Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak wymienić żarówkę H7 w światłach mijania?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX, 5D, 1,8,
    Skąd
    Koczargi Stare
    Posty
    13

    Domyślnie Jak wymienić żarówkę...

    Witam, czy ktoś dysponuje wiedzą na temat jak wymienić żarówki H7 w światłach mijania w Civic 5d Sport 2012. Dostęp do nich jest fatalny, więc tylko serwis może to żrobić? Pozdrawiam i proszę o ewentualną poradę.
    Ostatnio edytowane przez batu ; 07-10-13 o 07:27 Powód: błędy w tekście

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Auto
    2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dostep jest masakryczny, trzeba miec albo bardzo male rece ale corke co ci zarowki wymieni Po stronie pasazera trzeba wyjac rurke od plynu do spryskiwaczy, tam jest dostep troche lepszy ale i tak masakra. Najlepiej serwis albo male rece... nastepnym razem jade do serwisu, szkoda czasu i rak.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Civicrob
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D
    Posty
    199

    Domyślnie

    Hej, wczoraj wymieniłem 1 żarówkę H7 od strony kierowcy i dwie postojowe. W każdym razie, jeśli nie chcesz wyjmować akumulatora, to najłatwiej jest się tam dostać demontując część tego tunelu wlotu powietrza, zlokalizowanego przy akumulatorze. Wystarczy wypiąć 1 spinkę, a następnie wyciągnąć górną część tego plastikowego tunelu. Musisz następnie odkręcić tę okrągłą zakrętkę zamykającą dostęp do wnętrza reflektorów, potem odpiąć kostkę, z tym czasem bywa ciężko, ale do zrobienia. A potem odgiąć sprężynkę, która przytrzymuje żarówkę. Oczywiście to wszystko wymaga sporej gimnastyki, bo dostęp jest słaby i mało miejsca.
    Poniżej masz zdjęcia poglądowe, które znacznie ułatwią sprawę.








  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Auto
    Civic MY13' 2.2
    Posty
    40

    Domyślnie

    Czytałem te posty i się bałem....

    Mijania + postojowki nie zajęło mi to więcej niż 10min...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tobby Zobacz posta
    Czytałem te posty i się bałem....

    Mijania + postojowki nie zajęło mi to więcej niż 10min...
    Od strony pasażera - półtorej godziny. Mam za wielkie łapska. Do tego przy wymianie pozostała w kloszu stara żarówka. Nową miałem na nitce. Zdjąłem po wymianie.
    Następna wymiana w ASO, niech się męczą

  6. #6
    Użytkownik Awatar iparts
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Marek
    Auto
    Honda INTEGRA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    27

    Domyślnie

    Niestety w wielu samochodach jest tak, że samodzielnie ciężko jest wymienić żarówkę z przodu. Jednak jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie należy wiedzieć, o czym musimy pamiętać. Na naszej oficjalnej stronie, na której publikujemy wskazówki oraz porady dla kierowców, napisaliśmy artykuł, który mówi o tym jak poprawnie to zrobić. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią: https://www.iparts.pl/artykuly/jak-w...miany,417.html Wymiana żarówki to z pozoru prosta rzecz, lecz nieprawidłowa jej instalacja może skutkować tym, że w niedługim czasie ulegnie spaleniu i po raz kolejny będzie trzeba ją wymieniać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •