Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Pytania TD04HL 13T EJ6

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Imię
    Patryk
    Auto
    Honda civic vi ej6
    Posty
    2

    Domyślnie Pytania TD04HL 13T EJ6

    Witam chodziarzy myślę że temat w odpowiednim miejscu, mam takie pytanie ponieważ buduję od podstaw moją d serie jest to mój pierwszy taki projekt i liczę na poradzenie z waszej strony chodzi mi jak prawidłowo podłączyć turbosprężarkę TD04HL-13T różnie mi mówili na innych forach. Co zrobić z DV jedni zaślepić króciec drudzy że to nic nie da a montuję BOV-a greedy fv Style macie jakieś opinie o nim ? następnie gdzie wpinam przewód wychodzący z turba a gdzie z WG
    Wydaje mi się że WG wpinam na trójniku w tylną część kolektora dolotowego jest tam jedno zaślepione podciśnienie i dodatkowo wpinam tam BOV a pod seryjny regulator ciśnienia paliwa wpinam na trójniku doładowanie boost czy dobrze myślę jeszcze zostaje króciec z turba ? słyszałem też że niby mam się pozbyć czujnika temperatury powietrza który wcześniej był zamontowany na łączniku silikonowym dolotu z przepustnicą. Z góry dziękuję i liczę na pomoc pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar yoyek
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Karol
    Auto
    ed9 d16z6+
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    71

    Domyślnie

    W kwestii DV też nie wiem co zrobić - chciałbym go użyc zamiast BOV'a, ale nie wiem czy będzie dobrze działał?
    Jeżeli chodzi o podciśnienia to krociec z muszli łączysz z WG. Ewentualnie muszle zaślepiasz, a gruche WG łączysz ze ssakiem. Jeżeli chcesz użyć MBC to wpinasz w obieg, na trójniku.
    W kwestii czujnika temp. nie znam odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez yoyek ; 14-01-19 o 20:28

  3. #3
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Ja bym dv zaslepil, sterowanie blow offem wzialbym z tylu ssaka, do wg tak samo na mbc ustawionym na takim doładowaniu, jakie chcesz osiagnac.
    Co do blow offa to ja bede szedł w pro perfekt, polski produkt, fajnie syczy i cenowo wychodzi jak te chinczyki, a opinii pozytywnych o tej firmie jest sporo.
    Cytat Zamieszczone przez yoyek Zobacz posta
    W kwestii DV też nie wiem co zrobić - chciałbym go użyc zamiast BOV'a, ale nie wiem czy będzie dobrze działał?
    Wszystko chyba zalezy od sily sprezyny dv zastosowanego przez producenta. Jesli bedziesz chcial pompowac wiecej niz przewidzial to producent w ukladzxie z tym dv, to on bedzie popuszczal od pewnej wartosci i nie osiagniesz tego co cheesz. Podejrzewam ze jak chcesz jakiegoś softa 0,5 bara to pewnie ten fabryczny dv da sobie rade.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TurboHaRry Zobacz posta
    Witam chodziarzy myślę że temat w odpowiednim miejscu, mam takie pytanie ponieważ buduję od podstaw moją d serie jest to mój pierwszy taki projekt i liczę na poradzenie z waszej strony chodzi mi jak prawidłowo podłączyć turbosprężarkę TD04HL-13T różnie mi mówili na innych forach. Co zrobić z DV jedni zaślepić króciec drudzy że to nic nie da a montuję BOV-a greedy fv Style macie jakieś opinie o nim ? następnie gdzie wpinam przewód wychodzący z turba a gdzie z WG
    Wydaje mi się że WG wpinam na trójniku w tylną część kolektora dolotowego jest tam jedno zaślepione podciśnienie i dodatkowo wpinam tam BOV a pod seryjny regulator ciśnienia paliwa wpinam na trójniku doładowanie boost czy dobrze myślę jeszcze zostaje króciec z turba ? słyszałem też że niby mam się pozbyć czujnika temperatury powietrza który wcześniej był zamontowany na łączniku silikonowym dolotu z przepustnicą. Z góry dziękuję i liczę na pomoc pozdrawiam
    DV zaślepiasz, seryjny WG też bym zaślepił i dał zewnętrzny bez MBC. BOV i WG wpinasz za przepustnicę w kolektor ssący. A to 13t to tak już na sztywno ? Nie wiem czy tylko u mnie tak było na sofcie ale 13t nie wydoliło. Fakt wstawało dość wcześnie ale w okolicach 5k RPM już była kicha. Na moje to powinieneś szukać jakieś 15T/G.

  5. #5
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vajrus11 Zobacz posta
    seryjny WG też bym zaślepił i dał zewnętrzny bez MBC.
    Jak izewnętrzny polecasz? Ori tial to majątek,
    z jakiego powodu seryjny wg z mbc jest gorszym wyborem?

  6. #6
    Użytkownik Awatar kwiatu
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Kuba
    Auto
    RSX TypeR
    Skąd
    Pionki/Radom
    Posty
    869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Jak izewnętrzny polecasz? Ori tial to majątek,
    z jakiego powodu seryjny wg z mbc jest gorszym wyborem?
    Turbosmart też powinien wydać, chiński tial też podobno daje radę po wymianie membrany.

    Jednak oryginalny tial jest klasą samą w sobie - wykonanie robi robote

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Jak izewnętrzny polecasz? Ori tial to majątek,
    z jakiego powodu seryjny wg z mbc jest gorszym wyborem?
    Co do WG to i w D i w B miałem tiala... Co do tanich opinie o nich są różne, u znajomego w 1.4T siedzi o taki https://fmic.pl/wastegate/210-wastegate-50mm.html ze sprężyną na 0.5 i nie ma najmniejszych problemów. Na Hondatechu był kiedyś temat o chińskich bovach i WG zdanie jest takie że do 1 bara ogarniają. Ponad tą wartość potrafią się zacinać i robić kuku. Ile w tym prawdy nie wiem chodź w tym temacie wypowiadały się osoby którym w sumie można wierzyć.

    Dlaczego nie seryjny WG ? Mi w 15g przy samym sofcie w d16 nie dmuchało więcej niż 0.4 na dodatek nie trzymało doładowania. Dlatego daliśmy zewnętrzny na 0.6 i po problemie. Co do mbc to problem jest z ustawieniem tego badziewia. Latasz rozkręcasz, przykręcasz generalnie się w...wiasz i na dodatek może przeładowywać. A tego lepiej uniknąć.

  8. #8
    Użytkownik Awatar yoyek
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Karol
    Auto
    ed9 d16z6+
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    71

    Domyślnie

    kurcze, myslalem ze w wesji budżetowej się zmieszczę, chciałem uzyc fabrycznego WG i DV... teraz sam nie wiem co mam robić, chyba spróbuję jak działają i najwyżej zmienie na zewnętrzne...

  9. #9
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vajrus11 Zobacz posta
    Dlaczego nie seryjny WG ? Mi w 15g przy samym sofcie w d16 nie dmuchało więcej niż 0.4 na dodatek nie trzymało doładowania.
    To chyba cos nie tak miales z gruszka w tym turbo, ze przy sofcie nie ogarnialo,
    ja planuje dmuchac na dole z vitarami troche wiecej niz soft, ale wyjdzie w praniu ile.

  10. #10
    Użytkownik Awatar yoyek
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Karol
    Auto
    ed9 d16z6+
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Ja bym dv zaslepil, sterowanie blow offem wzialbym z tylu ssaka, do wg tak samo na mbc ustawionym na takim doładowaniu, jakie chcesz osiagnac.
    Co do blow offa to ja bede szedł w pro perfekt, polski produkt, fajnie syczy i cenowo wychodzi jak te chinczyki, a opinii pozytywnych o tej firmie jest sporo.
    Wszystko chyba zalezy od sily sprezyny dv zastosowanego przez producenta. Jesli bedziesz chcial pompowac wiecej niz przewidzial to producent w ukladzxie z tym dv, to on bedzie popuszczal od pewnej wartosci i nie osiagniesz tego co cheesz. Podejrzewam ze jak chcesz jakiegoś softa 0,5 bara to pewnie ten fabryczny dv da sobie rade.
    planuje dmuchac lekkiego softa wiec max 0.5bara czyli mogę zostawicc seryjny WG i DV? Jak na 100% nie będzie banglał to od razu wrzuce zewnętrzny, ale wole budżetowo zadziałać ze stockowym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •