Strona 291 z 304 PierwszyPierwszy ... 191241281289290291292293301 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,901 do 2,910 z 3035

Wątek: Oleje silnikowe i przekładniowe!!!!!

  1. #2901
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Ja teraz zalałem Valvo 5W50 (wcześniej jeździłem na Mobilu), ale moje auto nie jest używane na krótkich miejskich trasach. Jak już jadę, to robię minimum te 100km. w jedną stronę i lubie mu po drodze czasem ostrzej depnąć, więc może tym 5W50 mu nie zaszkodzę

    Wcześniej jeździłem na Motulu X-cess 5W40, ale zadziwiająco dużo mi go silnik żłopał... potrafił wciągnąć nawet 3 setki na 1000km.
    Na mobilu 5W50 zużycie było nie większe jak 150ml/1000km, więc różnica spora. Ciekaw jestem jak pod tym względem wypadnie Valvo.

    W Lupku miałem podobnie ze zużyciem Motula... nie wybadałem dokładnie ile go silnik wciągnął, ale z bagnetu trochę zeszło. Potem lupka zalałem Shellem i od wymiany do wymiany stan nie zmienił się zupełnie nic.

  2. #2902
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Shell jest dobrym olejem pod względem zużycia i wyraźnie mówi o tym niski noack. Jednak sprawny silnik nie bierze żadnego oleju, nie brało mi ani Motula ani nie bierze Fuchsa

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  3. #2903
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, ale widzę, że uszczypliwość mała musiała się wkraść . To, że kupuję DOBRY olej za 8x zł za bańkę nie oznacza, że mnie nie stać na taki za 25x zł za bańkę. Po prostu ten "droższy i wspanialszy" w moim przypadku jest bezcelowy przy moim stylu jazdy, czyli "z punktu A do punktu B, ze sporadycznym upalaniem". Fajnie, że potwierdziliście, że ten Shell jest spoko i wręcz idealny do mojego przypadku: tylko się utwierdziłem w tym, że nie muszę go zmieniać.

  4. #2904
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Ja jestem ciekaw jaki były oleje w czasach gdy projektowano te nasze zabytkowe już silniki i jak przy tym wypada taki dzisiejszy Shell czy Valvo dla plebsu za te 80zł

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Jednak sprawny silnik nie bierze żadnego oleju
    Widocznie mój przy apetycie rzędu 150ml/1000km jest już niesprawny i nadaje się na złom
    Ciekawe co na to powiedzą posiadacze w miarę nowych BMW, gdzie trzeba dolewać jeszcze więcej niż do starej zajechanej Hondy
    Ostatnio edytowane przez Michał102 ; 28-04-17 o 00:51

  5. #2905
    Użytkownik Awatar Piter90
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EK4 Ferio
    Skąd
    Libiąż; Siem-ce
    Posty
    310

    Domyślnie

    Niestety jeśli chodzi o motul, to mój silnik przed remontem brał go więcej niż valvoline. Taką samą opinie słyszałem też od kolegów że motul lubi bardziej znikać

  6. #2906
    Użytkownik Awatar Grzesiek_Devil_
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Grześ
    Auto
    Type R
    Skąd
    Wadowice
    Posty
    5,092

    Domyślnie

    Panowie roznia sie czyms te oleje?
    liqui moly leichtlauf high tech 5w40

    liqui moly synthoil high tech 5w40

  7. #2907
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_Devil_ Zobacz posta
    Panowie roznia sie czyms te oleje?
    liqui moly leichtlauf high tech 5w40

    liqui moly synthoil high tech 5w40
    To co udało mi się ustalić tak na szybko na podstawie internetu to pierwszy olej jest tańszy od tego drugiego chociażby dlatego, że jest to olej HC, a nie pełen syntetyk jak ten drugi (który właśnie zamówiłem).

  8. #2908
    Użytkownik Awatar sebawo
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EJ6 + B16A2
    Skąd
    SRS
    Posty
    747

    Domyślnie

    zapytam tu, bo sporo fachowców
    F18B2 w acco na lpg, aktualnie na shellu helix ultra 5w40. Olej znika w ilości ~bagnet (od znacznika do znacznika) na 2000km. Pytanie co zalać? Auto robi te 2k miesięcznie, więc nie będę co miesiąc litra dolewał.
    Valvo maxlife 5w40 da radę? coś bardziej lepkiego 'u góry' pewnie potrzebne, bo auto robi 45+45 dziennie głównie po trasie i to wtedy pewnie następuje większe zużycie.

  9. #2909
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Kolego, zmień na Motul Synergie 6100+ 15W50. Jego może mniej znikać, jednakże to zależy, którędy ten olej ucieka. Możesz spróbować. Pytanie co jest powodem, czy zapieczone pierścienie, czy zużycie jednostki, czy uszczelniacze, czy nieszczelność. Jeżeli olej się spala, to spróbuj zajrzeć do środka silnika, w jakim jest stanie. Nic więcej nie piszesz, o tym jak używasz auto, jak go serwisujesz. Zmiana na tą samą lepkość niewiele da, jak coś to wyższa lepkość. Ten olej co Ci polecam jest specjalnie zaprojektowany, żeby ograniczać zużycie.

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Wcześniej jeździłem na Motulu X-cess 5W40, ale zadziwiająco dużo mi go silnik żłopał... potrafił wciągnąć nawet 3 setki na 1000km.
    Na mobilu 5W50 zużycie było nie większe jak 150ml/1000km, więc różnica spora. Ciekaw jestem jak pod tym względem wypadnie Valvo.
    I ile razy i w jakich ten pomiar powtórzyłeś/sprawdziłeś? Wyższa lepkość, przy zużytym silnik = niższe spalanie oleju, więc ciężko porównać jest 50 do 40 w tym wypadku. Mój kolega do BMW E36, czyli też starego, lał X-cess i w życiu nic praktycznie z bagnetu nie zeszło. Jakby go tak więcej uciekało, to by coś dolewał??

    Koledzy, nie rozsiewajcie bzdur. Mnóstwo osób śmiga na tym forum na X-cessie i im ten olej nie znika. Oczywiście, jeżeli oryginalny i w lepkości 5W40, a nie podróba w lepkości bliżej nieokreślonej.

    Mniej poważnie patrząc - patrzcie, koledze z postu wyżej bierze Shella, Shella więcej znika

  10. #2910
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację i różnica w ilości przepalonego oleju będzie się tu brała głównie z lepkości obu smarowideł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •