Strona 2 z 304 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 3035

Wątek: Oleje silnikowe i przekładniowe!!!!!

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Radek
    Auto
    civic b18c4
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    121

    Domyślnie

    motul, midland, valvolin to oleje godne uwagi, reszta to mozna lac do fiata i wszystkich tych niemieckich szajsy, ale nie do silników wysokoobrotowych

  2. #12
    Użytkownik Awatar dziadu
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Tomek
    Auto
    EK4 B16A2
    Skąd
    Najstarsze miasto polski
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jero11 Zobacz posta
    Co do Castrola to zauważyłem że zbiera sie taka ciemno-brązowa maź na pokrywie głowicy jak i reszta części ma brązowawy nalot. Po zalaniu do mojego silnika oleju MOBIL1 wszystkie elementy silnika zostały wymyte z tego osadu. Nie wiem czy ten osad jest szkodliwy ale zrezygnowałem z Castrola
    U mnie w serwisie przez ten właśnie nalot i maź zapchały sie kanały olejowe i zatarły sie silniki w 3 autach.
    Oczywiście Castrol Polska zapłacił za nowe silniki, powiem szeczerze że facet ktory przyjechał z siedziby nie robił wilekiego zdziwienia. Nie polecam wiec Castrola.

  3. #13
    Użytkownik Awatar novak
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Radek
    Auto
    ED6 + EU8
    Skąd
    W-wa/Snk
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ogólnie ze względu na stan polskiego paliwa Castrol zmienił nieco charakterystyke swojego oleju na nasz rynek, dodał jakieś uszlachetniacze, co nie zmienie faktu, że w serwisie VW poleca się bardziej Mobila niż Castrola , pomimo , że ten drugi jest specjalnie opracowany do pompowtrysków :P. To chyba też o czymś świadczy.

    Apropo mazi pod korkiem , to też podobno normalne w tych olejach , ale jest też spowodowane jazdą na krótkich dystansach przy nie rozgrzanym silniku, wtedy zbiera się ten cały syf najbardziej.

    Pozdrawiam.

    Aaaaa ja jeżdżę na tym co mój ojciec zalał do Hani 15 lat temu i tak co roku , czyli BP Visco 3000 10W-40 i nie narzekam

  4. #14
    Użytkownik Awatar dEboo
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    ed6 d16a6
    Skąd
    Świnoujście
    Posty
    404

    Domyślnie

    ten nalot pojawia się równierz przy oleju Lotos..... z tego co mi ktoś kiedyś tłumaczył pojawia się ten nalot w słabych jakościowo olejach jest to częśc wody któa wytrąca się z oleju przez co tworzy się na deklu lub korku "mleczko" jak dzieje sie przy mieszaniu sie oleju z wodą....

  5. #15
    Użytkownik Awatar pawel20
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic V
    Skąd
    Konstancin
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja leje lotosa bo jest tani a moja hania V najwidoczniej lubi olej bo wpierdziela jak ZŁA.Silnik troche zalany olejem,kopci na wysokich obrotach,widze wyciek kolo aparatu zaplonowego ale to nie mozliwe zeby tyle spierdzielalo oleju. choc przebieg jest orginalny 145tys,kanadyjska wersja,D15B7 HB.Chyba trzeba zrobic remont silnika:/

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    10

    Domyślnie

    Co bedzie lepsze VALVOLINE MaxLife Motor Oil 10W-40 czy Mobil

  7. #17
    Moderator Awatar TENCIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    bartek
    Auto
    kilka Hundów
    Skąd
    MOTUL-owo
    Posty
    6,302

    Domyślnie

    valvoline, ewentualnie gdybys byl zainteresowany motulem to zapraszam na pw. generalnie staraj sie wystrzegac oliwy konfekcjonowanej w Polsce
    Oleje MOTUL , GULF, filtry, elementy eksploatacyjne do Twojego auta. Pytaj...tel 604597098 email tencio@o2.pl

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Jurek
    Auto
    Fajne
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    417

    Domyślnie

    Witam, w pon daje autko do serwisu Hondy na wymiane oleju i przegląd. Zrobiłem dotychczas 10tys km na Mobilu 10W40 i mam jakies 3/4 na bagnecie. W serwisie oferują mi Shella 10W40, nie wiem jaki jest. Co o nim myślicie? Jesli nie to waham się pomiędzy Mobilem, Motulem i Valvolinem (chociaz srednio mi sie podoba wynalazek max life który ma konserwowac uszczelki itd, nie wiem czy to dobre). Co polecacie? Silnik to d15b2

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic Si Coupe
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawwel Zobacz posta
    ostanie nowinki mówią że wymiana oleju to bezsens bo podobno olej który pływa w misce tym lepszy jest im dłużej jest używany, ale pewnie wielu teraz zaatakuje tą teorię ( szczególnie koncerny olejowe)
    Kolego, wiekszej bzdury w zyciu nie slyszalem. Filtra olejowego tez nie ma co wymieniac, najlepiej po prostu czekac, az olej ktory zamieni sie w zur zatka ci filtr i przestanie plynac...

    BZDURA jak malo ktora !

    Cytat Zamieszczone przez novak Zobacz posta
    Ogólnie ze względu na stan polskiego paliwa Castrol zmienił nieco charakterystyke swojego oleju na nasz rynek, dodał jakieś uszlachetniacze, co nie zmienie faktu, że w serwisie VW poleca się bardziej Mobila niż Castrola , pomimo , że ten drugi jest specjalnie opracowany do pompowtrysków :P. To chyba też o czymś świadczy.
    Apropo mazi pod korkiem , to też podobno normalne w tych olejach , ale jest też spowodowane jazdą na krótkich dystansach przy nie rozgrzanym silniku, wtedy zbiera się ten cały syf najbardziej.

    Pozdrawiam.

    Aaaaa ja jeżdżę na tym co mój ojciec zalał do Hani 15 lat temu i tak co roku , czyli BP Visco 3000 10W-40 i nie narzekam
    Kolego, co do VW to koncern ma podpisana umowe z Castrolem, wiec jesli ktorys z salonow poleca mobila - znaczy, ze skonczyla mu sie umowa adapacyjna albo ma ja w Du... ze wzgledu na duza wieksza przebitke na olejach Mobil.

    Co do pompowtryskow, to wiele jest olejow ktore sa opracowane dla pompowtryskow - czyli spelniaja norme 505.01 lub 507.00 - nie tylko CASTROL.

    Jedyne co moge podpowiedziec - to bardzo uwazajcie na oleje mobila w polsyntetyku (10W-40). Jest taki olej jak Formula S - odpowiednik Super S'a tylko, ze niby importowany z niemiec. I tutaj UWAGA, rzeczywiscie tak jest tylko, ze jest partia tego oleju na polskim rynku na ktorym nie znajdziecie nigdzie na naklejce wiadomosci, ze jest to olej polsyntetyczny, pomimo ze spelnia rzekomo jego klasy.
    Wiec jesli polsyntetyk z mobila - to tylko oryginalny SUPER S.

    Jeszcze co do syntetykow CASTROLa 5W- i serii EDGE, sa to specyficzne oleje do mlodych silnikow lub w dobrej kondycji. Rzeczywiscie sa bardzo dobre, lecz czesto troche zadsze niz oleje konkurencji o tej samej klasie lepkosci. Wiec jesli silnik podbiera juz znacznie olej syntetyczny - kategorycznie powinnismy zrezygnowac z niego na rzecz polsyntetyku. Ew rozwiazaniem moze sie okazac w pelni syntetyczny olej EDGE 10W-60. Gestszy syntetyk o bardzo dobrych wlasciwosciach.

    Reszta markowych olejow to takze dobre oleje, wiec nie ma sie specjalnie zastanawiac, czy sluchac bzdurnych opinii, ze shell to dobry a castrol zly lub tym podobne - olej olejowi nie jest rowny - najwazniejsze to klasa oleju !

    Wiecej lektury jesli chodzi o same lepkosci - bo reszta to przeciez stronnicza reklama - polecam na www.castrol.pl
    Ostatnio edytowane przez poolek ; 12-10-08 o 23:19 Powód: Automerged Doublepost

  10. #20
    Użytkownik Awatar laskim
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Majkel
    Auto
    FR-V, Sprinter
    Skąd
    Warszawa WN
    Posty
    189

    Domyślnie Olej silnikowy

    Czy można zmienić olej z półsyntetycznego 10w40 na syntetyczny 5w40 po 8tyś km przebiegu na 10w40. wcześniej jeżdżony na Mobilu syntetycznym 0w40 ? Przebieg 163tys silnik B16A2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •