Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Szarpanie przy ruszaniu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20

    Domyślnie Szarpanie przy ruszaniu

    Cześć wszystkim!
    Ostatnio pojawił się problem (tak mi się wydaje) z moim civiciem 9gen 1.8.
    Otóż przy ruszaniu na ciepłym silniku z niezbyt wysokich obrotów (1000-1500) przy końcówce sprzęgła (auto juz jedzie, końcówka wysprzeglania) pojawia się dość mocne szarpanie. Objaw nie występuje na zimnym silniku, pojawia się dopiero gdy wskazówka temperatury dojdzie do normalnego położenia. Szarpanie owe występuje czasami przy redukcji gdy chwilkę jedziemy na polsprzegle. Ruszaniu z wyższych obrotów rozwiązuje problem, no ale według mnie nie o to chodzi. Jestem młodym kierowca ale jeździło to normalnie
    Kilka informacji które się mogą przydać : przebieg 21500km, przegląd ostatni przy 19kkm, olej honda 0w20 o ile dobrze pamietam, opony zimowe ale to już pewnie nie ma znaczenia. Auto ma 9 miechów wiec gwarancja oczywiście jest, ale może macie jakiś pomysł na szybko zanim pojadę do ASO.

    Pozdrawiam
    Maciej

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Stargard
    Posty
    369

    Domyślnie

    mi się zawsze wydawało, że trzeba ruszać co najmniej z 2000 obrotów. Te 1000-1500 to chyba trochę za nisko.
    A tak w ogóle auto jest pewnie na gwarancji? Proponuję odwiedzić ASO i zgłosić swoje uwagi.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    EP2 ES
    Skąd
    Płock/Bełchatów
    Posty
    49

    Domyślnie

    No to fajnie, wygląda na to, że Honda nie usunęła tego problemu od 2001 roku, czyli przez 3 generacje modelu. O tym szarpaniu można poczytać w technicznych 7 i 8 generacji, a co gorsze, chyba problem nie jest do końca zdiagnozowany. Niektórzy piszą o docisku i tarczy, inni o kole jednomasowym. U mnie też szarpie w 7 genie, szczególnie zimą, jest to wkurzające, chociaż w 10 letnim struclu można wybaczyć, gorzej w nowym aucie.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Civicrob
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ja nie zauważam tego problemu u siebie. Jeśli Twoim zdaniem tak nie było, to najlepiej podjechać do ASO i to sprawdzić.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ja czuję również coś delikatnie, zwłaszcza na ECONIe i na cięższych kołach letnich.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Z włączoną klimą wyraźnie to czuć na pewno.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20

    Domyślnie

    W sobote zawitalem do aso. Pan stwierdzil cos ze sprzeglem - dokladne informacje dostane jak odstawie auto i ogladna sprzeglo od srodka. Tak czy tak okolo tygodnia bez auta. Odstawiam go w okolicach 9tego grudnia wiec jak bede wiedzial co mu dolega napisze tutaj.
    Pozdrawiam!

    Sent from my SM-P600 using Tapatalk 4

  8. #8
    Użytkownik Awatar Yary
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chino Zobacz posta
    No to fajnie, wygląda na to, że Honda nie usunęła tego problemu od 2001 roku, czyli przez 3 generacje modelu. O tym szarpaniu można poczytać w technicznych 7 i 8 generacji, a co gorsze, chyba problem nie jest do końca zdiagnozowany. Niektórzy piszą o docisku i tarczy, inni o kole jednomasowym. U mnie też szarpie w 7 genie, szczególnie zimą, jest to wkurzające, chociaż w 10 letnim struclu można wybaczyć, gorzej w nowym aucie.
    To ciekawe, co piszesz. U mnie w IX gen też mam tak, ale niezależnie czy ciepły czy zimny silnik. Czasem na dwójce, głównie jednak na 1 przy ruszaniu. Tuz przed zupełnym puszczeniem sprzęgła. Ruszałem na wyższych obrotach i wtedy szarpie słabiej/krócej, ale i tak szarpie No i tak jak ktoś wyżej napisał, wyraźniejsze jest, gdy mam włączony econ.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dlaczego ruszacie z 2000 RPM? Wiecie jak dostaje po dupie tarcza sprzęgła? Ja ruszam z 1500 RPM i nie mam żadnych efektów ubocznych. Wydaje mi się, że to szarpanie to kwestia techniki jazdy a nie problemów z autem.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Super8 Zobacz posta
    Dlaczego ruszacie z 2000 RPM? Wiecie jak dostaje po dupie tarcza sprzęgła? Ja ruszam z 1500 RPM i nie mam żadnych efektów ubocznych. Wydaje mi się, że to szarpanie to kwestia techniki jazdy a nie problemów z autem.
    Mnie też to dziwi, bo zdarzyło mi się ruszać z dwójki, a nawet przez zagapienie z trójki i żadnych szarpnięć nie wyczułem. Tym bardziej z jedynki. Nie patrzę z ilu obrotów ruszam, ale na pewno nie przytrzymuję auta na sprzęgle z gazem, no chyba że przy ostrym ruszaniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •