Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Awaryjność kompresora i turbo.

  1. #11
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzegunio Zobacz posta
    Przejeździłem 3 sezony na kompresorze, teraz kilka miesięcy na turbo i do codziennej jazdy nikomu nie polecam kompresorów - zamulają silnik strasznie w trybie OFF, w trybie ON jest za głośny, no i co najlepsze turbo BARDZO wycisza wydech ,
    Myślę, że Grzegunio rozwiał temat Na kompresorze nie dość, że kompresor sam w sobie wyje, to wydech robi się głośniejszy niż na NA - w sumie więcej spalin Turbo zdecydowanie wycisza - mam teraz 2,5 cala full przelot z końcowym WM SPORT. Żadnego środkowego - jest bardzo przyjemny bas, brzmi rasowo, chce się żyć! I jest właśnie zaskakująco cicho - poniekąd normalne, gdyż turbina pochłania dużo energii spalin.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  2. #12
    Użytkownik Awatar CaliforniaKid
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    EG3 D13B2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    147

    Domyślnie

    Też to trochę głupi moim zdaniem argument, że kompresor strasznie zamula auto w trybie OFF. Po co zakładać kompresor jak chce sie jeździć na wyłączonym większość czasu.

    Z innej beczki rzecz, co do hałasu. Czemu w mercedesach one tak nie wyją jak w hondach? Przynajmniej ja mam takie wrażenie.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CaliforniaKid Zobacz posta
    Czemu w mercedesach one tak nie wyją jak w hondach?
    Bo my jeździmy na stożkach, a oni mają plastikową puchę i mnóstwo rezonatorów.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  4. #14
    Użytkownik Awatar CaliforniaKid
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    EG3 D13B2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    147

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Saiti

    Tak swoją drogą co do tego obciążania silnika przez kompresor (mam na myśli M62) to wystarczy zrobić taki zabieg z drugim stożkiem jak TomiNeo ma w B16. Wtedy obciążenie silnika praktycznie znikome w trybie OFF.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •