Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: "miękki" pedał hamulca

  1. #11
    Użytkownik Awatar lukwycz
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MC2 + EJ9
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Tłoczek kręci się na śrubie pod wpływem ciśnienia - a dokładnie wykręca. Możesz go ustawiać jak chcesz, a i tak gdy założysz klocki wykręci się do grubości okładzin. Żadnej regulacji nie ma. Jeśli CAM się wyrobi, wymieniasz zacisk - tyle
    Tłoczek nie ma jak się kręcić, bo blokuje go wypust na klocku hamulcowym. Jedyna opcja to, że śruba się obraca, tak jak piszesz, pod wpływem ciśnienia i ustawia dystans tłoczka.
    Dlatego pewnie regulacja ręcznego polega na poluzowaniu linki i wielokrotnym pompowaniu nożnym przy włączonym silniku a następnie podciągnięciu linki.
    Tylko obawiam się, że ciśnienie może nie dać rady wykręcić tej śruby, mimo że ma duży skok gwintu... Takie moje dywagacje Jak sprawdzę moje zaciski, to może napiszę coś więcej.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukwycz Zobacz posta
    Dobry temat o tych naszych tylnych zaciskach. Ja przy ich regeneracji wkręciłem tłoczki hamulcowe na maxa, ale nie wiem czy tak ma być, bo niestety hamulec ręczny jest bardzo słabiutki. Może właśnie jakby wykręcić tłoczek, to byłoby lepiej? Czy ktoś to sprawdzał? Zastanawiam się czy wkręcenie/wykręcenie tłoczka może mieć wpływ tylko na hamulec ręczny...
    tłoczki się wkręca na maxa np przy wymianie klocków regeneracji itp. , zawsze ten 'cycek' na klocki jest jego osią symetrii analogicznie do krzyża na tłoczku.
    Pod wpływem ciśnienia (podczas pompowania hamulca) tłoczek się wysuwa (nie obraca) a co za tym idzie dociska okładziny klocków do tarczy.
    Co do max dokręcania tłoczka i ustawiania go w pozycji pod klocek , nawet jeżeli przegapisz to miejsce to najlepszym sposobem jest jego wykręcenie i wkręcenie ponownie.

    SCHEMAT:


    Cytat Zamieszczone przez lukwycz Zobacz posta
    Tłoczek nie ma jak się kręcić, bo blokuje go wypust na klocku hamulcowym. Jedyna opcja to, że śruba się obraca, tak jak piszesz, pod wpływem ciśnienia i ustawia dystans tłoczka.
    Dlatego pewnie regulacja ręcznego polega na poluzowaniu linki i wielokrotnym pompowaniu nożnym przy włączonym silniku a następnie podciągnięciu linki.
    dokładnie. dodam tylko że luz linki musi być na prawdę duży.

    Jeżeli ktoś wykonał w/w czynności poprawnie to ręczny śmiga idealnie.
    Oczywiście zakładając , że linki, mocowania itp. są odpowiednie oraz sprawne

  3. #13
    Użytkownik Awatar a4tech33
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Grześ
    Auto
    Civic EK4 VTI
    Skąd
    WGM
    Posty
    158

    Domyślnie

    tylko wszystko fajnie, ale ja temat zalozylem nie dlatego, ze reczny nie "smiga", tylko z innego powodu. reczny wrecz dziala idealnie, kola lapia elegancko i rowno hamuja. problem jest gdzie indziej. moze doszukiwac sie jego w uzywanym serwie z pompka? jakie sa objawy zuzytej pompki? wg mnie to albo dziala, albo nie i tyle. albo gumki nie sa wyrobione i robia cisnienie, albo nie. bo wczesniej definitywnie padla mi pompka, bo nic nie pompowala plynu, a teraz jest inaczej. korektor sily hamowania wbudowany jest w pompe abs, prawda?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •