Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Śruba w bloku

  1. #1
    Użytkownik Awatar ratyo
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 B16
    Skąd
    Poznań
    Posty
    604

    Domyślnie Śruba w bloku

    Witam,

    mam dość nietypowy problem, a przynajmniej nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego, żeby ktoś się wcześniej z tym borykał.

    Do sedna - ostatnio w garażu zauważyłem wyciek oleju. Okazało się, że przed wjazdem zgubiłem śrubę, dokładnie tą:



    czyli chodzi o śrubę, która znajduje się przy samej łapie klimatyzacji, nad miską olejową. Dziwna sprawa, oleju nie wyciekło dużo, brak uzupełniłem a śrubę podmieniliśmy na inną. Tak przejeździłem może 2 tygodnie. Przedwczoraj sytuacja się powtórzyła, śruba znów się odkręciła. Siłą rzeczy, na biegu jałowym olej będzie tryskał stamtąd.

    Pytanie, czy ktoś miał podobny problem, a jeśli nie to jak temu zapobiec? Jakiś specjalny klej do gwintów? No i skąd w ogóle taka sytuacja?

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  2. #2
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Najdziwniejsze jest to, że ta śruba nie jest przelotowa, kanału olejowego od pompy chyba też tam nie ma - skąd wyciek?
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  3. #3
    Użytkownik Awatar mayday-82
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Patryk
    Auto
    D15+VTEC & EG3
    Skąd
    CRAtown
    Posty
    1,692

    Domyślnie

    hehe ktoś przebił blok na wylot wkręcając dłuższą śrubę w aluminiowy blok teraz opcja taka ażeby to zaślepić np inną krótszą śrubą wkręcając ją na klej do śrub i powinno trzymać lub zaspawać tigiem...

  4. #4
    Użytkownik Awatar ratyo
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 B16
    Skąd
    Poznań
    Posty
    604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mayday-82 Zobacz posta
    hehe ktoś przebił blok na wylot wkręcając dłuższą śrubę w aluminiowy blok teraz opcja taka ażeby to zaślepić np inną krótszą śrubą wkręcając ją na klej do śrub i powinno trzymać lub zaspawać tigiem...
    To się akurat zgadza. Komuś bardzo nie poszło z tą śrubą, bo faktycznie ten otwór nie był początkowo przelotowy. Początkowo...

    Dzięki za info, myślałem właśnie o tym kleju, mam nadzieję że się sprawdzi, bo silnik jest w świetnym stanie po całkowitym remoncie i nie chciałbym niepotrzebnego fuckupu z głupiego powodu.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    687

    Domyślnie

    jak nie chcesz fackupu to zdejmij miske i zaklej to od srodka czyms poxilinopodobnym, bo bardzo mozliwe ze wewnatrz trzymaja Ci sie na przysłowiowym wlosku kawalki aluminium po rozwalonym gniezdzie

  6. #6
    Użytkownik Awatar mayday-82
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Patryk
    Auto
    D15+VTEC & EG3
    Skąd
    CRAtown
    Posty
    1,692

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arturvf500 Zobacz posta
    jak nie chcesz fackupu to zdejmij miske i zaklej to od srodka czyms poxilinopodobnym, bo bardzo mozliwe ze wewnatrz trzymaja Ci sie na przysłowiowym wlosku kawalki aluminium po rozwalonym gniezdzie

    może trochę i masz w tym racji ale napewno nie próbowałbym tego niczym kleic od środka, wkręć śrubę na klej i po sparawie

  7. #7
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Najlepiej zaspawać od zewnątrz i problem z głowy na zawsze

  8. #8
    Użytkownik Awatar ratyo
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 B16
    Skąd
    Poznań
    Posty
    604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lozek Zobacz posta
    Najlepiej zaspawać od zewnątrz i problem z głowy na zawsze
    Zgrywus

    Temat ogarnięty, śruba zakręcona przy pomocy kleju do gwintów. Miska jeszcze zostanie zdjęcia, żeby upewnić się, że wszystko gra.

  9. #9
    Użytkownik Awatar mayday-82
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Patryk
    Auto
    D15+VTEC & EG3
    Skąd
    CRAtown
    Posty
    1,692

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ratyo Zobacz posta
    Zgrywus

    Temat ogarnięty, śruba zakręcona przy pomocy kleju do gwintów. Miska jeszcze zostanie zdjęcia, żeby upewnić się, że wszystko gra.

    Noi luks

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    687

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mayday-82 Zobacz posta
    może trochę i masz w tym racji ale napewno nie próbowałbym tego niczym kleic od środka, wkręć śrubę na klej i po sparawie
    dlaczego? tam nie ma prawa nic Ci odpasc, za gniazdem jest nadlewka, poza tym spawanie zlozonego silnika to sredni pomysl, bo zawsze trafi sie jakis odprysk; z reszta kilka razy kleilem blok czy glowice i nawet po kilku latach, przy ogledzinach, nic nie wskazywalo na to, by klej mial sie ewakuowac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •