Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: silny konkurent Civica

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie silny konkurent Civica

    Czytając o parametrach i cenach nowej Mazdy 3 widzę, że Honda Civic będzie miała silnego konkurenta. Powiedziałbym nawet miażdżącego, biorąc pod uwagę, że za trochę lepiej wyposażoną i z mocniejszym silnikiem 165 KM Mazdę zapłacimy tyle co za Civica 1.8 Sport (77000 zł).
    Ciekawe jaka będzie reakcja Hondy. Chyba będą musieli znacząco obniżyć ceny diesla 1.6 120 KM.

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewt...f=364&t=150101 - w szóstce bardzo wielu narzeka na osiągi i hałas we wnętrzu powyżej 120 km/h.....zresztą jechałem szóstką i potwierdzam - auto jedynie jest śliczne jak dla mnie, ale twarde i mułowate....19 calowe felgi są ładne, ale ładnie też dobijają na naszych drogach.....japońcy muszą mieć w końcu turbo, no i muszą pracować nadal nad wyciszeniem, bo ciągle są w tyle...trójka będzie lżejsza jeszcze od i tak lekkiej jak na gabaryty szóstki, więc na pewno powinna być szybsza od civica, ale pewnie za twardy zawias i hałas nie przyczyni się do komfortu.....Ceny Cifa tak czy siak na pewno spadną na wyprzedaży 2013 znacząco jak to było w zeszłym roku.
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 24-09-13 o 07:49

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    Civic IX 5D 1.8 sp
    Posty
    44

    Domyślnie

    No nie wiem... właśnie wybrałem sobie 3 z 2.0 manual 151 km i wersji wyposażenia exclusive plus na 17'' i mam 82400, Civic 1.8 sport to nie jakieś 77k? :P

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez william_dr Zobacz posta
    No nie wiem... właśnie wybrałem sobie 3 z 2.0 manual 151 km i wersji wyposażenia exclusive plus na 17'' i mam 82400, Civic 1.8 sport to nie jakieś 77k? :P
    To wybrałeś poprzednią wersję. Teraz jest 2.0 165 KM wersja SkyENERGY za 77400 zł !!! (autocentrum.pl). Poprzedniczką 151 KM jeździłem i faktycznie była głośna, druga wada to mało miejsca w stosunku do gabarytów. Ciekawe jak w nowej z tym wyciszeniem. Podobno w nowej Mazdzie 5 blachy są cienkie i drżą.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    Civic IX 5D 1.8 sp
    Posty
    44

    Domyślnie

    masz rację, tylko trzeba doliczyć 2k za kolor (w Hondzie zwyżki brak) oraz plusem Mazdy na pewno podgrzewane siedzenia i fotochromatyczne lusterko, wyświetlacz multimedialny, ale po co czujniki z tyłu, kamerka to cudo!
    aha, no i M3 na 16'' kołach ;/
    w każdym bądź razie, można uznać że to podobnie trochę jest

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    Civic IX 5d 1.8 Ex
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie wiem jak Wy, ale ja kupilem Civica executive za 78 tys - niech sie mazda schowa z tym swoim bagaznikiem 360 l :-))

  7. #7
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    głupotą jest porównywanie cen katalogowych, wiadome jest że każdy producent daje "jakieś" rabaty, a na nowego civica z silnikiem benzynowym można wynegocjować naprawdę spory rabat. Dla mnie civic miał jednego "rywala" jak kupowałem auto - vw golfa, ale strach przed tsi był zbyt mocny. Dziś pewnie odwiedziłbym salon mazdy i pooglądał nowy wynalazek. Panowie, sugeruję nie porównywać i nie bronić w ciemno naszego civica w starciu z mazdą 3, nie wiemy o niej za wiele, nie znamy polityki cenowej tego modelu, nie jeździliśmy nim etc. suche dane na papierze NIC nie dają. Bagażnik mniejszy może być większy (kiedyś zrobiono test z pudełkami i okazało się że czasami do mniejszego bagażnika weszło więcej pudełek 1litr niż do większego - przez regularność kształtów), a samochód wolniejszy może w odczuciach i zbieraniu się być szybszy.... ja mojego civica w ciemno bronić nie będę i przeżyję też fakt że nie jest najlepszym autem świata.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    EP2 ES
    Skąd
    Płock/Bełchatów
    Posty
    49

    Domyślnie

    Do niedawna Civic był niezagrożonym faworytem na nowe auto, ale ta Mazda namieszała mi w głowie, przetrawiłem wszystkie dotychczasowe informacje na jej temat, łącznie z przełożeniami skrzyni i czekam na więcej testów, już na naszych drogach. Mazda obrała ciekawy kierunek, jak na obecne trendy w motoryzacji (za chwile grupa VW będzie miała tylko silniki turbo), prezentując technologię sky activ: silniki wolnossące z bezpośrednim wtryskiem i wysokim dla benzyny stopniem sprężania 14:1 i tym samym dla diesela (już teraz spełnia euro6 - chyba jako jedyny). Szlaki przetarł CX-5 i od roku 6tka, która zbiera bardzo pochlebne opinie. Spalanie tego auta jest rewelacyjne, porównując do konkurencji z turbo, trzeba się bardzo postarać, aby 6tka wypiła więcej niż 9l/100km. Wyniki 7-8 w mieście to norma. Nowa 3ka będzie dostępna z 3 silnikami. Podstawowy to 1.5 100KM, który dysponuje 150Nm/4000obr i przyspiesza do 100kmh w 10.8 sek (Cif 1.4 127/4800 i 14sek w wersji Sport), średnie spalanie oczywiście katalogowe to 5.0l/100km, chyba przepaść w stosunku do Civica. Kolejna jednostka to 2.0 120KM i 210Nm, która przyspiesza do 100kmh już w 8.9sek (auto waży 1215kg!) i co ciekawe, katalogowo producent oferuje te same wartości spalania co dla 1.5, jakoś nie mogę się z tym oswoić, czekam na testy. Auto z tym silnikiem, ma wyjątkowo długie przełożenia skrzyni biegów, na 6 biegu przy 150kmh mamy skromne 3tys obr (normalnie jak diesel). Topową wersją jest 2.0 165KM, która w standardzie stoi na 18" felgach, która przyspiesza do 100kmh w 8.2 sek (przyjemny wynik) i którą z wystarczającym wypasie, bez targowania można mieć za 78kzł. Pierwsze testy są pochlebne, choć zagraniczni testerzy już teraz podczas pierwszych jazd odnieśli się w porównaniach do najbliższej konkurencji. Jeden z testerów jednak wyżej ocenił podwozie Civica (nieco bardziej sportowe nastawy). Bardzo dobrze oceniana jest deska i materiały, jedyny minus to dość mało przyczepna skóra na kierownicy (to samo jest z 6tką). Jakże inna stylistyka od Civica, dużo obłości z zewnątrz i stylistycznie 'niemiecka' deska w środku, ale całość robi naprawdę duże wrażenie. Czekam na więcej testów, bo w przyszłym roku coś nowego musi zagościć w garażu. Kusi mnie Mazda, chociaż wolałbym zostać z H.

  9. #9
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chino Zobacz posta
    Kusi mnie Mazda, chociaż wolałbym zostać z H.
    pocieszeniem może być civic w dieslu 1.6 - baaardzo przyjemne auto - pod warunkiem realnej ceny.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkatowice Zobacz posta
    pocieszeniem może być civic w dieslu 1.6 - baaardzo przyjemne auto - pod warunkiem realnej ceny.
    Wolałbym wolnossaka benzyne z niewiele wiekszym spalaniem niz klekot i wibracje i modlenie sie o to czy zdazysz ze sprzedaza przed godziną D (jak dwumasa ) i marznięciem w zimę gratis. Civic nie ma dogrzewania elektrycznego, tak mi odpowiedzieli w salonie pół roku temu jak to była nowość. Nie wiem czy we wszystkich wersjach czy niedouczeni byli sprzedawcy ale dla mnie to skandal za tyle $$$$

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •