Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: NIEPOLECANE WARSZTATY LPG

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Jarek
    Auto
    EJ9 1.4 Is
    Skąd
    wawa
    Posty
    30

    Domyślnie

    Odradzam stargaz w golkowie. Milion wizyt ciagle problemy i bledy nowicjusza. Wymienilem caly zaplon mimo ze byl dobry zeby hazownik zaczal szukac winy w instalacji. Ostatecznie kupilem interfejs lpg i 2 tyg poczytalem forum gazowe..

  2. #12
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie

    NIE POLECAM ENERGY GAZ POLSKA


    Co mi nie pasuje po wydaniu 2800pln na instalację:

    1.Autokalibracja i wypad
    2.Pierwotnie zamontowali wtryskiwacze HANA niebieskie >160km, następnie zielone >130km, w końcu doprosiłem się o czerwone które miały być najbardziej odpowiednie, ale i tak finalnie założyłem czarne - najmniejsze. Umawiam się na wizytę, przyjeżdżam a okazuje się że wtryskiwaczy nie ma, w sumie byłem u nich 7 razy na wymianę wtrysków, reduktora, regulację (nic nie wiem, nie mamy części, nie ma szefa, nie ma czasu, pan przyjedzie jutro, przecież jest dobrze)
    3.Instalacja kompletnie nieustawiona, przechodził na pb powyżej 6500rpm (Pan monter nie zauważył że silnik ma odcinkę na 7200 i nie zmienił ustawienia w programie), szarpał na klimie z powodu braku regulacji i zbyt dużych dysz, oddali auto z zapowietrzonym reduktorem przez co trzeba było grzać silnik do ponad 40'C żeby zechciał się przełączyć na gaz, ich sposobem na spadek ciśnienia z 1,2 do 0,7 bara było zmniejszenie ciśnienia minimalnego do 0,5 bara co powodowało pobieranie benzyny podczas jazdy - finalnie doprosiłem się o wymianę reduktora na inny - teraz jest spadek z 1,2 do 1,05bar
    4.Przy montażu reduktora barbarzyńsko pogięte uchwyty wiązek, połamane zatrzaski od kostek wyrwane na chama
    5.Sonda lambda nie podpięta
    6.Niedokręcone opaski na przewodach wodnych, wisiały niemalże luzem na wężach(!!!)
    7.Reduktor zamontowany tak że wystawał poza poziom max płynu w zbiorniczku, nie dolali płynu chłodniczego, odebrałem samochód z prawie pustym zbiorniczkiem
    8.Wkrętki nawiercone jak wiertarka podeszła
    9.Wskaźnik poziomu gazu nieustawiony, przy pełnym zbiorniku wskazuje 1/4 przy pustym że jest pełny itd...
    10.Przegląd po 1000km zrobiony za pośrednictwem pieczątki i długopisu


    Generalnie to instalacja zrobiona po najniższej linii oporu, do tego wpieranie że podpieranie się benzyną na wysokich obrotach to rzecz oczywista i normalna i zdziwienie "aa bo Pan wymagający, ma w całym zakresie na LPG jechać yhymmm..." że spadek ciśnienia o 0,5 bara to rzecz normalna, pętlące wtryski to sprawa podkręcenia ciśnienia tak że wtryski nie wyrabiają z niskimi czasami i samochód szarpie przy ruszaniu.

    Jeszcze żeby robili to tanio to bym zagryzł zęby, ale kasują naprawdę grubo i nie ma z ich strony nawet chęci rozwiązania problemu, tylko jak najszybsze przepchnięcie gniota żeby było miejsce na kolejnego frajera któremu wrzucą instalację.
    Straciłem masę czasu i pieniędzy na użeraniu się z egp i instalacją, ostatecznie doszkoliłem się dzięki internetowi, kupiłem kabel i wystroiłem instalację dzięki czemu jest znacznie lepiej.

    Najgorsze jest to że pewnie wiele osób z forum pojedzie tam i się natnie bo mają piękne reklamy i dobry marketing. Niestety jakość usług i obsługi jest do bani.

  3. #13
    Użytkownik Awatar bartek1706
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Bartek
    Auto
    Skoda Fabia
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,648

    Domyślnie

    Rownież zakładałem u nich gaz, co prawda samochod jeździ dobrze, w takim sensie ze dupohamownia nie czuje różnicy wiec tutaj jestem zadowolony, montaż w miarę estetyczny, płyn dolany itp. Zgodzę sie co do przeglądu zero ze sama pieczątka i nic wiecej. Marketing mają wspaniały, to fakt i jakbyś cos na fejsie naskrobal to następnego dnia masz instalkę zrobiona tak jak chcesz, chociaż powinna byc tak zrobiona od początku....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Awatar autentyk
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    ByloEgB18 jest Mc2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam odradzam firmę Agaz Warszawa Rembertow ul. Kadrowa numeru nie pamietam ale jest tam tylko ten gazownik na placu ma same saby bo prowadzi rownież ich serwis .Zakladalem u niego gaz w poprzednim samochodzie , od samego początku problemy gość to oszust umówił sie ze na dana instalkę a włożył najgorsze smieciowate wtryski Valtek . Przez 1,5 roku jak miałem to auto ( alfa 156 2,5 v6) przynajmniej 2 razy w miesiącu byłem na regulacji , masakra jakaś. Instalacja kosztowała 3 tys-drogo to do momentu sprzedaży auta same problemy spadki mocy w górnym zakresie obrotów przerywanie przełączanie na benzynę, po regulacji tydzień czy dwa spokoju i znów to samo. Ogólnie gość nie miły jak sie przyjechało z problemem i wpiera mi ze jest ok , a nie było. Ogólnie nie polecam omijać z daleka.

  5. #15
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek1706 Zobacz posta
    Rownież zakładałem u nich gaz, co prawda samochod jeździ dobrze, w takim sensie ze dupohamownia nie czuje różnicy wiec tutaj jestem zadowolony, montaż w miarę estetyczny, płyn dolany itp. Zgodzę sie co do przeglądu zero ze sama pieczątka i nic wiecej. Marketing mają wspaniały, to fakt i jakbyś cos na fejsie naskrobal to następnego dnia masz instalkę zrobiona tak jak chcesz, chociaż powinna byc tak zrobiona od początku....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Może i by było, ale sami pracują na swoją opinię - w przyszłości to się na pewno zemści.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z zakładem GZW Zbrosławice miałem tylko kontakt telefoniczny - i to mi wystarczyło w zupełności.
    Osoba, która odebrała telefon nie wiedziała czy zakład serwisuje instalacje KOLTEC i że musi zapytać Pana Sebastiana (to akurat nie problem, każdy kiedyś zaczyna pracę i na wstępie nie musi wszystkiego wiedzieć). Czekając na linii słyszałem niestety całą ich rozmowę, a mianowicie na pytanie czy serwisujemy Koltec-a odpowiedź padła następująca - "mój serwis może polegać jedynie na zdemontowaniu całej instalacji (i w tym momencie głośny śmiech Szefa wraz z osobami z którymi przebywał) - Pracownik odbierający mój telefon zadał mi tylko pytanie czy słyszałem odpowiedz Pana Sebastiana ....

    Nic dodać, nic ująć ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •