Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: problem z VTEC - nie załancza sie D16Z6

  1. #11
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez birchie Zobacz posta
    20 koni różnicy raczej by wyczul
    na Mini-me? Nie przesadzajmy
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  2. #12
    Moderator Awatar Timo-hg
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    UFO CW
    Skąd
    Wadowice
    Posty
    11,291

    Domyślnie

    Da się usłyszeć VTEC'a.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Da się - wszystko działa chłopie. Zdejmij dolot powietrza cały do przepustnicy. I daj sobie sprinta - usłyszysz.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  4. #14
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    ja tam nie słysze a byłem wiele razy w środku gdzie jest znacznie glosniej niz na filmiku... tak naprawde nie wiem czy vtec dziala czy nie ale porownujac filmiki jak sie hanka zbierala przy 110KM na gażnikach a jak przy (teoretycznych 135KM) na wtrysku i vtec-u wygląda na to że przyśpiesza identycznie dodatkowymi modami były przejscie z tarcz 240 na 262 i dodatkowe 20kg wagi związane z wspawaniem klatki - ale te 2 mody nie mogły zerzreć extra 25-ciu koni. pozatym czy podłącze zawór czy wyjmę wtyczkę to jedzie jak dla mnie identycznie.. Wczesniej nie mialo prawa działać bo zgubiłem jeden tłoczek o vtec ale kolega birche mnie poratował wysyłając mi brakującą część.. złożyłem do kupy i nadal echo.. elektryka działa na 100% i zawór też działa na 100% - wielokrotnie to sprawdziłem co by mieć pewność...
    Chodzi mi po głowie tylko jeszcze jakieś mechaniczne błędy ewentualnie tez sie zastanawiam czy rzadkość oleju moze mieć jakiś wpływ - hanka jest zalana prawdziwym syntetykiem do tego dość rzadkim..
    Macie jakieś pomysły?

    saity - mam założony spory filtr gąbkowy + dolot zimnego powietrza - ma czym odddychać..
    Ostatnio edytowane przez SCKAPE ; 15-09-13 o 11:52

  5. #15
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SCKAPE Zobacz posta
    saity - mam założony spory filtr gąbkowy + dolot zimnego powietrza - ma czym odddychać..
    zdejmij cały dolot na jeden start, zostaw samą przepustnicę i raz pojedź - wtedy będzie słychać najlepiej Celem sprawdzenia tylko
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Auto
    EG3 D16Z6
    Skąd
    Włocławek
    Posty
    339

    Domyślnie

    A po wsadzeniu brakującego tłoczka spinałeś na krótko zawór?

  7. #17
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    zobacze skoro innych pomysłów nie ma... ale wątpie ze zauwaze róznice bo na chwile obecna moje auto produkuje ponad 100db i przy braku jakiegokollwiek wytłumienia w środku jest naprawde głośno... jesli dzwiek nawet zmieni sie moze to byc dla mnie i tak niezauwazalne...

    nie zauwazylem ostatniego posta...
    tak spinalem na krótko zawór, gdy spiąłem na włączonym silniku na jałowych to poprostu zgasł, przy 2000obr po załączeniu obroty spadały o ok 200, a przy 5000obr po załączeniu mozna było zobaczyc tylko ze wskazówka delikatnie drgnie. - po tym tescie myslalem ze wszystko jest ok, ale sie przejechalem z podpietą wtyczką do zaworu vtec i bez i jak dla mnie tak samo jechał, pozatym zaden dzwiek sie nie zmienia i jak nagrałem filmik na 3 biegu 60-90mph (okolo 100-150km/h) i porównałem z tym co miałem na gaźnikach to wyszły mi praktycznie identyczne czasy...
    Ostatnio edytowane przez SCKAPE ; 15-09-13 o 13:44

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Auto
    EG3 D16Z6
    Skąd
    Włocławek
    Posty
    339

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem nieodczuwalnego vteca tyle ze w d16 mini me ( też brakowało u mnie 1 pinu dzwigienki ). Niby na wolnych obrotach jak zepne zawór to słychać, że coś się przestawia, lekko spadają obroty, lecz nic poza tym. Idzie tak samo jak z odpiętą wtyczką.. Chyba za dużo oczekiwałem od d16 albo faktycznie coś jest nie halo jak u Ciebie.

  9. #19
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    Ja jak nic nie wymysle to jade na hamownie w przyszły weekend..

  10. #20
    Użytkownik Awatar kris00011
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EG4 ->2x EJ6 -> FG
    Skąd
    Kościan
    Posty
    1,146

    Domyślnie

    A może wina leży w kompie ? Podłącz na chwile vtec lighta. Dużo roboty z tym nie ma a zawsze sprawdzisz, czy w ogóle komp Ci wysyła sygnał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •