Strona 102 z 241 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 2404

Wątek: Jakie opony?

  1. #1011
    Użytkownik Awatar swoje2
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    d15z6 + r18z4
    Skąd
    Poznań
    Posty
    50

    Domyślnie

    Mam pytanko po części związane z tym tematem więc napiszę tutaj ....

    Jakie powinno być ciśnienie w oponach w przypadku nieobciążonego auta - max 2 osoby ? Pytam, ponieważ właśnie założyłem letnie opony - 195/50R15 Yokohama C.Drive - i przy ciśnieniu 2,5 koło wygląda jakby brakowało w nim powietrza. Dopiero w okolicach 3.0 opona "nabiera kształtu". W przypadku zimówek miałem po 2.2 zarówno z przodu jaki i z tyłu auta i wszystko było ok.

  2. #1012
    Użytkownik Awatar michalm320
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    Celica VII
    Skąd
    Tomaszów M/Turek
    Posty
    946

    Domyślnie

    Od wczoraj jeżdżę na Yoko S.drive...wrażenia póki co mega pozytywne. Po pierwsze się elegancko wyważyły, kiera nie bije, są dość ciche ale myślę że się jeszcze wyciszą bo mają zrobione dopiero ok 40km. Są twardsze niż Toyo ale za to auto nie pływa na zakrętach i dużo lepiej reaguje na ruchy kierownicą. Jeszcze czeka mnie test na mokrym. Tak więc póki co to Toyo nie ma u mnie szans.

    PS. nawiązując do posta powyżej... ja mam nabite 2.2 w 195/50/15 i nie mam efektu niedopompowanego koła... nie wiem czym Ty mierzysz ciśnienie ale na pewno jest to urządzenie popsute.

  3. #1013
    Użytkownik Awatar karas
    Dołączył
    Jan 2006
    Auto
    civic ek3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    1,489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalm320 Zobacz posta
    Jeszcze czeka mnie test na mokrym. Tak więc póki co to Toyo nie ma u mnie szans.
    i bedziesz mile zaskoczony . Tez smigam na tych gumkach i na mokrym sa przewidywalne. Jedyny mankament to taki ze po 2 sezonach opona ktore były z przodu ubyło sporo bieznika i bede musiał w tym sezonie zamienic koła z tylnimi. Reasumując to opona na 4 sezony

  4. #1014
    Użytkownik Awatar ****mały****
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    Brak
    Skąd
    Warszawa(Wola)
    Posty
    405

    Domyślnie

    Panowie a co sadzicie o oponie o rozmiarach 195/65/15 podejda pod seryjne zawieszenie jezdził tak ktos z takimi oponami ??

  5. #1015
    Użytkownik Awatar karas
    Dołączył
    Jan 2006
    Auto
    civic ek3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    1,489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ****mały**** Zobacz posta
    Panowie a co sadzicie o oponie o rozmiarach 195/65/15 podejda pod seryjne zawieszenie jezdził tak ktos z takimi oponami ?
    proponuje skorzystac z kalkulatora opon i dobrac zamiennik o srednicy kola jakbardziej zblizonej do homologowanej (seryjnej) http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

  6. #1016
    Użytkownik Awatar ****mały****
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    Brak
    Skąd
    Warszawa(Wola)
    Posty
    405

    Domyślnie

    Wynik
    opona wzorcowa zamiennik 1 zamiennik 2
    średnica koła 576 mm 634.5 mm
    różnica w średnicy koła 58.5 mm
    różnica w prędkości (%) 9.22 %
    wyszło mi cos takiegop , niewiem jak sie do tego interpetowac rozumiem ze roznica srednicy kola wynosi 58.5 mm czyli prawie 6 cm ... czyli po 3 cm na kazda strone gora dol??

  7. #1017
    Użytkownik Awatar karas
    Dołączył
    Jan 2006
    Auto
    civic ek3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    1,489

    Domyślnie

    to tak jakbys postawil jedna opone obok drugiej w ten sposoób oO i jedna bylaby wyzsza o 6 cm wniosek: nie polecam bedzie obcierac roznica w predkosci prawie 10 procent licznikowe 100km /h bedzie w rzeczywistosci 110km/h , przy wiekszych predkosciach przeklamania jeszcze wieksze. szukaj 195/55/15 badz 195/50/15

  8. #1018
    Użytkownik Awatar glassu
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3
    Skąd
    Łódź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Ja mam zimówki 195/65/15 + seria zawieszenie i śmigałem bez zauważalnych problemów

  9. #1019
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Auto
    EK3
    Skąd
    Stolica
    Posty
    199

    Domyślnie

    Co do tego posta że opony wyglądają na niedopompowane to może być powód tego wyglądu, ja mam teraz zalozone bridgestony turanze 195/50/15 na felge 5,5j i wyglądają jak bąble i nie prowadzą się po zakrętach, ale co ciekawe ten sam wymiar 195/50/15 Falkena jest idealny na 5,5 więc to zależy od producenta co się dzieje ze ściankami bocznymi.

  10. #1020
    Użytkownik Awatar kurgan
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    Seweryn
    Auto
    AccordQpeCD7F22B5
    Skąd
    Legnica
    Posty
    1,905

    Domyślnie

    pewnie jedne maja boki wzmacniane inne nie itd. wszystko zalezy od producenta i modelu oponki. a cisnienia wlasciwe opon powinniscie miec na slupkach na naklejce w okolicach zawiasu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •