Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Malowanko :-p

  1. #1
    Użytkownik Awatar tomekbrk
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ9 D14Z2 Golf 4
    Skąd
    Zamosć
    Posty
    98

    Domyślnie Malowanko :-p

    Witam. Chcę zapytać osób które już to robiły ile kosztuje malowanie całego nadwozia powiedzmy ej2 ?? Przyjmijmy że sam rozbiorę go a trzeba będzie wyczyścić do gołej blachy i pomalować(oczywiście dobrze) oraz ewentualne lekkie poprawki blacharskie. Dużo czytałem na forum o malowaniu ale ceny nikt nie podawał przynajmniej tam gdzie czytałem a w szukajce nie mogę niczego znaleźć :D

  2. #2
    Użytkownik Awatar Seba27
    Dołączył
    Nov 2012
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EG8 D16Z6T
    Skąd
    KrK eNHa
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    od 2000-6000tys - za kompleksowe przygotowanie, zabezpieczenie i malowanie - lakierem metalicznym

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    RMI- Podkarpacie
    Posty
    156

    Domyślnie

    nikt nie poda Ci ceny, gdyz cena czesto jest uzalezniona od stanu auta.. mam kilku kolegow ktorzy zajmuja sie malowaniem samochodow, i bez ogladania auta nikt Ci ceny nie poda.. ja malowalem swoje eg za 1700zl [malowanie calosci bez dachu + 2x reperaturka tyl..] ale nie jestem do konca zadowolony.. chcesz miec ladnie pomalowane auto to bez blacharki czyli podszpachlowac i malowanie wyniesie Cie od 2,5 tys w gore.. no chyba ze chcesz miec na wiosne poprawki to maluj po kosztach;]

  4. #4
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    Profesjonalne lakierowanie całości auta zaczyna się od 4000zł, być może "pan czesiek" pomaluje ci to w stodole za 2000zł, ale możesz sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało.

  5. #5
    Użytkownik Awatar reaktor
    Dołączył
    Apr 2007
    Auto
    JEGIE 5
    Posty
    5,555

    Domyślnie

    same materiały przyzwoitej jakości zaczynają sie od 1500

    za malowanie i rozebranie tez pewnie 1000-1500 minimum


    jest taki serwis oferia.pl
    aprawdz sobie

  6. #6
    Użytkownik Awatar motomaniak1988
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    artur
    Auto
    ej2 d15b7,z6,B16A2
    Skąd
    koluszki k.Łodzi
    Posty
    486

    Domyślnie

    ceny rozne zalezy w jakiej okolicy i ile roboty bo u jednego wystarczy zmatowac lakier jakies delikatne szpachlowanie ...a drugi znow przyjedzie autem na ktorym nie bedzie dobrego elementu w sensie bez wgniotek czy tam innych uszkodzen lakieru... wtedy trzeba siedziec i rzezbic (a jak wiemy blacha w naszych hondach nie jest za gruba :P) i znam akurat takiego ,,pana czeska,, ze stodoly ktory naprawde robi profi robote i maluje fury po nascie tysiecy wiec naprawde trafiaja sie wyjatki przy ktorych nie jedna lakiernia sie chowa :P

    mam przyklad po sobie i moim ziomku ktorego wynioslo malowanie ej chyba z 1000zl wiecej i mozna powiedziec ze robilismy to samo czyli malowanie calego auta +reperaturki
    ja bylem bardzo zadowolony a u niego...:/ uszczelki w kolorze budy na nadkolach chyba kielnią szpachla byla nakladana i docierane pumexem i co lepsze robione to bylo w dosc znanej polecanej lakierni...

    jak sie rozglądalem za lakiernikiem do swojego auta to i mialem propozycje nawet za 1400 cale auto ale drzwi do lakierni to bylo przescieradlo z lozka tesciowej heh... wiec nawet wole nie myslec co by bylo z autem...

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Krystian
    Auto
    bus
    Posty
    249

    Domyślnie

    Pan Czesio jeśli ma trochę pojęcia i sprzętu to nie ma co się obawiać, a zawsze bd taniej niż w lakierni, ja z 2 tyg temu malowałem maskę i burtę we własnym zakresie i uważam że wyszło naprawdę ok, jak się chce to można. Mój znajomy dorabia Sb jako lakiernik i naprawdę robi dobrze, za takie ej bez żadnego spawania policzyłby gdzieś 2 tys.

  8. #8
    Użytkownik Awatar tomekbrk
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ9 D14Z2 Golf 4
    Skąd
    Zamosć
    Posty
    98

    Domyślnie

    Panu Czesiowi już podziękujemy :-P Ogólnie to wygląda tak: dwie warstwy lakieru już na kupie trzeciej już nie chcę. Jeśli chodzi o blachę to nie ma tragedii. Chcę zrobić to raz a porządnie żebym za rok nie musiał poprawiać po panu Czesiu

  9. #9
    Użytkownik Awatar motomaniak1988
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    artur
    Auto
    ej2 d15b7,z6,B16A2
    Skąd
    koluszki k.Łodzi
    Posty
    486

    Domyślnie

    Wg ciebie może i blacha być ok dla nie wprawionego oka jedz do lakiernika jakiegoś i niech to obejrzy i ci powie mniej więcej jak on to widzi często jest też tak ze podczas takich prac wychodzi dodatkową robota bo gdzieś się ruszy i okazuje się ze jest rdza czy tam szpachla możesz mieć na nadkolu powiedzmy purchel rdzy wielkości 5zł a jak się za robotę weźmiesz to okazuje się ze pół nadkola do wymiany ;p

  10. #10
    Użytkownik Awatar KrzyChules
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Krzysiek
    Skąd
    Białystok
    Posty
    730

    Domyślnie

    ja robilem swoje ej2 sam, blacharka i malowanie , same materiały 2k kosztowały wiec te malowanie za 2k u kogos kto ma jeszcze na tym zarobic to chyba plakatówkami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •