Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Czujnik położenia wału korbowego - gdzie się znajduje? - D16Y3

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    21

    Domyślnie Czujnik położenia wału korbowego - gdzie się znajduje? - D16Y3

    W którym miejscu w naszych 6 gen ( silnik D16Y3 ) znajduje się czujnik położenia wału korbowego? Przydałby się jakiś rysunek.

    Słyszałem że jest możliwość sprawdzenia sprawności czujnika bez konieczności podpinania do mierników, których niestety nie posiadam ( test z wodą? )

    Pytam o ten czujnik pn. mam typowe objawy uszkodzenia - samochód nie chce odpalać na ciepłym silniku, na zimnym pali bez problemu. Kilka osób wskazało od razu na ten czujnik, ale nie znam żadnego dobrego elektryka który by mógł to potwierdzić

  2. #2
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Czujnik znajduje się za kołem pasowym, w plastikowej osłonie, po prawej stronie koła patrząc na rozrząd. Żeby go wyjąć trzeba zrzucić wszystkie paski, odkręcić koło pasowe, zdjąć osłonę rozrządu.
    Jeśli komp po zwarciu złącza serwisowego nie zgłasza błędu czujnika, to raczej mało prawdopodobne że jest uszkodzony.
    Jedź z tym do jakiegoś ogarniętego mechanika polecanego na forum - nawet do innego województwa - sumarycznie zapłacisz mniej niż za wymianę na ślepo co popadnie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •