Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka¿ wyniki od 21 do 29 z 29

W±tek: Ro¶nie temperatura pomocy !!!

  1. #21
    U¿ytkownik Awatar raf
    Do³±czy³
    Oct 2007
    Imiê
    Rafa³
    Sk±d
    Otwock
    Posty
    14

    Domy¶lnie

    kilka dni temu wymienia³em termostat i w³±cznik wentylatora gdy¿ wentylator za³±cza³ siê dopiero kiedy wska¼nik dochodzi³ do czerwonej kreski. wyja¶nienie: rzeczywi¶cie przep³yw wody jest nastêpuj±cy - blok silnika-termostat-czujnik wentylatora. Je¿eli termostat siê nie otwiera to nie za³±czy w odpowiednim momencie wentylatora (przy monta¿u termostatu trzeba uwa¿aæ na uszczelkê i wyciêcie w termostacie) przyczyna mo¿e le¿eæ jeszcze po stronie ch³odnicy, która mo¿e byc nie dro¿na (zapchana) sprawdziæ to mo¿na w nastêpuj±cy sposób: na zimnym silniku odkrêcamy korek od ch³odnicy i tak zostawiamy nastêpnie uruchomiæ nale¿y silnik i czekaæ do zagrzania silnika. w tym czasie nale¿y obserwowaæ wlew wody do ch³odnicy je¿eli poziom wody podnosi siê i przelewa oznacza to ¿e termostat sie nie otwiera lub zapchana ch³odnica (o pompie jeszcze nic nie wiem nie mia³em do czynienia) jak jest wszystko ok to widac tylko jak przelatuje woda w ¶rodku ch³odnicy. Mam nadzieje ¿e pomog³o nastêpnym razem zrobiê fotki :afro: iwo2:

    [ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 ]
    dodam ¿e po wymianie w³±cznika wentylatora i termostatu wska¼nik nie dochodzi nawet do po³owy iwo2:

  2. #22
    u¿ytkownik Awatar piroman
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Imiê
    アレ
    Auto
    DC2
    Sk±d
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domy¶lnie

    raf, bedê musia³ to sprawdziæ dok³adniej ale co¶ w tym mo¿e byæ bo ju¿ kiedy¶ tak w³a¶nie sprawdza³em na otwartym korku od ch³odnicy i po uruchomieniu silnika faktycznie zaczyna pomalutku siê poziom podnosiæ i po chwili malutkim strumieniem zaczyna siê wylewaæ. My¶la³em, ¿e tak ma byæ, ¿e siê normalnie zaczyna ci¶nienie wytwarzaæ

  3. #23
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Sk±d
    P³ock
    Posty
    456

    Domy¶lnie

    to jest oczywiste ze poziom plynu sie podnosi poniewaz ciecz po ogrzaniu powieksz swoja obietosc i gdy korek jest odkrecony to nie ma sily musi sie przelewac. Wlasnie po to w korku jest zainstalowany zawor cisnieniowy ktory otwiera go gdy cisnienie w ukladzie jest zbyt duze i przelewa nadmiar plynu do zbiorniczka wyrownawczego.

  4. #24
    u¿ytkownik Awatar piroman
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Imiê
    アレ
    Auto
    DC2
    Sk±d
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domy¶lnie

    no to siê zgadza ¿e po ogrzaniu objêto¶æ cieczy ro¶nie ale na pewno nie w taki stopniu, ¿e po ok 30 sekundach od uruchomienia silnika zaczyna mi siê ju¿ wylewaæ przy odkreconym korku bo wtedy to ona ledwo letnia jest. Tylko nie wiem czy ma na to jaki¶ wp³yw tworz±ce siê ci¶nienie czy powienno byæ raczej tak jak pisze raf. Mo¿e kto¶ jeszcze siê wypowie...

  5. #25
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Sk±d
    P³ock
    Posty
    456

    Domy¶lnie

    u mnie tez po odpaleniu po chwili zaczyna sie wylewac a temp. trzyma sie w normie (ponizej polowy). Dzieje sie dlatego ze pompa zaczyna dzialac i jednak wytwarza ona jakies cisnienie.

  6. #26
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2007
    Sk±d
    Krosno
    Posty
    107

    Domy¶lnie

    ma sie wylewac po niecalej minucie jak jest silnik zimny. Ja bym sprawdzil termostat i chlodnice przedmuchal

  7. #27
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Sk±d
    P³ock
    Posty
    456

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez cbool67
    ma sie wylewac po niecalej minucie jak jest silnik zimny. Ja bym sprawdzil termostat i chlodnice przedmuchal
    u mnie wlasnie tak jest i temp. trzyma sie w normie.U kolegi moze byc zupelnie inaczej wiec moze u niego to byc inna przyczyna

  8. #28
    U¿ytkownik Awatar kubson012
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Imiê
    Kubson
    Auto
    EH2 D16Z6
    Sk±d
    Jaworzno
    Posty
    512

    Domy¶lnie

    Odgrzeje trochê schabowego.

    Mo¿ecie mnie o¶wieciæ czy czujnik który odpowiada za w³±czenie siê wentylatora jest umieszczony w termostacie, a ten od wskazywania temperatury w zegarach jest w g³owicy czy tam w bloku silnika? Nie w³±cza mi siê wentylator, a jest sprawny, temperaturê pokazuje chyba dobrze bo przy d³u¿szym postoju temperatura zaczyna rosn±æ.

  9. #29
    U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2012
    Imiê
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Sk±d
    Szczecin
    Posty
    236

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez kubson012 Zobacz posta
    Odgrzeje trochê schabowego.

    Mo¿ecie mnie o¶wieciæ czy czujnik który odpowiada za w³±czenie siê wentylatora jest umieszczony w termostacie, a ten od wskazywania temperatury w zegarach jest w g³owicy czy tam w bloku silnika? Nie w³±cza mi siê wentylator, a jest sprawny, temperaturê pokazuje chyba dobrze bo przy d³u¿szym postoju temperatura zaczyna rosn±æ.
    W 90% to ten na obudowie termostatu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •