Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Szarpanie przy ruszaniu

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja właśnie tak testowałem. Mniej więcej przy 1500 - 2500 obrotów noga z gazu. Nie zauważyłem szarpania.
    Z tym resetowaniem to jakaś masakra. Ja miałem problem z radiem. Tak jakby traciło sygnał i trzeba było ponownie wybrać stację aby wszystko wróciło do normy (na jakiś czas). W serwisie zresetowali radio i jak na razie można przyjąć, że jest dobrze. Kwestia tylko na jak długo i co będzie po gwarancji?
    Chyba za niedługo zaczną oferować (może jako opcję) panel z funkcjami resetu poszczególnych urządzeń Już widzę hasło reklamowe: płacisz raz* i już sam będziesz mógł resetować co tylko chcesz.
    *Zakup zwraca się już po 6 resetach.

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX gen
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    44

    Domyślnie

    Na 1 i 2 biegu jak puścisz pedał gazu przy 1500, nie masz pojedynczego szarpnięcia, coś tak jakby gwałtownego przyhamowania po którym samochód płynnie się toczy?

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Po zdjęciu nogi z gazu samochód płynnie zaczyna zwalniać bez szarpnięcia.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX gen
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    44

    Domyślnie

    Czyli uważasz, że po puszczeniu gazu samochód powinien płynnie bez szarpnięcia zacząć zwalniać nieważne czy na 1 czy na 6 biegu? Na civicforum.pl uważają, że szarpnięcie na niskich biegach to rzecz normalna. Nie chce wyjść na głupka w ASO jak przyjdę z problemem którego nie ma .

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Uważam, że przy tak niskich obrotach szarpnięcie nie powinno występować. Nie jestem specjalistą i nie będę się upierał ale u siebie nie zauważyłem takich objawów. Może na pierwszym biegu ale przy dużo większych obrotach można by takie coś osiągnąć.
    A próbowałeś przejechać się jakimś samochodem demo w salonie? Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Z tego co opisujesz to praktycznie przy każdej zmianie biegu przy niskich obrotach masz szarpnięcie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •