Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 29

W±tek: Ro¶nie temperatura pomocy !!!

  1. #11
    U¿ytkownik Awatar karpik85
    Do³±czy³
    Apr 2007
    Imiê
    Micha³
    Auto
    EG4 D15B2
    Sk±d
    Kraków / Micha³o
    Posty
    1,565

    Domy¶lnie

    Trzeba sprawdziæ czujnik temperatury odpowiadaj±cy za w³±czanie wentylatora

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra
    wymieni³e¶ termostat na inny,wiêc ma prawo w³±czyc siê o deko innej temp
    Wydaje mi siê, ze termostat nie ma ¿adnego wp³ywu na uruchamianie wentylatora.

  2. #12
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2007
    Sk±d
    Bia³ystok
    Posty
    10

    Domy¶lnie

    witam sprawdzi³em wentylator na krótko pod³añczajac przy przyczujniku i dzia³a wiêc kupi³em czujnik temp. nowy i wymieni³em, niestety wiatrak znow nie dzia³a nawet jak wesz³a wskazówka na czerwon± kreskê, sprawdzi³em stary czujnik przy gotowanej wodzie z ¿arówk± i dzia³a czujnik, sprawdzi³em jeszcze bezpieczniki i wszystkie dobre, nie wiem co jest, mo¿e przeka¼nik??? mo¿ wiecie co i jak trzeba sprawdziæ jeszcze??

  3. #13
    u¿ytkownik Awatar piroman
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Imiê
    アレ
    Auto
    DC2
    Sk±d
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domy¶lnie

    Ja mam w³a¶nie podobny problem. Wentylator nie za³±cza siê i tyle. Jak po³acze styki we wtyczce od wy³±cznika termicznego to dzia³a. Wy³acznik sprawdza³em w goracej wodzie w domu i te¿ siê za³acza przy ok. 93°C wiêc niby jest OK. Termostat te¿ niby OK. Wê¿e od ch³odnicy siê nagrzewaj±. Ch³odnica goraca.

    Wydaje mi siê, ze termostat nie ma ¿adnego wp³ywu na uruchamianie wentylatora.
    Te¿ mi siê tak wydaje bo ciecz przecie¿ kr±¿y od góry na dó³ i najpierw ogrzewa wy³±cznik wentylatora a dopiero pó¼niej przep³ywa przez termostat.
    Panowie pomó¿cie bo ju¿ si³y nie mam

  4. #14
    U¿ytkownik Awatar piotrstrojek
    Do³±czy³
    Mar 2007
    Imiê
    Piotrek
    Auto
    CRV II 2.0
    Sk±d
    Warszawa
    Posty
    934

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra
    i sprawd¼ jeszcze czy p³yn w ch³odnicy jest pod korek
    macie ten p³yn na full w ch³odnicy???? Jaki jego poziom jest w zbiorniczku wyrównawczym????

    Podrzucam kolejny pomys³, mo¿e to pompa wody jest tak sterana ¿e obieg jest znikomy b±d¼ ¿aden...

  5. #15
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2007
    Sk±d
    Krosno
    Posty
    107

    Domy¶lnie

    witam. u mnie wlacza sie wiatrak ponizej polowy. Jezeli zatkam kartonem chlodniece to wlacza sie co kilka chwil. Pompe byl wykluczal bo wtedy by wiatrak chodzil caly czas jakby sie silnik nagrzal.

  6. #16
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Sk±d
    P³ock
    Posty
    456

    Domy¶lnie

    sprawdzcie poziom plynu w chlodnicy jezeli jest za malo to to moze byc przyczyna. Bynajmniej ja tak mialem wentylator nie wl±czal sie wogole. A powod byl taki ze lalo sie z pompy wodnej ktora wysypala sie po 50 tys km. Pompa byla z JC goraco nie polecam.

  7. #17
    U¿ytkownik Awatar piotrstrojek
    Do³±czy³
    Mar 2007
    Imiê
    Piotrek
    Auto
    CRV II 2.0
    Sk±d
    Warszawa
    Posty
    934

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez falek84
    A powod byl taki ze lalo sie z pompy wodnej ktora wysypala sie po 50 tys km
    no w³asnie dlatego zasugerowa³em sprawdzenie poziomu p³ynu i pompe objawy mia³em identyczne gdy na chybcika po ciemku wymienia³em termostat - ¼le za³o¿y³em uszczelkê a co za tym idzie nie skrêci³em do koñca kopu³ki i la³o siê - w ci±gu pó³ dnia straci³em z litr Castrola Anti-Freez'a i zaczê³a mi siê podnosiæ temperatura. W domu okaza³o siê ¿e skrzynia jest ca³a zalana - na szczê¶cie skoñczy³o siê tylko na strachu...

  8. #18
    u¿ytkownik Awatar piroman
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Imiê
    アレ
    Auto
    DC2
    Sk±d
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domy¶lnie

    Pompe wymienialem razem z rozrzadem jakies 3 miesi±ce temu. Plynu w chlodnicy tez mam pod korek. Oto chodzi ze sprawdzilem juz chyba wszystko co by moglo miec wplyw na to ze wentylator sie nie zalacza i nic nie pomoglo

  9. #19
    U¿ytkownik Awatar piotrstrojek
    Do³±czy³
    Mar 2007
    Imiê
    Piotrek
    Auto
    CRV II 2.0
    Sk±d
    Warszawa
    Posty
    934

    Domy¶lnie

    Ku¼wa to normlanie zagwozdka...

    Panowie w³a¶nie zajrza³em do manuela i wyczyta³em co¶ takiego: "warunki sprawdzenia wy³±cznika termicznego wentylatora - termostat i zawór w pokrywie ch³odnicy dzia³aj± w³a¶ciwie. W razie uszkodzenia tych czê¶ci wentylator nie jest w³±czany przez wy³±cznik termiczny którego nie ogrzewa ciecz ch³odz±ca."

    Mo¿e z tym zaworem w ch³odnicy jest co¶ nie halo...

  10. #20
    u¿ytkownik Awatar piroman
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Imiê
    アレ
    Auto
    DC2
    Sk±d
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domy¶lnie

    Tak czyta³em to zdanie ju¿ wiele razy ale mi siê wydaje, ¿e to akurat mam OK. Jeszcze popróbujê z tym termostatem i wy³acznikiem termicznym, a jak nic nie wskóram to trzeba bedzie siê udac do jakiego¶ magika. Mo¿e on cos wymy¶li bo szkoda kasy ¿eby wszystko po kolei wymieniaæ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •