Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Awaryjność kompresora i turbo.

  1. #1
    Użytkownik Awatar Willy
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    57

    Domyślnie Awaryjność kompresora i turbo.

    jeśli wkładamy kompresor lub turbo chociaż bardziej mi chodzi o kompresor a dokładnie M62 to jeśli auto jest dobrze wystrojone itp to czy kompresor taki zepsuje się po jakimś czasie czy powinien działać normalnie jeżdżąc codzinnie ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Maskunt
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ9 D16Y2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Wszystko co pracuje ma jakąś określoną wytrzymałość i kiedyś tam się zepsuje. M62 to kompresor z Mercedesa, który używany jest w nim do jazdy codziennie, więc po przełożeniu do civica nie zacznie nagle świrować. Wszystko oczywiście zależy od tego w jakim będzie stanie.

  3. #3
    Użytkownik Awatar majson
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Jakub
    Auto
    Boskie D16Z6
    Skąd
    LDZ
    Posty
    3,018

    Domyślnie

    Poszukaj sobie w sieci auta które fabrycznie wychodza z takim kompresorem i poczytaj o ich usterkach i czy w nich występują problemy z kompresorem. To bedziesz miał odpowiedz.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Turbina będzie zdecydowanie bardziej awaryjna:

    Plusy mechaniczne kompresora:
    Kompresor nie współpracuje ze spalinami których temperatura sięga kilkuset stopni.
    Kompresor kręci się wolniej niż Turbo. Niektóre turbawki kręcą się kilkaset tysięcy razy na minutę.
    Kompresor nie ma podłączonego smarowania z silnika - automatycznie wszelkie zatory czy spadki ciśnienia nie występują.


    Te trzy plusy kompresora są automatycznie minusami turbosprężarek - ale ja i tak wybrałem turbo
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  5. #5
    Użytkownik Awatar Willy
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    57

    Domyślnie

    a jakbyś miał teraz wybierać turbo czy kompresor to co byś wziął? powiedzmy do d15b7 albo d16z6.

  6. #6
    Użytkownik Awatar motoboy
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Dawid
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Rymanów/Warszawa
    Posty
    266

    Domyślnie

    Ja osobiście wybrałbym turbinę, zwiększa sprawność silnika, napędza ją energia kinetyczna spalin, a tak to poszła by w atmosferę, wydaje mi się że kompresor bardziej obciąża silnik. Tak to odczuwam, ale chętnie posłucham doświadczeń innych, podpinam się pod temat.

  7. #7
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Willy Zobacz posta
    a jakbyś miał teraz wybierać turbo czy kompresor to co byś wziął?
    Cytat Zamieszczone przez Saiti Zobacz posta
    ale ja i tak wybrałem turbo
    przecie masz odpowiedź jak byk.
    powiem ci ze ja długi czas zastanawiałem się nad tym i od jakiegoś czasu rozglądam się za turbo

    Saiti zapomniałeś dodać jeden wielki plus turbosprężarki a mianowicie jest sporo cichsza niż kompresor

  8. #8
    Użytkownik Awatar Willy
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    57

    Domyślnie

    Akurat mi dźwięk gwizdu kompresora pasuje i to w 200% taka suszarka sie robi jak jest z obciążaniem silnika przez kompresor? Ale kompresor daje chyba lepsze efekty w porównaniu do turbo

  9. #9
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HakerPL1 Zobacz posta
    Saiti zapomniałeś dodać jeden wielki plus turbosprężarki a mianowicie jest sporo cichsza niż kompresor
    Otóż tak. Zdecydowanie. Kiedyś jarałem się dźwiękiem kompresora, WIEM, ŻE MOŻNA GO WYŁĄCZYĆ, jeśli jest elektrosprzęgło, ale jednak to nie dla mnie. Miałem kiedyś chrapkę na kompresor, przeszło mi, przyszła chrapka na turbo i tego nie zmienię już I jestem zadowolony z wyboru W dodatku właśnie - cichsze. Nie żałuję decyzji, nie ładuje mi silnika od dołu, a jeździ bardzo dynamicznie. Głównym powodem zakupu kitu Turbo u mnie była cena. Kosztował mnie w przeliczeniu mneij niż tysiąc złotych.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  10. #10
    Użytkownik Awatar Grzegunio
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Skoda :)
    Skąd
    Leszno
    Posty
    418

    Domyślnie

    Przejeździłem 3 sezony na kompresorze, teraz kilka miesięcy na turbo i do codziennej jazdy nikomu nie polecam kompresorów - zamulają silnik strasznie w trybie OFF, w trybie ON jest za głośny, no i co najlepsze turbo BARDZO wycisza wydech , do jazdy na prostej turbo też lepsze moim zdaniem, nawet na tym samym boost jakoś lepiej ten silnik się zbiera. A co do zakrętów, to na torze nie miałem okazji sprawdzić turbo, ale tyle co na mieście, to na wyjściach z ciasnych zakrętów jakiegoś laga drażniącego nie zauważyłem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •