Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Falujące obroty tylko na LPG

  1. #1
    Użytkownik Awatar Meche
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Michał
    Auto
    MB2
    Skąd
    Nowa Dęba
    Posty
    230

    Domyślnie Falujące obroty tylko na LPG

    Silnik D14A8
    LPG:
    Stag 4, Zavoli N, wtryski OMVL Reg (niebieskie)

    Po czyszczeniu przepustnicy i krokowca, silnik faluje w zakresie 1500 - 1000, zdaża mu się uspokoić ale to po kilku podbiciach obrotów na dłuższym postoju. Na Pb silniczek pięknie trzyma obroty nie ma problemów. Przy toczeniu na wciśniętym sprzęgle trzyma 1500.

  2. #2
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    źle ustawiona instalacja... lub wtryskiwacze do wymiany... Możliwe, że na tych wtryskiwaczach tego silnika się nie ustawi dobrze...

  3. #3
    Użytkownik Awatar Meche
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Michał
    Auto
    MB2
    Skąd
    Nowa Dęba
    Posty
    230

    Domyślnie

    dzieki Ma1ster za odpowiedz, jutro poczytam i się dowiem

  4. #4
    Użytkownik Awatar nikog0
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    marcin
    Auto
    M3
    Skąd
    Lu
    Posty
    873

    Domyślnie

    Mam te same wtryski, omvl reg niebieskie , co prawda dopiero od kilku tys km, ale półki co śmigają idealnie, tylko po załączeniu jak są zimne troszkę szarpie przez kilometr jak gwałtownie puszczam pedał gazu. Wcześniej nie miał mocy, to gaziarz zmienił dysze kalibracyjne w wtryskach na większe i półki co jest ok, także wtryski jak nabardziej dają rade. Myślę że to kwestia ustawienia instalacji LPG.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    224

    Domyślnie

    nikog0 D14Z4 jest na pełnej sekwencji D14A jest na pół sekwencji więc niema co porównywać tych silników

  6. #6
    Użytkownik Awatar nikog0
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    marcin
    Auto
    M3
    Skąd
    Lu
    Posty
    873

    Domyślnie

    aaa, nie wiedziałem tego, myślałem że wszystkie d14 to pełna sekwencja. ale w każdym bądź razie są wystarczająco wydajne, bo to chciałem zaznaczyć w mojej odp.

  7. #7
    Użytkownik Awatar kowal162
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic 5D '97 1.4
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    584

    Domyślnie

    OMVL jest za wolne do połsekwencji w Hondzie z tąd jest problem z utrzymaniem biegu jałowaego po cut offie.Wymienić na szybse wtryski np HANA i wystroic od nowa i bedzoe spokój raz na zawsze

  8. #8
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Też mam te OMVLe od roku conajmniej, ponad 40 tysięcy zrobione. Nie narzekam, nic nie faluje.

    A jak było przed czyszczeniem ? U nas bywa problem z uszczelką przepustnicy - jesteś pewien, że nie masz lewego powietrza ?

  9. #9
    Użytkownik Awatar Meche
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Michał
    Auto
    MB2
    Skąd
    Nowa Dęba
    Posty
    230

    Domyślnie

    No właśnie z tym lewym powietrzem to sam nie wiem, bo na bezynie samochód zachowuje się wzorowo, Czyściłem dlatego że po wysprzęgleniu silnik spadał z obrotów tak że aż światła przygasały. Jeśli mowa o uszczelce przepustnicy to chodzi o tą gumową miedzy tą blachą metalową a samym kolektorem, czy tą papierową

  10. #10
    Użytkownik Awatar kowal162
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic 5D '97 1.4
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    584

    Domyślnie

    Jak na bezynie jest ok to silnik i osprzęt jest ok . Tu jest problem w wtryskiwaczach , sam mialem regi i za cholere nie szlo ich ustawic tak by nie falowały obroty a bezbyna była idealna Więc polecam zmienic wtryski np na ACW01 i bedzie po problemie , ew drożej na hana/barcuda itp.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •