Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 229

Wątek: LPG w D13B2 a emulator sondy lambda

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Łódź
    Posty
    496

    Domyślnie

    Jamal to co robic zeby bylo dobrze tak jak u ciebie ?
    Co pogrzebales ze jest dobrze? mysle ze u mnie problemem jest cos w gazniku, bo na benzynce tez nie raz troche spadaja obrotki.

    pozdro.

  2. #12
    Użytkownik Awatar jamal
    Dołączył
    Dec 2004
    Auto
    civic es5
    Skąd
    katowice
    Posty
    426

    Domyślnie

    hehe gaznik to podstawa musi byc dobrze wyregulowany a puzniej regulujesz gaz wiec narazie wizyta u gaznikowca cie czeka

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Łódź
    Posty
    496

    Domyślnie

    Bylem juz u gaznikowca niby cos poregulowal, tylko ez jak do niego jade to jest niby wszystko ok, a innym razem spadaja obroty, nie wiem o co chodzi :/
    Moze gdzies mam jakis luz albo paprok gdzies wpadl, nie wiem

    pozdro.

  4. #14
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arszenik
    ale na samowzrastajace obroty do 3000rpm musisz sie przygotowac i to nie bedzie blad zakladajacego gaz chyba kazdy ma probllem z wibracjami obrotow w silniku D13b2 z gazem
    eee ja w zyciu tego nie mialem. nie skacza mi wcale, wogole, ani troche :-)
    Cytat Zamieszczone przez Couto
    Arszenik miales cos takiego u siebie ze gasl Ci samochod przy hamowaniu?
    to kwestia albo za niskich obrotow (powinno byc na gazie jakies 900rpm) albo pedu powietrza ktory zdmuc**** ci mieszanke (zebuy uniknac tego musisz wyciagnac rure dolotu z tegio otworu w karoserii) albo pokrec tym malym pokretlem za parownikiem (wskazowki dam jak cos)
    Cytat Zamieszczone przez Grzbiet
    Stwierdzili jednogłosnie że z tymi silnikami na gazie są problemy z falującymi obrotami (montowali już w d13b2).
    powiedz zeby zmienil zawod. jeszcze raz na tym forum polecam zeby nie jezdzic na regulacje do gazownikow tylko do DIAGNOSTY!!!!!
    Cytat Zamieszczone przez jamal
    zwykla prosta instalka za 1400zl najlepsze
    popieram!

  5. #15
    Użytkownik Awatar jamal
    Dołączył
    Dec 2004
    Auto
    civic es5
    Skąd
    katowice
    Posty
    426

    Domyślnie

    wieshaq, masz paownik na podcisnienie ? jesli tak to mow jak ty regulujesz ?

  6. #16
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamal
    masz parownik na podcisnienie
    hehe!!! a co to takiego? nie no tak na powaznie to nie wiem co to za rodzaj parownika. jest to najprostsza na swiecie instalacja. moge wrzucic fotke jak bede na chacie jesli to cos pomoze

    ja tam nie znam sie na tym ale pare podstawowych rzeczy porobilem i nie mialem juz rok zadnego problemu z gazem. zadnych wachan obrotow, gasniecia anie zadnych takiech zbednych problemow.

    na gasniecie po wrzuceniu luzu przy predkosci podstawa jako pierwsza rzecz jest wyciagniecie rury dolotu z blotnika.. wtedy nie gasnie jak sie wrzuci na luz i przy hamowaniu. u mnie to pomoglo.
    (a to robilem przed stozkiem) potem jak ktos chce to mozna rure dolotu przedluzyc (taka papierowo-aluminiowa rura z polonezow (******o to wyglada :-)) i skierowac w kierunku przeciwnym do jazdy zeby lapal powietrze na dole za skrzynia biegow. gwarantuje ze nie bedzie spadku mocy przez wieksze opory przeplywu powietrza i bedzie lapal zimniejsze powietrze. i mniej zacznie palic na bank.
    tego juz u mnie nie ma bo zalozylem stozek i wyjebalem cala puche filtra powietrza.

    na spadek obrotow przy wcisnieciu hamulca mozna okdkrecic (bardzo dleikatnie) o 1/4 obrotu poktetlo na parowniku. u mnie to jest koloru zlotego/miedzianego. uwaga bo moze byc gorace!! ale to podziala

    wiadomo ze pokretlo "na sprezynce" na przewodzie dolotu gazu przed mikserem sluzy do regulacji przeplywu czyli im bardziej odrecone tym wiecej pali ale jazda moze byc przyjemniejsza :-) zeby tylko nie przesadzic bo bedzie duzo palil a szybciej nie pojedzie
    Przy gazniku nic nie przestawialem. przynajmniej jesli chodzi o gaz.


    w sumie nic wiecej nie robilem
    ale podkreslam ze zaden gazownik nie pokreci tak dobrze jak diagnosta!!!

    a wszytkim diagnosta ktorzy mowia ze sie nie da mowie zeby ****eli sie leb... pieciokilowym mlotkiem

  7. #17
    Użytkownik Awatar jamal
    Dołączył
    Dec 2004
    Auto
    civic es5
    Skąd
    katowice
    Posty
    426

    Domyślnie

    ok ja mam na parowniku 2 srobki wiec gadaj ktora kreciles ?

  8. #18
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    fakt sa dwie. poszukam fotki i wkleje

  9. #19
    Użytkownik Awatar arszenik
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Kielce
    Posty
    86

    Domyślnie

    Chlopaki, zaskoczyliscie mnie tym parownikiem na podcisnienie, prosze mi napiszcie czym sie to rozni od zwyklego parownika.

    Co do problemow z obrotami wibrujacymi to mam nadal ten problem i nie mam pojecia skad to sie bierze. slyszalem wiele opini, ze to EACV ("silniczek krokowy" - przeczyscilem i dupa), potem filtr POWIETRZA nie wymienialem bo co to ma do obrotow falujacych, to ze przy hamowaniu gasnie to faktycznie moze byc to ze dolot chapie powietrza i zalewa powietrzem mieszanke gazowa, ale naprawde nie wiem co robic w moim przypadku jak stoje na swiatlach i mam 3000rpm a na benzynie jest super ok. Zauwazylem (chyba) ze jak mam auto baaardzo nagzane, zalozmy po 50-80km w trasie to obroty nie faluja, a z biegu jalowego w miejscu jak mialem zalozmy 900 to mam 800rpm, mniej niz na normalnej temperaturze.

    Czy mozliwe ze sonda glupieje przy gazie ? moze to poprostu auto jezdzi na ssaniu z neiwiadomego powodu na gazie i dlatego wariuja obroty? oszaleje bo to mnie tak wku...

    ;(

    pozdr

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Łódź
    Posty
    496

    Domyślnie

    Ja dzis troche rozlozylem gaznik i zauwazylem maly luz na przepustnicy, podobno w tych gaznikach to żadkosc ale moze jednak.
    Rure dolotowa wyjeolem z blotnika i zastapilem gumowym kolankiem skierowanym w strone przeciwna, nie przedmuc**** mi jzu gazu, jednak obroty nadal nie raz spadaja, moze to ta przepustnica :/ nie wiem
    Zawor na sprezynce mam napewno dobrze ustawiony bo bylem u kolesia ktory podpiol sie pod analizator spalin i pod sonde i bylo wszystko ok.
    Jak tak dalej pojdzie to sam wszystko wyreguuje, jak narazie jest lepiej, nie boje sie ze to moze byc cos w gazniku bo na benzynce nie raz obroty tez trochsze spadaja, moze jakis syf wpadl do gaznika i cos nie raz blokuje, zobaczymy w srode ide na czyszczenie gaznika, moze cos sie wyjesni.

    pozdro.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •