Strona 254 z 304 PierwszyPierwszy ... 154204244252253254255256264 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,531 do 2,540 z 3035

Wątek: Oleje silnikowe i przekładniowe!!!!!

  1. #2531
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Obecnie mam mobil 10w40 i filtr boscha, przy następnej wymianie zastanawiałem się nad przetestowaniem shella 10w40 i blueprinta. Czekam na inne opinie

  2. #2532
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Auto
    EK3 D15B 1997
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom3k22 Zobacz posta
    Obecnie mam mobil 10w40 i filtr boscha, przy następnej wymianie zastanawiałem się nad przetestowaniem shella 10w40 i blueprinta. Czekam na inne opinie
    Spoko. Tak naprawdę oba oleje będą zachowywać się bardzo podobnie, więc różnicy pewnie nie zauważysz. Wg mnie warto zainwestować w pełny syntetyk.

  3. #2533
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom3k22 Zobacz posta
    Witam co sądzicie o oleju shell 10w40 i do tego filtr oleju blueprint? Proszęo opinie , nie pisać w stylu '' wlej motula itp. itd.''
    Spoko, dlatego wlewaj dalej shell'a orlena, elfa czy co tam masz pod ręką, nawet kujawskiego. Szczerze to nie wiem po co tyłek zawracasz, skoro pomiędzy tymi olejami różnicy nie ma żadnej i jakiej opinii oczekujesz, że Ci ktoś powie, że jeden albo drugi jest lepszy, bo "na nim jeździł"??.. Z założenia nie chcesz bardzo dobrego pólsyntetyka Motula, to sobie dalej śmigaj na Mobilu, albo Shellu same shit.

  4. #2534
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    34

    Domyślnie

    Koledze chyba chodziło o to, żeby nie pisać postów z proponowanym olejem, tylko podać konkretny przykład i uargumentować go, najlepiej swoją opinią Tak więc @tom3k22 ja śmigam na Motul X-max 0w40 - http://www.iparts.pl/czesc/olej-synt...85-638936.html - do miejskiej jazdy jest całkiem dobry, nie pokonuje jakichś specjalnie długich odcinków, ot do pracy i spowrotem po drodze do sklepu i tyle, więc mogę go polecić

    Co do tego Shella o którego pytasz, sam go osobiście nie stosowałem ale z opinii moich znajomych wynika, że nie jest to zbyt dobry wybór.

  5. #2535
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    No to nie wiem, ja nie rozumiem albo nie umiem czytać bo jak dla mnie to kolega zupełnie z czapy poprosił o opinię o lepkości 10W40, co jest bez sensu, bo co tu napisać. Parametry techniczne jakie musi spełniać olej klasyfikowany w tej lepkości? Wg mnie kolega nie za bardzo wiedział o co spytać i zawraca tyłek po prostu. Kwestia użycia lepkości to sprawa nie wymagająca niczyjej opinii, bo systematyka jest raczej znana w tym względzie i przy tym silniku. Jeżeli więc ktoś się pyta czy może użyć oleju 10W40, to odpowiedź powinna brzmieć co najwyżej - tak może, a nie zawierać opinie na temat, na który się jej przedstawić nie da... Co do zasadności to już inna kwestia - ale tutaj kolega nie pozostawił pola manewru, bo z góry założył co chce usłyszeć, więc usłyszał ode mnie co ja sądzę, na temat tego co on chce usłyszeć Myślę, że Twojej wypowiedzi nawet nie przeczyta.

  6. #2536
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zanim ktoś odpisze na moje pytanie, które zadałem odnośnie oleju i filtra, niech przeczyta 2 razy ze zrozumieniem. Proszę.

  7. #2537
    Stowarzyszenie CKP Awatar luchuma
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ep3
    Skąd
    wwa
    Posty
    6,964

    Domyślnie

    filtr ok ale olej wybierz inny

  8. #2538
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom3k22 Zobacz posta
    Zanim ktoś odpisze na moje pytanie, które zadałem odnośnie oleju i filtra, niech przeczyta 2 razy ze zrozumieniem. Proszę.
    Ktoś uzna, że jestem nader złośliwy, ale nie bierz tego do siebie, bo ja też czekam. Może ktoś pierdyknie doktorat z tego Mobil 10W40 vs Shell 10W40 - wybór od którego zależało wiele, albo uratowali mi życie - wybrałem Shell 10W40, a spać nie mogłem Moim zdaniem, nadal ja umiem czytać, a ty nie umiesz pytać i zadajesz pytanie o ten sam olej. Jakbym przekleił etykiety, to ciężko byłoby się zorientować, że to zrobiłem. Więc kup sobie oba i wymieszaj Salomonowe rozwiązanie problemu, wilk syty i owca cała i jeszcze kilka. Problem się rozwiąże. Pozdrówka.

  9. #2539
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Moje pytanie było ukierunkowane na olej Shell 10w40 i filtr blueprinta. Użytkownik Luchuma jako jedyny czyta ze zrozumieniem.

  10. #2540
    Użytkownik Awatar T0mekk1
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Tomasz
    Auto
    E46 318i
    Skąd
    ŚrodaWlkp/Poznań
    Posty
    293

    Domyślnie

    Koledze Cosmo pewnie chodziło o to, że i oleje i filtr są ze średniej półki i niczym sobie nie polepszysz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •