Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Wypadanie zapłonów.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A8
    Skąd
    zach=pom
    Posty
    542

    Domyślnie Wypadanie zapłonów.

    Witam jak w temacie dręczy mnie wypadanie zapłonów ale tylko podczas jazdy poniżej 2tys. rpm z lekko wciśniętym gazem (gdy wcisnę mocniej to ustaje, na wolnych obrotach też tego niema a auto odpala prawidłowo) kable podmieniane, świece też, dodam że mam zaolejony w środku aparat i nasuwa się pytanie czy te objawy mogą być z nim związane niestety niemam skąd podmienić (sąsiad ma też D14A8 ale aparat zupełnie inny). Jest jakiś rozsądny sposób aby to sprawdzić?? (boję się że coś się stanie w trasie) Dodam że błędów niema.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Co to jest wypadanie zapłonów ?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A8
    Skąd
    zach=pom
    Posty
    542

    Domyślnie

    "przerywanie" fakt wypadanie zapłonów to pojęcie używane bardziej przez mechaników

  4. #4
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    "przerywanie" fakt wypadanie zapłonów to pojęcie używane bardziej przez mechaników
    chyba "mechaników" w Twojej okolicy
    Przerywanie może być spowodowane brudem (w tym olejem) na kontaktach, ewentualnie kończącym się palcem rozdzielacza, bo kable piszesz że okej.
    Swoją drogą - wszyscy ci "mechanicy" mówią żeby jeździć z olejem w aparacie ? Moim zdaniem warto wyczyścić i wymienić o-ring

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A8
    Skąd
    zach=pom
    Posty
    542

    Domyślnie

    Nie, nie mechanicy bo nigdy u takowego niebyłem bo sam potrafię wszystko przy aucie zrobić poprostu jeszcze niewymieniałem tego oringu (kopułke i palec czyściłem a kable i świece podmieniałem z innej hondy która chodzi dobrze) poprawy niebyło żadnej. A co do pojęć to niechce mi się o nie kłucić bo nie o tym temat ale "wypadanie zapłonów" to zdecydowanie bardziej profi pojęcie od "przerywania" nawet w książkach to się tak nazywa.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    Nie, nie mechanicy bo nigdy u takowego niebyłem bo sam potrafię wszystko przy aucie zrobić poprostu jeszcze niewymieniałem tego oringu (kopułke i palec czyściłem a kable i świece podmieniałem z innej hondy która chodzi dobrze) poprawy niebyło żadnej.
    Jeszcze jedna rzecz mi przychodzi do głowy - czujnik położenia krzywki w przepustnicy - jeśli ktoś próbował regulować bieg jałowy śrubą czyli metodą "na dużego fiata", albo po prostu pada. Można to zdiagnozować szybkim miernikiem (nie takim za 30zł), będzie widać jak przy powolnym otwieraniu rezystancja skacze, lub chwilami się urywa przejście.
    Tak czy inaczej, w pierwszej kolejności stawiał bym na aparat.

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    A co do pojęć to niechce mi się o nie kłucić bo nie o tym temat ale "wypadanie zapłonów" to zdecydowanie bardziej profi pojęcie od "przerywania" nawet w książkach to się tak nazywa.
    Być może po polskim tłumaczu lub google translator, się to tak nazywa. W oryginalnych serwisówkach nie spotkałem.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A8
    Skąd
    zach=pom
    Posty
    542

    Domyślnie

    Mniejsza o pojęcia czyli mam rozumieć że to może być również TPS (ten czujnik krzywki przepustnicy)? Ale regulacji raczej nikt nierobił bo obroty na jałowym są książkowe i równe.

    Jeśli ktoś wogóle dojrzy po tym zdjęciu to czy ten aparat jest zamienny z jakimiś innymi?
    Ostatnio edytowane przez Wlodek ; 05-12-13 o 19:33

  8. #8
    Użytkownik Awatar CRX1
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Andrzej
    Auto
    CRX del Sol
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    1,277

    Domyślnie

    Na aparacie zapłonowym masz wybity numer .Nie które wyglądają podobnie , ale jednak się różnią .Do danego silnika idzie o odpowiednim numerze aparat zapłonowy.

    Olej w aparacie powoduje przebicia i silnik może przerywać .A jak zasyfiony jest czujnik obr. to będą podobne objawy.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    Mniejsza o pojęcia czyli mam rozumieć że to może być również TPS (ten czujnik krzywki przepustnicy)? Ale regulacji raczej nikt nierobił bo obroty na jałowym są książkowe i równe.

    Jeśli ktoś wogóle dojrzy po tym zdjęciu to czy ten aparat jest zamienny z jakimiś innymi?
    tak, chodzi mi o TPS - sprawdź czy na śrubie krańcowej jest żółta farba nie zerwana - tam powinien być fabryczny lak taką farbą zrobiony.
    Sam czujnik sprawdzisz dobrym miernikiem pod względem płynności działania. Kiepskie mierniki nie pokażą usterki.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A8
    Skąd
    zach=pom
    Posty
    542

    Domyślnie

    Byłem sprawdzić, farba jest a na aparacie to co się dało odczytać to "P1J E01" niewiem czy to oznaczenie czy coś innego ale u mnie jest taka charakterystyczna wtyka która wystaje bezpośrednio z aparatu, chciałem podmienić od sąsiada ale jest inny mimo tego samego silnika. A TPS z przepustnicy bez krokowca będzie pasował? Bo posiadam takową od D15B7 chyba.

    A co do tego co pisał CRX1 to mam rozumieć że jednak warto przeczyścić cały aparat zanim padnie całkiem?
    Ostatnio edytowane przez Wlodek ; 05-12-13 o 20:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •