Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Wymiana rozrządu w civic 95r 1.4 5d

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    4

    Domyślnie Wymiana rozrządu w civic 95r 1.4 5d

    Witam,
    Planuję wymianę rozrządu w Hondzie civic 1.4 w związku z tym mam kilka pytań.
    W internecie znalazłem kilka sprzecznych informacji.
    Poprzedni właściciel poinformował mnie, że na obecnym rozrządzie przejechał 50tys.
    Jedni mówią aby wymieniać co 60 inni co 100..
    Z racji tego, że nie do końca ufam poprzedniemu właścicielowi to i tak rozrząd chce zmienić jednak chciałbym wiedzieć kiedy zrobić to kolejny raz.
    Planując wymianę rozrządu pobrałem książkę "sam naprawiam" .
    Mam pytanie co do naciągnięcia paska.
    Napisane jest tam aby po złożeniu najpierw przekręcić z trzy obroty zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, następnie poluzować śrubkę mocującą napinacz i przekręcić o 3 ząbki w kierunku przeciwnym.
    Jak mam rozumieć przesunięcie o te trzy ząbki?
    Chodzi o tak niewielki kąt czy jeden obrót i trzy ząbki dalej?
    W jaki sposób najlepiej odkręcić koło pasowe znajdujące się na wale korbowym?
    Jak je zablokować?

    Wiem, że moje pytania dla niektórym mogą wydać się banalne ale chciałbym zrobić to sam, nie jestem totalnie zielony w temacie mechaniki ale nazwać się mechanikiem również nie mogę, dlatego z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karol210 Zobacz posta
    Jedni mówią aby wymieniać co 60 inni co 100..
    Mechanikom i sprzedawcom części najlepiej żebyś zmieniał rozrząd co 10 tys... w Twoim samochodzie wymienia się co 100 tys.

    Cytat Zamieszczone przez Karol210 Zobacz posta
    Napisane jest tam aby po złożeniu najpierw przekręcić z trzy obroty zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, następnie poluzować śrubkę mocującą napinacz i przekręcić o 3 ząbki w kierunku przeciwnym.
    Nie kręć silnikiem do tyłu. Po złożeniu robisz 2-3 obroty zgodnie z kierunkiem pracy, ustawiasz GMP, luzujesz napinacz i przekręcasz jeszcze o te 3 ząbki (chodzi o mały kąt) zgodnie z kierunkiem pracy, sprężyna kasuje luz i dokręcasz napinacz.

    Cytat Zamieszczone przez Karol210 Zobacz posta
    W jaki sposób najlepiej odkręcić koło pasowe znajdujące się na wale korbowym?
    Jak je zablokować?
    Długi klucz lub udar. Blokujesz albo na zamachu albo na kole pasowym dorabiając "specjalny" klucz. Przy składaniu dokręcasz odpowiednim momentem.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Marcel1
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Marcel
    Auto
    MB2 D14Z4+/EP3 K20
    Skąd
    Lublin
    Posty
    728

    Domyślnie

    Na częsciach OEM rozrząd wymienia się co 100kkm, przy zamiennikach wymienia się co 60kkm.

  4. #4
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    a czym się różni pasek Gates i rolka NSK od części OEM ?

  5. #5
    Użytkownik Awatar Marcel1
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Marcel
    Auto
    MB2 D14Z4+/EP3 K20
    Skąd
    Lublin
    Posty
    728

    Domyślnie

    Tutaj nie mam pewności, ale paskiem na pierwszy montaż był mitsuboshi, rolka koyo, ale musiałbym sprawdzić po demontażu swoich. Różni się producentem. Przy OEM wymienia się co 100kkm, przy zamiennikach nie ryzykowałbym tych 100kkm.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rozrząd u mnie był już wymieniany. Nie sądzę, żeby było to na oryginalnych częściach więc lepiej zmienić dla świętego spokoju. Komplet z pompą wody?

  7. #7
    Użytkownik Awatar Marcel1
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Marcel
    Auto
    MB2 D14Z4+/EP3 K20
    Skąd
    Lublin
    Posty
    728

    Domyślnie

    Jak najbardziej.

  8. #8
    Użytkownik Awatar straznik
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5D D14Z4
    Skąd
    Mielec
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcel1 Zobacz posta
    Tutaj nie mam pewności, ale paskiem na pierwszy montaż był mitsuboshi, rolka koyo, ale musiałbym sprawdzić po demontażu swoich. Różni się producentem. Przy OEM wymienia się co 100kkm, przy zamiennikach nie ryzykowałbym tych 100kkm.
    Nie wydaje mi sie. Na pewno nie był to mitsuboshi. Nie mogę sobie przypomnieć tej nazwy ale odnajdę z ciekawości pierwszy pasek i sprawdzę. Teraz natomiast na pasku OEM napisane mam Honda i Gates

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rozebrałem przed chwilą górną osłonę paska.. Moim oczom ukazał się pasek na którym jest napisane HONDA oraz Made in Japan oraz jakieś cyfry..
    Poprzedni właściciel zapewniał, że przejechał od wymiany 50 tys.
    Nie wiem czy to oryginalny pasek i w ogóle nie był zmieniany od nowości a przebieg to 200tys. czy też to dobry zamiennik albo pasek kupiony w serwisie.
    Pasek wygląda dobrze, nie ma żadnych mikropęknięć...
    Co o tym sądzicie?

  10. #10
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karol210 Zobacz posta
    Rozebrałem przed chwilą górną osłonę paska.. Moim oczom ukazał się pasek na którym jest napisane HONDA oraz Made in Japan oraz jakieś cyfry..
    Poprzedni właściciel zapewniał, że przejechał od wymiany 50 tys.
    Nie wiem czy to oryginalny pasek i w ogóle nie był zmieniany od nowości a przebieg to 200tys. czy też to dobry zamiennik albo pasek kupiony w serwisie.
    Pasek wygląda dobrze, nie ma żadnych mikropęknięć...
    Co o tym sądzicie?
    Po 200tys km raczej byłoby coś po nim widać, wychodzi na to, że 50k km temu wpadł oemowy pasek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •