Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: B18C4 aerodeck problem ze skrzynią biegów

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic b18c4 aero
    Skąd
    Łomża
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam taki problem z moim autem mianowicie chodzi o skrzynie biegów. Auto kupilem w maju tego roku i przejechalem juz okolo 10tys km zaraz po zakupie zauwazylem ze ciezko wchodza biegi. Czasem jak mocniej rusze z jedynki to dwojka z oporem wchodzi.. czasem redukujac z 4 na 3 tez jest opor i trzeba powtorzyc. Z moich obserwacji wynika ze dzieje sie to zupelnie roznie czasem rowniez na cieplym silniku ale czesciej jak jest zimny. Kilka razy sie zdarzylo ze na zimnym silniku wogole nie mogłem żadnego biegu wrzucic.. jakby cos blokowalo.. jest to mocno denerwujace i boje sie tez aby nie bylo jeszcze gorzej tzn aby skrzynia sie nie posypala. Dodam ze oleju w skrzyni nie wymienialem po zakupie. Czesto jest tak ze niema żadnych objawow i wszystko dziala jak nalezy a czasem dzieja sie takie rzeczy jak opisalem. Co moze być tego przyczyna ?? moze ktos mial podobny problem ?? Na forum koledzy pisali ze wymienili olej na MTF i pomogło. Sam juz nie wiem co u mnie sie dzieja moze synchronizator w skrzyni do wymiany jest.. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.. :-)

    Zastanawiam sie nad tym czy to poprostu nie jest koniec sprzegła w mojej hondzie :-( sprzegło nie bierze pod koniec czyli na gorze.. wydaje mi sie ze jest ok. ale moze tylko mi sie wydaje. Sam nie wiem juz.
    Ostatnio edytowane przez jacekd13b2 ; 23-09-13 o 22:15

  2. #2
    Użytkownik Awatar Brylant1
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4 -> EJ6
    Skąd
    Leoncin k. NDM
    Posty
    2,810

    Domyślnie Odp: B18C4 aerodeck problem ze skrzynią biegów

    Raczej obstawialbym sprzeglo.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic b18c4 aero
    Skąd
    Łomża
    Posty
    84

    Domyślnie

    no własnie ale nie potrafie tego jednoznacznie stwierdzic. A metada prob i błedow to drodo moze byc :-)

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    sprzęgło chyba się sprawdzało że na postoju wrzucasz 3 i puszczasz sprzęgło, jak auto zgaśnie od razu to sprzęgło ok, z tanich rzeczy to zacznij od zmiany płynu w układzie sprzęgła, dot4 0,5 po kieszeni nie bije tak , później możesz olej. Ja jak miałem niby problem z synchro to przy zmianie z 1 na 2 przy obrotach ponad 5tys był zgrzyt. jeszcze możesz zobaczyć gumy od wybieraka pod autem jak i przy skrzyni, reszta to samo sprzęgło jak i łożysko oporowe.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic b18c4 aero
    Skąd
    Łomża
    Posty
    84

    Domyślnie

    No płynu nie wymienialem.. zaczne od tego a potem olej w skrzyni i lukne na te gumy od wybieraka. Jesli nic to nie da to bede zbierał kaske na nowe sprzegło.. :-) Apropo tego to jesli juz to jakie te sprzegło kupowac jakiej firmy?? W jajku wymieniałem na AISINA i było oki :-) Łukasz i co z tym synchro u Ciebie było wymieniałes go?? jak teraz Ci skrzynia chodzi i co robiłeś??...

  6. #6
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekd13b2 Zobacz posta
    Apropo tego to jesli juz to jakie te sprzegło kupowac jakiej firmy??
    np. LUK, Exedy

  7. #7
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    Nie wysprzęgla dobrze, więc albo zapowietrzony układ albo padnięta pompka lub wysprzęglik.

  8. #8
    Użytkownik Awatar WojTEC
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Civic VI MB2 D14A7
    Posty
    2,064

    Domyślnie

    mam to samo co Ty, jak jest zimno na dworze to czasem nie mogę przesunąć lewarka na 1 i na 2. sprzęgło miałem ponoć wymieniane 2 lata temu, zresztą chodzi dobrze także raczej to odrzucam. poza tym dzieje się tak też jak nie wciskam sprzęgła a auto jest zgaszone i nie mogę z luzu wbić 1. daje na 3 potem na 1 i wchodzi. W tym tyg będę chciał wymienić olej, co prawda nie na mtf ale 10w40 silnikowy. dam znać czy coś pomogło.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Olej mtf, nowy komplet sprzęgła exedy, łożysko oporowe, (ale ja robiłem hybrydę po całości) więc tak sprzęgło na aucie było w dobrym stanie ale skoro miałem komplet nowego exedy już kupiony to założyłem, synchro które kupiłem było w dużo gorszym stanie jak to które miałem w skrzyni więc zostało to co było, ale łożysko oporowe było lekko sfatygowane i ponoć czasem przez to świruje. Zmiana płynu w sprzęgle to chwila moment więc zmieniam tak średnio co rok bo jednak temp od silnika dużo wyższa i zbiera wodę, a to jest tak samo jak z hamulcami, jak dużo wody płyn już ma to do puki się nie nagrzeje to słabo hamuje, zabieg tani i prosty więc polecam. Skrzynia śmiga aż miło w każdym razie, różne są teorie jednak bym zalał mtf mimo wszystko

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    HCK2021 - kup Exedy i będziesz miał spokój.
    http://bit.ly/19EpkgE
    Ewentualnie, Stage1 z organiczną tarczą.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •