Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 85

Wątek: wymiana świec

  1. #21
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tynciu88 Zobacz posta
    Świece wymieniłem jak miałem 116tys. Ori siedziały NGK z wybitym numerem hondy. Nic innego jak IZFR6K11S. Włożyłem Denso SKJ20DRM11S. Ogólnie stare nie były w najgorszym stanie.
    do 1.8 wg denso dedykowane są świece IK20L. dlaczego włożyłeś inne? czy to może te same tylko oznaczenie jakieś inne?
    i dlaczego je zmieniałeś? miałeś jakieś objawy niesprawnych świec?
    ja mam 127tyś km i jak z 2 miesiace temu wykręcałem świece przy okazji regulacji zaworów, to wyglądały na całkiem zdrowe (NGK irydówki).

    edit: właśnie się zorientowałem, że te SKJ20DRM11S są dedykowane do R18A1 czyli do wersji z USA.

    do R18A2 może być właśnie IK20L lub o podwyższonej trwałości VK20G (Iridium tough)
    Ostatnio edytowane przez donelvis ; 04-12-13 o 11:41

  2. #22
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buri Zobacz posta
    masz napisane wyzej - nie musza byc irydowe ani do i-DSi ani do i-VTEC ale maja krotsza zywotnosc, to wszystko
    widzalem ze jest o tym mowa ale caly czas gadka byla o silnikach 1.8 i-VTEC chcialem sie upewnic ze do DSI rowniez mozna dac zwykłe.czytalem tez o korzysciach przy uruchamianiu na zimnym,sa nawet takie filmiki http://www.accordklubpolska.pl/print...34971&start=15



    ale ciekawi mnie jak to jest w praktyce

  3. #23
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobert Zobacz posta
    widzalem ze jest o tym mowa ale caly czas gadka byla o silnikach 1.8 i-VTEC chcialem sie upewnic ze do DSI rowniez mozna dac zwykłe.czytalem tez o korzysciach przy uruchamianiu na zimnym,sa nawet takie filmiki http://www.accordklubpolska.pl/print...34971&start=15
    ale ciekawi mnie jak to jest w praktyce
    jakie korzyści masz na myśli przy uruchamianiu na zimnym silniku? bo z sensu Twojej wypowiedzi może wynikać, że korzyści są przy zwykłych świecach, a nie irydowych. a filmik pokazuje, że irydówka daje mocniejszą, skupioną iskrę więc na pewno na zimnym silniku będzie lepiej odpalała.

  4. #24
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    chodzilo mi oczywiscie o korzysci uruchamiania na zimnym przy swiecach irydowych,moze troche nie jasno napisalem

  5. #25
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobert Zobacz posta
    chodzilo mi oczywiscie o korzysci uruchamiania na zimnym przy swiecach irydowych,moze troche nie jasno napisalem
    no tak przy irydowych powinien lepiej odpalać. ponoć też do gazu zalecają irydówki.

  6. #26
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    dobrze by bylo jak by wypowiedzial sie ktos kto wymienil irydowe na zwykle i zauwazyl jakies pogorszenie na wlasnej skórze, a najlepiej w DSI
    ja jeszcze gazu nie mam,narazie sie orientuje jak on sie sprawdza w ufo,zima ta oplacalnosc na gazie jest mniejsza i na benzynie sie jezdzi duzo wiecej. na wiosne byc moze zagazuje,a moze sprzedam i kupie z wiekszym silnikiem,niewiem jak to bedzie

  7. #27
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tynciu88 Zobacz posta
    Świece wymieniłem jak miałem 116tys. Ori siedziały NGK z wybitym numerem hondy. Nic innego jak IZFR6K11S. Włożyłem Denso SKJ20DRM11S. Ogólnie stare nie były w najgorszym stanie.
    ja akurat miałem odwrotnie,ori były denso ,a włożyłem NGK,zmieniałem przy ok 10kkm

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 1.8iVTEC
    Skąd
    Białogard
    Posty
    239

    Domyślnie

    Czy to R18A1 czy R18A2 to nie ma różnicy jaka świeca. W fabryce do sedana wkładali denso a do UFO NGK. Na stronie denso zalecają SKJ20DRM11S, VK20G i IK20G. Świece wymieniłem bo w książce pisze, że wymiana co 120tys.

  9. #29
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tynciu88 Zobacz posta
    Czy to R18A1 czy R18A2 to nie ma różnicy jaka świeca. W fabryce do sedana wkładali denso a do UFO NGK. Na stronie denso zalecają SKJ20DRM11S, VK20G i IK20G. Świece wymieniłem bo w książce pisze, że wymiana co 120tys.
    w sprawie świec to chyba nie ma potrzeby tak ślepo wierzyć książce? przecież świecę można obejrzeć i jak jest dobra, ma zdrowe elektrody, silnik ładnie odpala, to po jakiego zmieniać coś co jest sprawne? jak by Ci po 134000 serwisówka kazała zmienić gałkę zmiany biegów, to też byś leciał po nową?

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 1.8iVTEC
    Skąd
    Białogard
    Posty
    239

    Domyślnie

    Rzeczy eksploatacyjne powinno wymieniać się na czas jak producent zaleca. O gałce nic nie piszą, a i o fotelach też nie wspominają ;p najgorzej to oceniać wszystko po wyglądzie. Wole świece wymienić na czas niż potem cewki wymieniać za grubą kase.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •