Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Klimatronik dwustrefowy w HB 5D Lifestyle 2013 w trybie "auto"

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar minton
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Zdzisław
    Auto
    1,8 5D LIFESTYLE I
    Skąd
    Krosno
    Posty
    19

    Domyślnie Klimatronik dwustrefowy w HB 5D Lifestyle 2013 w trybie "auto"

    Mam problem z ustawieniem klimatronika - po włączeniu trybu "auto" system system przełącza nadmuch na nogi (na wyświetlaczu pokazuje się informacja strzałka w dół) Gdy grzeje, nie jest to zbyt dobre jak cały czas wali w buty (zwłaszcza odczuwa to pasażer), a już się śnieg zaczyna to będzie wszystko topił a cała woda pójdzie na szyby wewnątrz - czy jest możliwość ingerencji w tryb auto by nie dmuchał na dół? Miałem poprzedniego Civica 5D VIII gen executiva i po włączeniu na auto nadmuch był na wprost. Wiem, że mogę zmienić kierunek nadmuchu ale wtedy "auto" znika i tak do końca to nie wiem czy wtedy będzie dobrze sterował zadaną temperaturą.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Stargard
    Posty
    369

    Domyślnie

    wynika to chyba z praw fizyki. Przynajmniej tak to tłumaczą w Hondzie. Co prawda mam VIII gen, ale chyba nic się nie zmieniło. Jeśli w aucie temperatura odbiega od tej pożądanej (w tym przypadku jest niższa), żeby nagrzać wnętrze ciepłe powietrze dmucha od dołu i unosi się do góry. Z chłodzeniem w lecie jest na odwrót. Lodowate powietrze "wali" z górnych wylotów w czaszkę, aż huczy. Niestety nie możliwości zmiany tych ustawień, przynajmniej u mnie.

  3. #3
    Użytkownik Awatar 140KM
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    FK2 1.8 Exec
    Skąd
    3city
    Posty
    359

    Domyślnie

    można tak - na początek ustawić kierunek nawiewu , siłę , temperaturę , po wstępnym ogrzaniu przełączyć na auto ( faktycznie w 8 gen Exe działa "samo" dobierając parametry ) najwyraźniej w 9 gen zmienili zasady

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •