Strona 1 z 241 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2404

Wątek: Jakie opony?

  1. #1
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie Jakie opony?

    W tym temacie pytamy, rozważamy, dyskutujemy na temat marek, modeli i typów opon.
    Osoby szukające opinii, porady piszą w tym temacie.

    Osoby szukające informacji o zamiennikach opon, rozmiarach i ich spasowaniu w poszczególnych modelach, najpierw odwiedzają poniższą stronę i zaczerpują informacji.
    Należy pamiętać, że najlepszy i zalecany zamiennik może różnić się w średnicy o + - 1,5 do 2 %.
    Wtedy przekłamania liczników są w granicach normy.

    KALKULATOR - OPONY ZAMIENNIKI - KLIK !!!!!

    Zasada działania kalkulatora:

    Po wpisaniu rozmiaru posiadanych opon, otrzymujemy listę propozycji zamienników mieszczących się w ww. normie 1,5 do 2 %. Wyświetlają się informacje o:

    Szerokości, profilu i rozmiarze obręczy na jaką zakładana jest opona, jej średnica oraz różnice w średnicach w % i w mm.

    Przykładowo:

    Dla opony 195/50/15 najlepszymi zamiennikami są:

    14"

    175/65/14
    185/60/14

    16"

    195/45/16
    205/40/16

    17"

    215/35/17


    OSOBY NIECZYTAJĄCE TEMATU I PYTAJĄCE O TO SAMO, MIMO IŻ ODPOWIEDŹ NA ICH PYTANIE ZNAJDUJE SIĘ KILKA POSTÓW WCZEŚNIEJ, LUB NIE KORZYSTAJĄCE Z WW. KALKULATORA I ŚMIECĄCE POSTAMI TYPU "JAKA ŚREDNICA, JAKI ZAMIENNIK" BĘDĄ NAGRADZANE UPOMNIENIAMI.


    __________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________

    Co polecicie....? na lato?
    pzrzeznaczenie: jazda miejska + trasy (zadnych raczej torów-chyba ze na jakims zlocie ckpl) ale szybka raczej jazda....... no i nie lubie w deszczu sie slizgac-fajnie jakby opona sobie raxdzila niezle na mokrym....

    rozmiar poszukiwany: 195/50/15

    kandydaci na mojej liscie:

    ---- TOYO
    TOYO TR1 - 269/szt.


    ---- YOKO
    YOKOHAMA Sdrive - 228/szt.


    ---- YOKO
    YOKOHAMA AVS SPORT V102 - 231/szt.


    ---- GY
    GOODYEAR EAGLE F1 GSD3 - 208/szt.


    ---- DUNLOP
    DUNLOP SP SPORT 9000 - 270/szt.


    ---- DUNLOP
    DUNLOPSP SPORT 01 - 205/szt.

    to chyba tyle... po dunlopach wiem czego sie spodziewac... o toyo sporo opinii... ale w podobnej cenie jest yokohama... i to mnie interesuje-jak ona sie spisuje...

    co byscie wybrali? moze cos "dopisac" do listy? zakres cenowy raczej do 260-270pln/szt ale im taniej tym lepiej (tzn. jezeli beda 2 opony o podobnych własciwosciach-testy/opinie-to wiadomo ze biore tansza...)

    w gre wchodzi jeszcze falken i bridgestone ale to juz chyba wyzsza cena... :neutral:
    Ostatnio edytowane przez woPo ; 12-04-11 o 22:03

  2. #2
    Użytkownik Awatar Lord_ZED
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Ireneusz
    Auto
    JDM ITR 96 Spec
    Skąd
    Nottingham / Mielec
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    Ja mam teraz Falkeny GR czy cuś na felach.Może duzo ich nie zostało. Ale są rewelacyjne. Takie są chyba podkreślam chyba. Fajne gumy:
    Falken ZE 512 195/50 R15 V £29.84 = +-170 zł
    Toyo Proxes T1-R 195/50 R15 V £35.81 = +-200
    Ceny w funtach heh po tyle tu są z przesyłką . Dużo tańsze niz w polsce. Sam niedługo będe musiał podjąć decyzje. Goście od JDM garage mówią że falkeny dużo lepsze na mokrym od toyo. Im moge uwierzyć bo mieli wiele felg i opon na nich. Pozatym tańsze są .
    ale ja mam taki profil:
    Falken ZE 512 195/55 R15 V £43.98 = +- 250 cena juz ciekawsza
    W polsce to zawsze zedrą z człeka :/

    [ Dodano: Sob 02 Gru, 2006 ]
    Właśnie polskie google przeglądnołem. Ku... kupienie falkenów 195/50 lub 55 graniczy z cudem nigdzie nie widze z ceną :/

    [ Dodano: Sob 02 Gru, 2006 ]
    W takim wypadku wziołbym toyo. Innych nie miałem to nie moge się pozytywnie ani negatywnie o nich wypowiedzieć.

  3. #3
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lord_ZED
    Ja mam teraz Falkeny GR czy cuś na felach.Może duzo ich nie zostało. Ale są rewelacyjne. Takie są chyba podkreślam chyba. Fajne gumy:
    Falken ZE 512 195/50 R15 V £29.84 = +-170 zł
    Toyo Proxes T1-R 195/50 R15 V £35.81 = +-200
    Ceny w funtach heh po tyle tu są z przesyłką . Dużo tańsze niz w polsce. Sam niedługo będe musiał podjąć decyzje. Goście od JDM garage mówią że falkeny dużo lepsze na mokrym od toyo. Im moge uwierzyć bo mieli wiele felg i opon na nich. Pozatym tańsze są .
    ale ja mam taki profil:
    Falken ZE 512 195/55 R15 V £43.98 = +- 250 cena juz ciekawsza
    W polsce to zawsze zedrą z człeka :/

    [ Dodano: Sob 02 Gru, 2006 ]
    Właśnie polskie google przeglądnołem. Ku... kupienie falkenów 195/50 lub 55 graniczy z cudem nigdzie nie widze z ceną :/

    [ Dodano: Sob 02 Gru, 2006 ]
    W takim wypadku wziołbym toyo. Innych nie miałem to nie moge się pozytywnie ani negatywnie o nich wypowiedzieć.
    Ty to z tymi "pound'ami" powinienes przestac wyskakiwac :grin: :lol: :roll:
    a to falkeny a to mugen... pełno tam tego a tutaj ani stuffu ani kasy na niego jakby sie juz trafił... wrócisz to zobaczysz sam...

    a o falkenach sporo czytałem pozytywów i swego czasu chyba fosab dystrybuował ale cena spora była...

  4. #4
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    TOYO TOYO TR1 - 269/szt.
    jak dobrze poszukasz to kupisz za 180. ot chocby oponytanio.pl
    Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    YOKO YOKOHAMA Sdrive - 228/szt.
    ganialem za nia 2 miesiace, az odpuscilem. praktycznie niedostepna.

    zainteresowalbym sie tez falkenem ze512 (210pln) i kumho ecsta spt (185pln)..

    za 270pln mozna kupic duzo fajnych opon, z tymze sp sport 01 i sp sport 9000 bym odpuscil. pierwsza, bo przecietna, druga, bo stara juz okrutnie i myszkuje przy hamowaniu.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Lord_ZED
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Ireneusz
    Auto
    JDM ITR 96 Spec
    Skąd
    Nottingham / Mielec
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    Lcfr, No właśnie się zdziwiłem że nimożna dostać tych opon w polsce w NORMALNYM profilu :O.
    OT --->Co do zbaczenia jak tu jest to byłem i zaraziałem 1100 na miecha. W półtora roku odłożyłem 8500 zł. Ciężko było ale dawałem rade. Obecnie nie odkładam kasy i ciesze się zyciem bo jak nie teraz to kiedy??

    A co do toyo jest duża różnica między nową serią R a serią S ????

  6. #6
    Użytkownik Awatar vtecmatti
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie

    a co sadzicie o oponach: Fulda Carat Progresso?
    podobno na wodzie sa dobre
    w rozmiaze 195/55/15R ok. 230zl.

  7. #7
    Użytkownik Awatar kosiniak
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Łomża
    Posty
    4,282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lord_ZED
    Co do zbaczenia jak tu jest to byłem i zaraziałem 1100 na miecha. W półtora roku odłożyłem 8500 zł.
    ziom zartujesz?? poltora roku w Angli, 8500pln??

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    RE720 kosztuje 210 za sztukę w 195/50 15, więc myślę, że temat jest bez sensu :wink:

  9. #9
    Użytkownik Awatar Lord_ZED
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Ireneusz
    Auto
    JDM ITR 96 Spec
    Skąd
    Nottingham / Mielec
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    kosiniak, Nie w polsce zarabiając 1k zł W angli to już ładną ilość kasy na auto wydałem :]
    A na temat to flankeny lepsze od tojeo zy nie ??[/list]

  10. #10
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elmer
    RE720 kosztuje 210 za sztukę w 195/50 15, więc myślę, że temat jest bez sensu :wink:
    a mnie sie wydaje ze nie.... nie kazdy jest przekonany... o tym ze re720 sa najlepsze

    kosztuja 199pln - mają euro ocene 1,9 (gdzie 1best a 6 złe)
    a toyo proxes 179pln - maja euro ocene 1,6
    a zachwalany falken 208pln - ma ocene 3,1

    tak wiec rózne sa zdania... (przy tym zródle wolałbym 3 razy toyo- bo tansze/bo lepsza ocena/bo ludzie je maja i dobrze o nich pisza...)

    dlatego ja załozyłem temat pytajac uzytkowników zeby wybrac jakies sensowne 2-3typy cenowo-markowe...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •