie tylnych drzwi (jest od góry więc go widać gdy drzwi są otwarte, troszkę psuje wrażenie),
    - wada przedniego zderzaka - odstaje przy lampie (sprawdzone na innych egzemplarzach w dwóch różnych salonach, znany problem),
    - niskie zawieszenie (dodatkowe 2 cm i byłoby dużo lepiej, szczególnie w naszych warunkach),
    - brak ogrzewania tylnej szyby w jej górnej części (w zimie pół wycieraczki skrobie po lodzie),
    - maty pod tylnym zderzakiem (po pewnym czasie pod wpływem wilgoci odkształcają się i troszkę odstają),
    - mały bak (przydałoby się minimum 150 km więcej zasięgu na jednym tankowaniu),
    - brak możliwości ustawienia komputera aby w jednym momencie było wyświetlane średnie spalanie i zasięg,
    - brak funkcji doświetlania drogi do domu czy otoczenia samochodu (dostępna chyba w wersji sedan),
    - brak doświetlania zakrętów (wystarczyłoby statyczne - zapalenie halogenu tak jak jest w VW, Skodach, Fiatach, Mercedesach itd),
    - brak klimatyzowanego schowka,
    - brak wylotu powietrza na tylne siedzenie,
    - mało miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu,
    - słabo oświetlony bagażnik,
    - kamera cofania szybko się brudzi,
    - oryginalne żarówki H7 słabo świecą (warto zmienić na jakieś lepsze - wtedy nie ma się do czego przyczepić - światła bardzo dobre).
    Ostatnio edytowane przez zeusdg ; 21-01-14 o 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •