Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: "miękki" pedał hamulca

  1. #1
    Użytkownik Awatar a4tech33
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Grześ
    Auto
    Civic EK4 VTI
    Skąd
    WGM
    Posty
    158

    Exclamation "miękki" pedał hamulca

    Witam!
    od razu do rzeczy- pedal hamulca nie jest tak "twardy" jak kiedys. Jakby wpada do polowy, cos w stylu zajakniecia przez sekunde, a dalej pracuje dobrze, hamuje, abs sie wlacza, ale ogolem hamulec nie jest taki jak kiedys. Od kiedy to sie dzieje? Od czasu kiedy robilem zaciski z tylu. Pompa wymieniona, serwo tez, nowe gumki i tloczki, odpowietzane zgodnie ze sztuka kilka razy. Mozliwe, ze cos zle zlozone jest? Honda to nie golf, ale trafilem ta temat wlasnie w vw "jeden kolega z forum powiedział mi że trzeba odpowiednio ustawić tłoczki w zaciskach (tylnych u mnie) bo inaczej tak sie właśnie dzieje. Wie ktoś coś więcej na ten temat?", "
    Jednak chyba mają coś do rzeczy, bo dzisiaj zrobiłem tak jak mówiłem, odpowietrzyłem, jazda próbna z dobre 3km, hamując tak często jak się da no i hampel jest cały czas twardy :grin: Czyli jednak trzeba ustawić tłoczki tak jak pisałem wyżej, więc kto ma z tym problem to może właśnie w ustawieniu jest błąd. Jutro zakładam jeszcze nową linkę ręcznego i zobaczymy jak po regeneracji to wszystko będzie śmigać :hmm:". U nas jest podobnie?

  2. #2
    Użytkownik Awatar lukwycz
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MC2 + EJ9
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    605

    Domyślnie

    Dobry temat o tych naszych tylnych zaciskach. Ja przy ich regeneracji wkręciłem tłoczki hamulcowe na maxa, ale nie wiem czy tak ma być, bo niestety hamulec ręczny jest bardzo słabiutki. Może właśnie jakby wykręcić tłoczek, to byłoby lepiej? Czy ktoś to sprawdzał? Zastanawiam się czy wkręcenie/wykręcenie tłoczka może mieć wpływ tylko na hamulec ręczny...

  3. #3
    Użytkownik Awatar Paweł13
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A/D16Y/H22A :D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Tak jak mówi Łukasz temat jest do obgadania. Z przednimi heblami raczej nie słyszy sie żeby występowały takie problemy jak z tymi tylnymi. Przy bębnach pewnie jest ok, ale gdy z tyłu mamy te małe zaciski to sporo się słyszymy o słabym ręcznym czy też zacinajacych się zaciskach itp.

    Napewno sporo użytkowników forum byłoby szczęśliwych gdyby temat został ogarniety na wszelkie możliwe sposoby.
    Faktem jest, że ktoś już zrobił fotorelacje z regeneracji tylnych zaciskow na czynniki pierwsze i generalka. Chwała mu za to ! :j

  4. #4
    Użytkownik Awatar a4tech33
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Grześ
    Auto
    Civic EK4 VTI
    Skąd
    WGM
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukwycz Zobacz posta
    Dobry temat o tych naszych tylnych zaciskach. Ja przy ich regeneracji wkręciłem tłoczki hamulcowe na maxa, ale nie wiem czy tak ma być, bo niestety hamulec ręczny jest bardzo słabiutki. Może właśnie jakby wykręcić tłoczek, to byłoby lepiej? Czy ktoś to sprawdzał? Zastanawiam się czy wkręcenie/wykręcenie tłoczka może mieć wpływ tylko na hamulec ręczny...
    ale tylko reczny masz slaby? tak to wszystko hamuje wporzadku? mi to juz rece opadaja, nigdzie niczego na ten temat nie moge znalezc, a jak rozloze hamulce kolejny raz, to nie zloze przeciez inaczej jak wczesniej...

  5. #5
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Nie ustawia się żadnego tłoczka bo niby w jaki sposób i względem czego.
    Jeśli regeneracja jest wykonana zgodnie z foto instrukcją na forum, wszystkie skorodowane elementy są wymienione, założone nowe uszczelki i nie jest wyrobiony zacisk w miejscu "pinu" popychającego mały tłoczek, to MUSI DZIAŁAĆ.
    Przyczyną jest powietrze, uszkodzony korektor siły hamowania lub źle wykonana regeneracja.

  6. #6
    Użytkownik Awatar lukwycz
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MC2 + EJ9
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    605

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że wyrobiony pin (jeśli może się na tyle wyrobić) można zniwelować wykręcając tłoczek. Dlaczego niby ta śruba w tylnym zacisku na którą wkręca się tłoczek nazywa się "śruba regulacyjna"?


  7. #7
    Użytkownik Awatar CRX1
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Andrzej
    Auto
    CRX del Sol
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    1,277

    Domyślnie

    Dlatego nazywa się regulacyjną,bo w mirę zużycia klocków i tarcz ,reguluje tłoczek do nowej pozycji.

  8. #8
    Użytkownik Awatar StacekEG
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Patryk
    Skąd
    Wa-wa
    Posty
    238

    Domyślnie

    przy regenreacji/czyszczeniu używałeś jakiś płynów? Dot jest bardzo higroskopijny , moze gdzies dostala sie woda albo cos bylo źle złożone ?

  9. #9
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukwycz Zobacz posta
    Wydaje mi się, że wyrobiony pin (jeśli może się na tyle wyrobić) można zniwelować wykręcając tłoczek. Dlaczego niby ta śruba w tylnym zacisku na którą wkręca się tłoczek nazywa się "śruba regulacyjna"?

    Tłoczek kręci się na śrubie pod wpływem ciśnienia - a dokładnie wykręca. Możesz go ustawiać jak chcesz, a i tak gdy założysz klocki wykręci się do grubości okładzin. Żadnej regulacji nie ma. Jeśli CAM się wyrobi, wymieniasz zacisk - tyle

  10. #10
    Użytkownik Awatar a4tech33
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Grześ
    Auto
    Civic EK4 VTI
    Skąd
    WGM
    Posty
    158

    Domyślnie

    ja sie zastanawiam co mozna zle zlozyc? wszystko szlo bez oporow, ja skladalem na dota, a po co na pasty... ale chyba widze, ze wiele sie nie dowiem, i bede musial rozlozyc znowu oba zaciski i szukac dziury w calym...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •