Pokaż wyniki od 1 do 10 z 192

Wątek: Datalogging d14a3 ECU P3X

Widok wątkowy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Arek
    Posty
    5

    Domyślnie Datalogging d14a3 ECU P3X

    Witam, ile z Was chciało zrobić sobie datalogging w seryjnym ecu szczególnie w d14a3 których to wiele jezdzi? Pewnie każdy żaden problem, zmieniasz silnik wstawiasz modyfikowany P28 czy co kto woli, ładujesz mape z odblokowanym datalogiem np: Crome i tyle ! No właśnie ale to kosztuje i czasami nie chcesz zmieniać silnika ale go tylko delikatnie zmodyfikować: dolot, 4-2-1 czy co kolwiek w tym stylu, fajnie by było wiedzieć co sie wtedy dzieje z parametrami? Pewnie ze tak! Jestem tego przykładem i cóż zabralem sie za szukanie wszelakich info na ten temat.
    Seria ? I jedna odpowiedź nic sie nie da zrobić a jednak trafilem na różne programy pierwszy to niezwykle nie dostepnny w sieci Hondacomm który to przez złącze DLC 3 pin potrafi to ogarnąć, ale schemat interfejsu ?... nie ma wiec rożnego rodzaju tworzyłem w warsztacie, nic nie zadziałało, dobrze wiedziałem ze magiczne złącze CN2 w ecu służyło do datalogu w strojonych ecu ale p3x ? To że ma to złącze nie oznaczało że da sie coś z tym zrobić, tej opcji nie brałem pod uwagę, i tu był błąd bo jak sie okazało po wyczerpaniu wszystkich pomysłów, wziąłem do ręki konwerter USB na TTL, wlutowałem złącze, kabelek na zewnątrz i tx do rx i rx do tx, odpalam jeden z programów i ??? O... działa zachwyt mnie ogarnął, myślę że te informacje mogą sie komuś przydać, chetnie podzielę sie doświadczeniami, teraz kolejne wyzwanie, moduł wykrywania spalania stukowego a na koniec mała prezentacja:
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez vox2003 ; 07-06-13 o 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •