Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Szarpanie przy ruszaniu

  1. #21
    Użytkownik Awatar swoje2
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    d15z6 + r18z4
    Skąd
    Poznań
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeusdg Zobacz posta
    Niestety honda nie ma już dawnej japońskiej jakości.
    Niestety dziś auta produkują księgowi. Na jakąkolwiek markę nie spojrzysz, raczej spotkasz się z sytuacją cięcia kosztów. Z punktu widzenia prowadzenia dochodowej firmy jest to sytuacja jak najbardziej normalna i, wg mnie, zrozumiała. W Hondzie wydaje się to być na tyle powiedzmy, subtelny zabieg, że jest jak najbardziej do zaakceptowania. Porównując np. z Focusem, ceedem, i30 czy nawet aurisem jakość wykonania wnętrza, zastosowane tam materiały, do tego sprawdzone i niezawodne silniki stoją na naprawdę przyzwoitym poziomie. Ostatnio widziałem w TVN Turbo porównanie zwieszenia Civica, Focusa i Gulietty. Civic wygrał bezapelacyjnie :P.

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Cały czas to powtarzam, ze obecnie marka nie ma żadnego znaczenia....
    Sprawa indywidualna, na pewno ma znaczenie jeżeli oczekujesz od auta czegoś więcej niż tylko wożenia tyłka z punktu A do B...

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    Cały czas marka ma duże znaczenie dla klientów, co przekłada się na wartość marki i jej produktów.
    Ale to tylko i wyłącznie wynik opinii z dawnych lat - nie znam nikogo kto nie zauważyłby znacznie gorszej jakości aut z Anglii, co miało miejsce głównie od VII gen. Civica, a VIII gen. Cifa szczególnie do liftingu była wykonana wręcz tragicznie rodem z FSO.... dlatego coraz więcej klientów Honda traci, do tego wszystkiego dochodzi uboga i emerycko nastawiona oferta silnikowa i okazuje się, że Cifa wybierają co najwyżej oglądacze "Automaniaka" lub ortodoksyjni wielbiciele marki
    Ja wiem jedno - kolejne auto wybiorę tylko i wyłącznie na podstawie odczuć podczas jazdy jak obecne - totalnie nie interesują mnie testy w gazetkach czy programach TV, ani marka w czasach globalizacji i cięcia kosztów - liczy się tylko i wyłącznie przyjemność z jazdy - life is too short for boring cars, a ja nie jeżdżę w końcu jednym autem całe życie
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 11-02-14 o 08:34

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marynarz1985 Zobacz posta
    Jakie to problemy dotknęły Twoja hondę?
    Podstawowym problemem jest buczenie spod deski rozdzielczej. Założyłem już temat na forum. Upierdliwa usterka, ponieważ występuje tylko przez kilka sekund, po przejechaniu kilku kilometrów po dłuższym postoju. Dodatkowo jest mocno uzależniona od temperatury otoczenia (sprzyjające temp. to mniej więcej od 0 do 9 stopni). Serwis rozkłada ręce. Błędów na komputerze brak.

    Ostatnio pojawiły się drobne problemy z radiem. W czasie jazdy co pewien czas słychać zakłócenia w tle. W skrajnym przypadku potrafi "przeskoczyć" na inną stację. Serwis zrobił reset radia ale już widzę, że poprawy nie ma. Konieczna będzie kolejna wizyta w ASO.

    Lekko odstający zderzak przedni w okolicach lamp. Serwis zna temat. Przed regulacją zderzak odstawał z jednej strony, po regulacji odstaje z obu ale troszkę mniej. W tym momencie brak rozwiązania tej usterki. Wątpię, że Honda zrobi jakąś "akcję", ponieważ usterka nie zagraża bezpieczeństwu.

    Po przeczytaniu jednego z wątków na forum, zwróciłem uwagę na maty pod samochodem i zauważyłem, że z tyłu pod zderzakiem zaczynają odstawać (prawdopodobnie przyczyną jest wilgoć). Podobnie jak, ktoś opisał w wątku, który czytałem planuję tą przypadłość zgłosić jako reklamację.

    Zderzak z tyłu nie był idealnie spasowany. Po regulacji jest ok, ale zderzak zyskał gratis uszkodzenie. Ktoś zaślepkę śruby, mało umiejętnie podważał śrubokrętem... Sama zaślepka jest na tyle łatwa do wyciągnięcia, że można to zrobić bez narzędzi.

    Źle zamontowaną śrubę w nadkolu z tyłu zauważyłem i dokręciłem sam (nie była wkręcona w gwint tylko obok). Wysunęła się prawie cała i trzymała się dosłownie na końcówce gwintu. W czasie jazdy wpadła by pod koło i zapewne by się wbiła. Wątpię, że Honda w ramach reklamacji dała by mi nową oponę.

    Ogólnie samochód dobry ale jakość mogłaby być lepsza. Patrząc z perspektywy innych samochodów ma najwięcej upierdliwych usterek co może świadczyć o marnej kontroli jakości.

    Marka marką ale obecnie chyba faktycznie najlepiej wybrać się na jazdę testową kilku różnych marek, poczytać opinie innych użytkowników (jeżeli jest na tyle dużo opinii, że można je traktować jako miarodajne) i wtedy dopiero podejmować decyzję o ewentualnym zakupie.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeusdg Zobacz posta
    Ogólnie samochód dobry ale jakość mogłaby być lepsza. Patrząc z perspektywy innych samochodów ma najwięcej upierdliwych usterek co może świadczyć o marnej kontroli jakości.
    Marka marką ale obecnie chyba faktycznie najlepiej wybrać się na jazdę testową kilku różnych marek, poczytać opinie innych użytkowników (jeżeli jest na tyle dużo opinii, że można je traktować jako miarodajne) i wtedy dopiero podejmować decyzję o ewentualnym zakupie.
    Zaraz Admin zwróci uwagę, że odbiegamy od tematu, ale jeszcze wtrącę swoje "3 grosze". Wymienione przez Ciebie usterki to drobne usterki, które większość wnikliwych obserwatorów swoich NOWYCH aut znajdzie po pewnym czasie. Jak już pisałem wcześniej jakość wszystkich produktów spada, proporcjonalnie do tempa rozwoju nowych technologii. Zwrócicie dla przykładu na ten test Mazdy 3 http://www.autocentrum.pl/filmy/nasz...autocentrumpl/
    Ja przed zakupem Hondy jeździłem testowo wieloma autami różnych marek i jakoś wybrałem Hondę.

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam ja mam fajne doświadczenia na temat zakupu samochodu. Przed kupieniem IX generacji zwiedziłem kilka salonów różnych marek. pod uwagę brałem nastepujące modele samochodów oczywiście nowe modele ewentualnie auta z przebiegiem do 10 tyś km i nie starsze jak rok - czyli w sumie Demo Cary. Jako kryterium przy zakupie samochodu brałem taki rzeczy tj silnik benzynowy bez turbiny, 4 szyby elektryczne, moc minimum 110 koni, 5 drzwi - w tym kombi, klimatyzacja, centralny zamek z pilota, elektryczne i podgrzewane lusterka, lakier metalik nie czarny kolor - ciężko o utrzymanie czystości cena max 60-63 tyś zł i to mniej więcej tyle. testowałem taki auta Toyota auris i nowa Corolla, Ford Focus i C-max, Seat Altea i altea XL i Leon, Citroen C4 Picasso, Skoda Yeti i Civic IX sedan/5D. Wrażenia z jazdy. Najlepsze wrażenia - Nowa Corolla silnik 1.6 136 KM. super wykonana, wuzo miejsca dla pasażerów przód i tył zwłaszcza z tyłu - myślę że więcej niż w nowym Akordzie tylko cena w wersji tej co mnie interesowała ok 71 tyś zł. Potem Focus i C-max duże auta ale ciasno w środku zwłaszcza przy moim wzroście. Przesiadając się z Civica VII generacji maiłem wrażenie że z tyłu to nawet dzieci szię będą gniotły a i silniki 1.6 prawie zero mocy, zero emocji. CItroen ok ale cena z kosmosu ponad 70 tyś i potem duża utrata wartości. Seaty fajne zwłaszcza Altea i Altea XL w wersji 4KIDS, tylko silniki 1.2 TSI i 1.4 TSI bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, najwięcej jeździłem 1.2 TSI 105 KM i powiem że że mój poprzedni civic VII 110 KM podobnie jeździł ale seat dawał radę juz od 1700 obrotów i nie dawał wrażenia jakby miał zadyszkę TYLKO ze TSI i 4 szyby elektryczne w wypasionych wersjach gdzie cena oscylowała od 70 tyś zł. Potem gdzieś przez przypadek w salonie AUTOWEST Wawa podsłuchałem że kierowniczka HONDY POLAND chce sprzedać Civica z 2012 roku z przebiegiem ok 8 tyś km wersja 5D - zielony metalic - SPORT. cena 62500. Wyprosiłem tel i po 5 dniach kupiłem ten samochód za 60000tyś w cenie auta pełen bak paliwa i ful mycie i sprzątanie auta OC cały rok itd - jak nowe. Dodam iż było to w 2013 roku więc wydaje mi się że cena dobra i stan civica OK.
    Ciekawostka civica VII wystawiłem na allegro ok godz 16 w poniedziałek i o godz 18.15 samochód już sprzedałem ludzie co kupili auto po tym jak wskoczyło ogłoszenie siedli w samochód 2 godz jechali do mnie i bez prawie żadnego targowania je kupili a telefonów miałem z 10 - dla mnie szok ale warto było i jak się z nim rozstawałem to sentyment był spory.

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    Wymienione przez Ciebie usterki to drobne usterki, które większość wnikliwych obserwatorów swoich NOWYCH aut znajdzie po pewnym czasie.
    Zgadza się. Nie są to usterki powodujące unieruchomienie samochodu ale jednak są upierdliwe dla użytkownika, a serwis ma problem z ich zdiagnozowaniem i usunięciem.
    Czy ich zauważenie wymaga aż tak wnikliwych obserwacji? Akurat te usterki, które wymieniłem uważam, że aż tak dużej uwagi nie wymagają ale nie ma sensu się tutaj spierać.

    Nie ukrywam, że jestem wymagającym użytkownikiem i oceniając Hondę za punkt odniesienia biorę poprzednie samochody jakie miałem. Honda nie ma łatwo, ponieważ wcześniej były to samochody z klasy o oczko wyższej niż Civic więc poprzeczka postawiona jest dosyć wysoko jak na klasę kompaktową. Każdy samochód ma jakieś wady lub podatności na usterki. Nie mówię, że Honda jako jedyna je posiada.

    Ja Hondę wybrałem ze względu na ciekawą stylistykę i rozwiązania techniczne, dobry komfort podróżowania (jak na tą klasę), dobre wyposażenie (wersja Sport) oraz rozmiar bagażnika. Czy wybrałbym ją jeszcze raz? Ciężko powiedzieć ale nie jest to wykluczone, ponieważ samochód nadal mi się podoba, a konkurencja w podobnym przedziale cenowym nie jest aż tak innowacyjna.

    Aby nie drażnić admina wrócę do pierwotnego tematu W mondeo też miałem problem z "delikatnym" ruszaniem. Mechanik, u którego byłem twierdził, że częściowo da się wyregulować pracę sprzęgła ale szarpanie może też być objawem jakiegoś problemu z nim związanego. Z tego co słyszałem w niektórych Avensisach też występowały problemy ze sprzęgłem, ale akurat z jego ślizganiem. Serwis usuwał problem bez pytania.

    Na prostym i z górki Hondą ruszam prawie bez dodawania gazu. Jedynie gdy ruszam pod górkę dodaję go więcej ale bez przesady. Troszkę ponad tysiąc obrotów w zupełności wystarcza do "gładkiego" ruszenia. Dwa tysiące obrotów to już sporo i może przyczynić się do szybszego zużycia sprzęgła, a z tego co pisał ktoś na forum do tanich ono nie należy, a jak na razie zamienników brak.

    Stąd lepiej wybrać się do jakiegoś salonu, zrobić jazdę testową egzemplarzem demo (najlepiej z tym samym silnikiem) i porównać działanie sprzęgła. Każdy ma swój styl jazdy i tylko w ten sposób można ocenić czy w posiadanym samochodzie coś działa nie tak jak powinno.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX gen
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    44

    Domyślnie

    U mnie występuje inny problem z szarpaniem. Podczas jazdy na biegach 1 - 4 i gwałtownym puszczeniu pedału gazu autem szarpnie jeden raz potem jedzie już płynnie bez naciskania gazu, na wyższych biegach nie zauważyłem tego problemu. Szarpnięcie nie występuje za każdym razem, muszę się przyjrzeć w jakich granicach obrotów szarpie a w jakich nie. Może ktoś miał podobny problem, a może to nie jest problem i ten typ tak ma.

    Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marynarz1985 Zobacz posta
    U mnie występuje inny problem z szarpaniem. Podczas jazdy na biegach 1 - 4 i gwałtownym puszczeniu pedału gazu autem szarpnie jeden raz potem jedzie już płynnie bez naciskania gazu, na wyższych biegach nie zauważyłem tego problemu. Szarpnięcie nie występuje za każdym razem, muszę się przyjrzeć w jakich granicach obrotów szarpie a w jakich nie. Może ktoś miał podobny problem, a może to nie jest problem i ten typ tak ma.

    Pozdrawiam
    Po przeczytaniu Twojego postu specjalnie zwróciłem uwagę jak zachowuje się w takiej sytuacji mój samochód i nie zauważyłem takich objawów jak opisujesz.
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to rozpędziłem samochód do niewielkiej prędkości po czym gwałtownie puściłem pedał gazu. Samochód zaczął zwalniać bez szarpnięcia.
    Tak jak wspomniałem w temacie szarpania przy ruszaniu, jak masz możliwość to podjedź do jakiegoś salonu Hondy w swojej okolicy i przejedź się samochodem demo.

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX gen
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeusdg Zobacz posta
    Po przeczytaniu Twojego postu specjalnie zwróciłem uwagę jak zachowuje się w takiej sytuacji mój samochód i nie zauważyłem takich objawów jak opisujesz.
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to rozpędziłem samochód do niewielkiej prędkości po czym gwałtownie puściłem pedał gazu. Samochód zaczął zwalniać bez szarpnięcia.
    Tak jak wspomniałem w temacie szarpania przy ruszaniu, jak masz możliwość to podjedź do jakiegoś salonu Hondy w swojej okolicy i przejedź się samochodem demo.
    U mnie wygląda to tak: jadę np na 3 biegu, 2500 obr i puszczam pedał gazu, i następuje pojedyncze szarpnięcie po którym samochód już gładko zwalnia, jadę dzisiaj wyczyścić klimatyzacje do serwisu, więc zgłoszę im problem

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX gen
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    44

    Domyślnie

    Już jestem po wizycie w ASO, serwisant stwierdził, że pewnie coś w komputerze silnika się zawiesiło i trzeba go zresetować po resecie faktycznie zmniejszyła się liczba szarpnięć. Jak wyglądał reset to nie wiem bo nie wpuścili mnie do warsztatu, przez szybę widziałem jak podłączają laptopa do auta. Teraz szarpie tylko na 1 i 2 biegu jak puszczam gaz przy ok 1500 obrotów, muszę się przyjrzeć przez najbliższy tydzień. Jak szarpanie powróci na wyższych biegach pojadę znowu do ASO. Może civic nie lubi niskich obrotów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •