Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89

Wątek: siłowniki klapy tylnej

  1. #81
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drumek Zobacz posta
    Kupilem teleskopy z Krosna, ale jednak nie od Mercedsa tylko dedykowane pod Civica i nie zawiodlem sie. Klapa unosi sie i zamyka tak jak powinna ( mam do porownania nowego IX gen, gdzie klapa jest lzejsza). Dodam, ze klape m jeszcze dociazona spoilerem od Type R. Takze gdyby ktos rozwazal kupno tych od ML'a i dedykowanych do Civica - Civicowe w zupelnosci starczaja ( bynajmniej u mnie )
    A tak z ciekawości, to jaką siłę maję te z IX? Próbowałeś może zamienić je na próbę między autami?

    Cytat Zamieszczone przez Civmann Zobacz posta
    Filip dzięki za info ale czy te z Merca 510 nie będą za słabe w zimę ? Trafo pisał o kilku użytkownikach którzy mieli jakieś problemy z 510N a te 515 z typRa jaki mają skok i dł ?
    Z tego co wiem, to te 510 co nie do końca działały nie były orginałami FA Krosno.

  2. #82
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    Z tego co wiem, to te 510 co nie do końca działały nie były orginałami FA Krosno.
    Czyli jest nadzieja że te z Krosna 510N dadzą radę?
    Tym bardziej że mam klapę bez lotki.

  3. #83
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Rzuć okiem na cały ten temat:
    http://www.civicklub.pl/forum/showth...o-pilota/page7
    i ew. popytaj tych którzy mają to 510-ki.

  4. #84
    Użytkownik Awatar Drumek
    Dołączył
    Oct 2015
    Imię
    Bartosz
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    A tak z ciekawości, to jaką siłę maję te z IX? Próbowałeś może zamienić je na próbę między autami?



    Z tego co wiem, to te 510 co nie do końca działały nie były orginałami FA Krosno.

    nie sprawdziałem, bo ten od IX gen jest trochę krótszy i ma inny skok, ale także ma 465NM. Chodziło mi o to, ze nawet ktorys z kolegów porównywał, że w IXgen klapa podnosi się lepiej niz w VIII

    510NM na pewno dadzą radę, bo tak jak mówię, te z Krosna 465NM u mnie z lotką dają radę

  5. #85
    Użytkownik Awatar shinoda
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Konrad
    Auto
    FK3
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drumek Zobacz posta
    510NM na pewno dadzą radę, bo tak jak mówię, te z Krosna 465NM u mnie z lotką dają radę
    ale testowales je ostatnio, jak tak cieplo bylo? czy wczesniej jak temperatury ponizej 5 stopni byly? bo to calkiem rozne sytuacje

  6. #86
    Użytkownik Awatar Saawrel
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic 5D 2,2 iCDTI
    Skąd
    Kraków/UK
    Posty
    738

    Domyślnie

    Dzisiaj ostanio kupiłem siłowniki 630Nm Citroen Evasion VI/1994-XI/1995. Same w sobie są super klapa frunie do góry, ale niestety z systemem otwieranie z pilota od Trafo jest problem, bo i ile ich całkowita długość jest odpowiednia to niestety skok amortyzatora jest za mały o 10-15mm i sprężyny nie mieszczą się przy próbie zamknięcia.

    Jest na to rozwiązanie. Ponieważ sam teleskop jest i tak za krótki to należy mocowania teleskopu do klapy z plastikowych wymienić na takie https://sprezyny-gazowe.com/home/178...owe-25015.html tak żeby sprężyna nachodziła aż do samej główki. wtedy się zmieści a także teleskop uzyska odpowiednia długość.

    Przy -2st C klapa frunie do góry jak szalona. mimo obciążania spoilerem oraz wygłuszeniem. Polecam dla każdego ze spoilerem od Type R a już na pewno z Mugen.

  7. #87
    Użytkownik Awatar piter7766
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    piotr
    Auto
    EJ9>EM2> FN1>FK2
    Skąd
    puławy
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saawrel Zobacz posta
    Przy -2st C klapa frunie do góry jak szalona. mimo obciążania spoilerem oraz wygłuszeniem. Polecam dla każdego ze spoilerem od Type R a już na pewno z Mugen.
    Ciekawe czy w letnie upały ,nie będziesz musiał prosić kogoś o pomoc w zamknięciu klapy

  8. #88
    Użytkownik Awatar Saawrel
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic 5D 2,2 iCDTI
    Skąd
    Kraków/UK
    Posty
    738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piter7766 Zobacz posta
    Ciekawe czy w letnie upały ,nie będziesz musiał prosić kogoś o pomoc w zamknięciu klapy
    W UK nie ma upałów

    do tej pory miałem 590Nm i problemów nie miałem, porostu wgluszenie oraz spoiler od R dodają sporo wagi.

  9. #89
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    w temacie dot. otwierania z pilota pisales ze masz aktualnie jakies silowniki 700Nm. moglbys podac ich model? i jaki byl powod przejscia z tych 630Nm Citroen Evasion VI/1994-XI/1995 na te 700Nm?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •