Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Osłona stożka

  1. #11
    Użytkownik Awatar GAWRON
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    MC2B18C4, EJ9D14B7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    427

    Domyślnie

    Podstawą w d14 jak dla mnie jest zmienić kolektor ssący na ten z d15b7 lub d16z6. Wydatek ze wszystkim do 300zł, kilka godzin pracy i dopiero wtedy doloty mają sens.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Imię
    Marios
    Auto
    Honda Civic EK3 96
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie czy na zimę do Filtra w parówie dawać Hydroshield? Czy można bez tego jeździć i nie obawiać się że woda doleci tam? Powietrza bezpośrednio ze zderzaka nie mam doprowadzonego pod filtr. Tylko wywaliłem rozonator i ciągnie powietrze co wleci przez tą dziurę co została.

  3. #13
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Musiałbyś wpaść do jeziora by parófa zassała wode

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Imię
    Marios
    Auto
    Honda Civic EK3 96
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ok czyli mogę jeździć spokojnie. Dzięki za pomoc.

  5. #15
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Ja mam cai i uwazam tylko na duze kałuże by z impetem w takie nie wjeżdżać

  6. #16
    Oczekujący
    Dołączył
    Feb 2018
    Imię
    Marcin
    Auto
    Stream 1.7
    Posty
    210

    Domyślnie

    Słuchajcie bo mam ciekawą rzecz do obgadania. A chodzi o SIMOTE i to

    Wiem było wiele testów, które niejako potwierdzały, że to szajs. Jednak te testy nic nie pokazywały poza tym jak turbinka się obraca. Tyle
    i aż tyle. Turbinka z zamysłu tworzy tzw. vortex = wir. To jest istotna informacja bo to działa jak wentylator powietrza przy którym
    się schładzam w upalne dni. Nie wiem czy to działa bo należałoby zmierzyć temperaturę powietrza na wylocie jakimś np. multimetrem
    który daje taką możliwość lub podpatrzeć co pokazuje czujnik temp. w dolocie. Według mnie miejsce montażu jest ujowe bo ja bym
    zamontował jak najdalej od kolektora tj. CAI z nierdzewki i zaraz za filtrem stożkowym tak aby działać schłodzonym powietrzem
    na nierdzewkę co teoretycznie powinno schładzać powietrze coraz bardziej. Jest jakiś sposób by spotęgować efekt i uzyskać
    chłodniejsze powietrze w dolocie. Wymaga jednak metody prób i błędów. Sam patent i zamysł jest bardzo dobry według mnie.
    Mam przykład w biurze na sobie.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fumo Zobacz posta
    Słuchajcie bo mam ciekawą rzecz do obgadania. A chodzi o SIMOTE i to

    Wiem było wiele testów, które niejako potwierdzały, że to szajs. Jednak te testy nic nie pokazywały poza tym jak turbinka się obraca. Tyle
    i aż tyle. Turbinka z zamysłu tworzy tzw. vortex = wir. To jest istotna informacja bo to działa jak wentylator powietrza przy którym
    się schładzam w upalne dni. Nie wiem czy to działa bo należałoby zmierzyć temperaturę powietrza na wylocie jakimś np. multimetrem
    który daje taką możliwość lub podpatrzeć co pokazuje czujnik temp. w dolocie. Według mnie miejsce montażu jest ujowe bo ja bym
    zamontował jak najdalej od kolektora tj. CAI z nierdzewki i zaraz za filtrem stożkowym tak aby działać schłodzonym powietrzem
    na nierdzewkę co teoretycznie powinno schładzać powietrze coraz bardziej. Jest jakiś sposób by spotęgować efekt i uzyskać
    chłodniejsze powietrze w dolocie. Wymaga jednak metody prób i błędów. Sam patent i zamysł jest bardzo dobry według mnie.
    Mam przykład w biurze na sobie.
    Ty tak serio z tym ? Czy po prostu trolujesz ? :d

  8. #18
    Oczekujący
    Dołączył
    Feb 2018
    Imię
    Marcin
    Auto
    Stream 1.7
    Posty
    210

    Domyślnie

    W żadnym wypadku. Jest to zły od biur czytających ten post. Ludzie wchodzą na forum żeby dowiedzieć się jak inni modyfikują auta by przykładowo podnieść moc.
    Pytają na forum innych o rozwiązania i liczą na jakąś pomoc. I niektórych kole bardzo jak ktoś już poda super rozwiązanie. Modyfikacja dolotu i tak nie zrobi
    z silnika 1.6 postrach drug. I tak jeżdżąc Porsze turbodoładowanym, taką hondą Cie nie wyprzedzi. Więc nie rozumiem, o co chodzi?
    Jeszcze jedna myśl mi przyszła do głowy. Folia aluminiowa. Co myślicie jak by owinąć CAI z nierdzewki taką folią. Chyba za działa? Wydaje mi się, że gdzieś
    u kogoś na forum widziałem taki patent, jednak mnie skręcało bo wizualnie to oczy aż bolały.

  9. #19
    Użytkownik Awatar UltrasSur
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Adrian
    Auto
    Obecnie brak
    Skąd
    Edynburg
    Posty
    5,200

    Domyślnie

    Zamknij sie juz .

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •