Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problemy z odpaleniem i pracą silnika

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Problemy z odpaleniem i pracą silnika

    Witam, jestem świeżakiem i z góry przepraszam za wstawienie wątku w niewłaściwym miejscu, ale to z powodu desperacji ;/ Szukam pomocy u was kochani! A mianowicie, nabyłem niedawno Hanke civic IVgen 91r. 1.5 90KM z instalacją LPG, a problemy zaczęły się po miesiącu zakupu... Najpierw wybuchła cewka w aparacie zapłonowym... Znajomy przywiózł cały aparat zapł. ale coś nie pasowało i zrobił z 3 jeden pochodził 2 dni i znów coś poszło... (pojechałem do pracy wszystko ładnie pięknie, a po pracy wsiadam i na niskich obrotach tylko chodziła a jak dodawałem gazu to zamulała i gasła) zostawiłem u tego samego znajomego i stwierdził że to nie aparat tym razem tylko popalone przekaźniki... zrobił i pojeździła 3 dni, wsiadłem rano i pracy pojechałem po czym zawróciłem do domu, wysiadłem, wsiadłem z powrotem i znowu problem... odpaliła na benzynie ale musiałem z wciśniętym pedałem gazu bo inaczej nie 'załapała', a po przełączeniu na gaz- 'zdechła'. po 10 min odczekania znów odpaliłem na benzynie już nie chciała nawet z wciśniętym pedałem gazu.. ale światełkiem było że mogłem ją odpalić na LPG ale chodziła tylko na obrotach w zakresie 2-2.5 tys obr/min a po puszczeniu pedału przepustnicy znów gasła. Ale gdy chodziła na LPG na tych obrotach to silnikiem telepało tak jakby iskre silnik dostawał na cylindry co drugi cykl pracy. Co jeszcze ważne? Przyjechał gościu z poznania z aparatem zapłonowym świeżo wyjętym z kolegi działającego civica, włożyłem do mojego i było to samo, a elektryk był pewny że znów aparat wariuje... ;/ Co mojej nowej kochance może dolegać? Bo reanimować nie mam już sił ;/ POMOCY. Z góry dzięki za jakiekolwiek ukierunkowanie

  2. #2
    Użytkownik Awatar dEboo
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    ed6 d16a6
    Skąd
    Świnoujście
    Posty
    404

    Domyślnie

    po pierwsze odłącz sterownik gazu i nie wiem czy on ma odciecie wtrysków czy zawor na powrocie paliwa, w każdym razie coś jest spieprzone z gazem, dlatego ci to wszystko wariuje. Najpierw musisz ogarnąć tak aby auto dobrze ci chodziło na samej benzynie, a dopiero potem podpiać z powrotem gaz i zobaczyc jak to hula. Jakiego typu jest instlacja gazowa ?? 2gen, czy wielopunktowy wtrysk już ? może być tam że umulator(to czym przełączasz beznyna/gaz) jest popsuty i czasem auto ci pali i na penzynie i na gazie na raz albo ani na 1 ani na drugim.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    byłem u elektryka i nic nie znalazł dzięki za poradę, ale jestem zmuszony wystawić auto na sprzedaż w całości z przeznaczeniem na części, gdyż mój portfel jest obecnie pusty wiem że będę tego żałował ;/

  4. #4
    Użytkownik Awatar xxxCHADZIAxxx
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    STRUP EK3
    Skąd
    Mirzec
    Posty
    494

    Domyślnie

    a nie mozesz wywalic gazu calokowicie i tylko na BP jezdzic??? to wlasnie gas truje silniki i oto jego skutki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •