Strona 238 z 241 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,371 do 2,380 z 2404

Wątek: Jakie opony?

  1. #2371
    Użytkownik Awatar Lister
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Artur
    Auto
    FK3 1.6 i-DTEC
    Skąd
    Miami
    Posty
    258

    Domyślnie

    Czy ktoś może wypowiedzieć sie o oponach Bridgestone weather control a005 ? Jest to nowy model, brak opini, jest jakieś porównanie na yt z michelin crossclimate, gdzie niby lepiej wypada na mokrym i śniegu. Ale to chyba materiały promocyjne, testów tez nie widzę. Generalnie chciałem kupić Nokian weatherproof, tylko te Bridgestone jakos mi wpadły jeszcze.

  2. #2372
    Użytkownik Awatar pwl
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    FN1 '07 FK2 FL '09
    Skąd
    Toruń
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    Koledzy, pytanie. Sprawiłem sobie FN1 z kołami z FN2. Mam na nich letnie nalewki Profil i na wiosnę chciałbym kupić coś normalnego, bo na tych boję się dodać gazu na mokrym, jest tragedia, a to tylko 1.8... :/

    Na FK2 mam siedemnastki i Uniroyale RS3 i tam sprawują się fajnie, nie mam do nich zastrzeżeń. Obawiam się jednak, że na 18 przy profilu 40 powinienem założyć coś z twardszą ścianką. Pytanie tylko - co? Dunlop Sport Maxx RT2, Falken FK510, Pirelli P Zero? Jakieś inne propozycje?

    Ostatnio letnie gumy kupowałem w 2016 i byłem ślepo zakochany w Uniroyalu, teraz szukam innych rozwiązań. Budżet około 1500 za komplet 225/40/18.

  3. #2373
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Nie lubię Michelinów ale jednak wział bym pod uwagę Pilot Sport 4. Idealny jak dla mnie kompromis fajnego trzymania na suchym jak i na mokrym.

  4. #2374
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    Jeśli michaliny za drogie to dunlopy oblecą, a także goodyear eafle f1 asssymetric 3

  5. #2375
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Ale w tych Dunlopach ludzie zbyt często notowali wubrzuszena na bokach opony czyż nie>?

  6. #2376
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Panowie, na wiosnę 2019 planuję zakup nowych opon do ITRa DC2. Obecnie jeżdżę na Bridgestone Potenza Adrenalin RE002, które kupiłem jako nowe w 2015, ale że zaraz wybije im 4 lata, to trzeba je zmienić. Poszukuję opony o charakterystyce jak najbardziej zbliżonej do ww. opon, bo dobrze na nich się jeździ, są mega kompromisem pomiędzy crusingiem a sporadycznymi startami ze świateł/zakrętami. Rozmiar 195/50/15, ew. profil 55, ale cenowo są ok. 100 zł droższe na sztuce. Co polecacie? Potenzy nadal są w sprzedaży (co ciekawe, dużo droższe, niż 4 lata temu), ale na pewno na rynek wypłynęła nowa, lepsza opona .

  7. #2377
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Jak już wyżej pisałem, też stałem przed takim wyborem i następne po Adrenalin Re002 będą u mnie Michelin Pilot Sport 4.

  8. #2378
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donelvis Zobacz posta
    Jak już wyżej pisałem, też stałem przed takim wyborem i następne po Adrenalin Re002 będą u mnie Michelin Pilot Sport 4.
    Ktorych nie ma w 15" fajnie gdybys dodal do swojej wypowiedzi
    Generalnie rynek 15" bazuje tylko na starociach i nikt tu nie pcha nowych porzadnych UHP (nie liczac semislickow), patrzac na tym co teraz jest dostepne, bez zastanowienia bym bral Neova AD08R ktora w tej chwili na oponeo ma mega cene 347zl/szt.

    https://www.oponeo.pl/dane-opony/yok...-rpb#233132955

    albo Advan Fleva V701 325zl/szt

    https://www.oponeo.pl/dane-opony/yok...-rpb#232012222


    V701 to takie RE002 na suchym, milion razy lepsze na mokrym.
    AD08R duzo lepsze na mokrym, na suchym trakcyjnie tez wyraznie lepsza

    RE002 to ogolnie mocno przecietna opona z naciskiem na bardzo kiepska na mokrym, jednak gdy kosztowala x czasu temu 1000-1200zl za komplet 15" byla najlepszym kompromisem jakosci do ceny, teraz nie wiem kto to kupi
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 12-11-18 o 04:53
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  9. #2379
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Dzięki Spychu, poczytam o tych laczkach . Trafiłem jeszcze na Bridgestone Turanza T001 EVO, które mają w miarę cenę i też mają dobre opinie. Parametry na mokrym mnie nie interesują akurat - auto nie jeździ na takiej nawierzchni.

  10. #2380
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Turanza to eco, nie bedziesz z nich zadowolony.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •