Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: jakie głośniki? wymiana

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 06 2,2 iCTDI
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    41

    Domyślnie jakie głośniki? wymiana

    Witam mam prośbę do was , czy może ktoś mi podać jaki jest rozstaw głośników w drzwiach przednich oraz tylnich . Chciałbym sobie wymienić wszystkie cztery na nowe a nie chce mi się rozkręcać drzwi i zaglądać.Dodatkowo chce wymienić te w słupkach.Chciałbym kupić i od razu wymienić na nowe.Jaką moc daje w ogóle seryjne radio i co można na nim zdziałać? Chodzi mi przede wszystkim o czystszy dzwięk i podbicie basów ale bez przesady.Bez tuby bo nie mam na to miejsca(wózek dziecka).
    Wertuje forum i nie moge za wiele znaleść na ten temat stąd post.

    za informacje dziękuje :

  2. #2
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witaj. Powiem koledze tak, ori głośniki na przodzie i tyle mają 165mm. Jeśli cała zabawa z audio ma się skończyć tylko na wymianie głośników i podłączeniu pod seryjne radio, to potrzebne będą dystanse mdf (uniwersalne, grubość miedzy 15-25mm) i to tyle. Jeśli chodzi o radio, to w sedanie jest najsłabszym elementem i podejrzewam, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, wiec praktycznie nic nie zdziałasz. Co do głośników, to szukać forumowych hitów na stronach poświęconych z audio. tam kolega się dowie od czego i jak zacząć....

  3. #3
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nico190 Zobacz posta
    Witam mam prośbę do was , czy może ktoś mi podać jaki jest rozstaw głośników w drzwiach przednich oraz tylnich . Chciałbym sobie wymienić wszystkie cztery na nowe a nie chce mi się rozkręcać drzwi i zaglądać.Dodatkowo chce wymienić te w słupkach.Chciałbym kupić i od razu wymienić na nowe.Jaką moc daje w ogóle seryjne radio i co można na nim zdziałać? Chodzi mi przede wszystkim o czystszy dzwięk i podbicie basów ale bez przesady.Bez tuby bo nie mam na to miejsca(wózek dziecka).
    Wertuje forum i nie moge za wiele znaleść na ten temat stąd post.

    za informacje dziękuje :
    podpisuje sie pod slowami przedmowcy - glosniki sa 165mm, wymiana samych glosnikow moim zdaniem da minimalna poprawe.
    u siebie wymienialem glosniki z przodu plus wygluszenie drzwi oraz zasilenie tego wzmacniaczem i efekt byl krotko mowiac rozczarowujacy, choc bylo lepiej
    jesli chcesz pod seryjne radio wlozyc lepsze glosniki i nawet nie zasilic ich odpowiednio to szkoda Twojej pracy. lepiej wyglusz sobie drzwi i koniec
    takie glosniki siedza oryginalnie w exe:


    ja dopiero po dolozeniu suba w schowku pod podloga w bagazniku bylem zadowolony z calego zestawu

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 06 2,2 iCTDI
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    41

    Domyślnie

    Rozważam wygłuszenie drzwi i pewnie tak się stanie.Jeśli ma to poprawić jakość dźwięku zdecyduje się na pewno.Jeżeli chodzi o same głośniki na przód i tył są to 165mm?Tak samo na przód i tył?Jaka powinna być ich moc mniej wiecej?Prawdopodobnie bez wzmacniacza tez sie nie obejdzie wiec kolejny zakup.Nie zamierzam zmieniać audio w aucie często wiec wole teraz zainwestować troche grosza raz a dobrze.Jakie firmy polecacie? może jakieś przykłady zestawów?
    z góry dziękuje.

  5. #5
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nico190 Zobacz posta
    Rozważam wygłuszenie drzwi i pewnie tak się stanie.Jeśli ma to poprawić jakość dźwięku zdecyduje się na pewno.Jeżeli chodzi o same głośniki na przód i tył są to 165mm?Tak samo na przód i tył?Jaka powinna być ich moc mniej wiecej?Prawdopodobnie bez wzmacniacza tez sie nie obejdzie wiec kolejny zakup.Nie zamierzam zmieniać audio w aucie często wiec wole teraz zainwestować troche grosza raz a dobrze.Jakie firmy polecacie? może jakieś przykłady zestawów?
    z góry dziękuje.
    tyl sobie odpusc, bo tego nie uslyszysz i tylko wydasz pieniadze niepotrzebnie
    w samochodzie buduje sie scene ze srednich i wysokich tonow w przednich drzwiach oraz basu z tylu

    moc glosnika w granicach 100W RMS w zupełności wystarczy jak nie chcesz robic dyskoteki na kolkach. seryjne radio daje pewnie ok. 4*25W

    co do firm to zalezy jakiej muzyki sluchasz itp, na civinfo polecaja zestaw Infinity Reference 6510CS, ja mam Morel Tempo 6 (teraz pewnie wybral bym cos lepszego), ogolnie jest mnostwo zestawow roznej mocy i grajacych dobrze rozna muzyke i tu polecam fora typowo o tematyce audio, zeby bylo Ci latwiej podjac decyzje

    kilka przydatnych linkow:

    http://www.civinfo.com/wiki/index.ph...front_speakers
    http://www.civinfo.com/forum/how/880...0-dynamat.html
    http://www.civinfo.com/forum/how/399...oofer-amp.html

  6. #6
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Masz suba na cala wneke czy jakoś ogarnales i dojazdowka na swoim miejscu? Podrzucisz jakaś fotkę?

  7. #7
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Masz suba na cala wneke czy jakoś ogarnales i dojazdowka na swoim miejscu? Podrzucisz jakaś fotkę?
    sub zajmuje ok. pol schowka ale jest zamontowany w nim centralnie wiec jest jeszcze sporo wolnego miejsca na rozne gadzety typu klucze, trojkat i inne ICE ale dojazdowki nie posiadam i nigdy nie mialem

    tak to wyglada ale nie widac na tym foto ile miejsca jest wokol niestety





    moge zrobic zdjecie calosci tak, zeby bylo widac ile miejsca zostalo jak chcesz ale na pewno dojazdowka tam nie wejdzie
    a czy dojazdowka bedzie dzialac z hamulcami 320mm ktore pewnie niedlugo zalozysz?

  8. #8
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buri Zobacz posta
    dojazdowki nie posiadam i nigdy nie mialem
    Ja mam auto z PL i dojazdówka była w zestawie pewnie jakbym nie miał fabrycznie to bym jej nie dokupił



    Cytat Zamieszczone przez buri Zobacz posta
    a czy dojazdowka bedzie dzialac z hamulcami 320mm ktore pewnie niedlugo zalozysz?
    W razie czego pójdzie na tył - tak jest zresztą zalecane a dodatkowo trzeba będzie odkręcić dystans. Ale biorąc pod uwagę, że konieczność wymiany koła zdarzyła mi się raz od blisko 15 lat jazdy autami raczej często nie będę uzywał. Nawet myślałem nad jakimś zestawie naprawczym, ale właśnie ten jeden raz to była rozerwana opona i bym i tak nic nie zdziałał. Niby jest assistance, ale czasem lepiej się dokulać na dojazdówce niż czekać kilka godzin na wsparcie

  9. #9
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Też będe musiał wymienić głośniki bo przy niektórych kawałkach nieprzyjemnie rzęzi/pierdzi. Więc przednie i tylne mają 165 mm, a te małe przy lusterkach?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •