Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Stukanie tylnej półki (Civic 5d, 2000 r.)

  1. #1
    wito
    Gość

    Domyślnie Stukanie tylnej półki (Civic 5d, 2000 r.)

    Witam,

    Mam problem, odpowiedzi nie znalazłem w archiwum, dlatego pytam. Ale po kolei. Miałem problem z otwieraniem pokrywy bagażnika za pomocą dźwigni wewnątrz auta. Pociągałem ją, kontrolka otwartego bagażnika zaświecała się, ale był on w dalszym ciągu zamknięty. Znajomy poradził mi, żebym poluzował śruby mocowania uchwytu w bagazniku (nie na klapie) i lekko przesunął na dół lub do góry - nie pamiętam. Faktycznie pomogło.
    Fakt ten zbiegł się z początkiem klekotania tylnej półki. Sprawdzałem, sprawdzałem i zauważyłem, że brakuje jednej gumy dociskającej, która jest po prawej stronie pokrywy bagażnika. Mam zatem pytania: czy można gdzieś kupić taką gumkę oraz pytanie 2 czy brak gumki jest przyczyną klekotania czy może jest to kwestia zmiany położenia uchwytu zamka? Trudno to sprawdzić samodzielnie, bo klapa klekocze w czasie jazdy po nierównościach - musiłbym odkręcać , przykręcać ten zamek i próbować gdzieś jeździć. Może ktoś miał podobny problem i pomoże. Mam bardzo wyczulone ucho na wszelkie stukoty i taka sytuacja doprowadza mnie do szału. Czuję się, jakbym miał zepsuty samochód :?

  2. #2
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    że Cię to wpienia to rozumiem - mam to samo :?

    jeśli będziesz miał problem z zakupem tej gumy to wyklej miejsce gdzie półka spotyka się z plastikami piankową uszczelką do okien - pomoże na 100%.

    Poruszenie zamka raczej nie ma nic wspólnego z półką.

    Aha, spróbuj poszukać brakującej gumy gdzieś w bagażniku, może spobie spokojnie gdzieś leży?

  3. #3
    wito
    Gość

    Domyślnie

    Myślisz, że taka gumę mozna kupić w ASO, czy raczej od razu całą półkę :shock:
    Dzięki za patent z pianką - jak się nie uda co innego, to kupię piankę. Gumki szukałem w bagażniku ale nie znalazłem. Nie jestem nawet pewien czy była tam przedtem - samochód kupiłem 3 tygodnie temu.

  4. #4
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    jasne - rozumiem

    Myslę, że w ASO mogą (choć nie muszą) mieć taką gumę. Możesz spróbować tez u gości na giełdach samochodowych - może coś od innego modelu czy marki przypasuje. W ASO powinni raczej mieć - w końcu to guma i się starzeje.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,568

    Domyślnie

    gumke powinni miec w ASO i wcale nie droga ( chyba ze bedzie razem z polka) , jesli klapa jest zamknieta i nie rusza sie jak ja pocigniesz to zmaek nie ma na to wpywu.

  6. #6
    wito
    Gość

    Domyślnie

    Kończąc wątek. Kupiłem gumkę - sprowadził ASO (Chodzeń, Piaseczno), cena: 16 zł. Nic już nie stuka. Pozdrawiam i dzięki za porady,

  7. #7
    Użytkownik Awatar RDK
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Radek
    Auto
    SiR II
    Skąd
    Miasto Aniołów
    Posty
    6,624

    Domyślnie

    to ja odkopie bo niechce nowego zakladac - mam 5gen 3d i wkurza mnie stukanie tylnej polki - w sumie brakuje mi jednych takich widełek co trzymają te cypki z polki zeby nie latała ale kurcze podejzewam ze nawet jak mi sie uda cos takiego dorobic to bedzie stukac, myslalem nad kilkoma sposobami ale nic z tego juz nie moge wybrac bo jak mam zrobic po wiesniacku to wole zeby stukalo, pomozecie? bo jak jade do chaty (a mam kawałek po dziurach) to glosniki latają wszystko wali stylu jakby mialo sie rozsypac za chwile ;/

  8. #8
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    a nie możesz dokupić tych "widełek"? Bez tego co byś nie zrobił to będzie hałasować... Chyba, że przykręcisz na stałe... :P

  9. #9
    Użytkownik Awatar RDK
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Radek
    Auto
    SiR II
    Skąd
    Miasto Aniołów
    Posty
    6,624

    Domyślnie

    ;/ półka jest "łamana" - przy ciezkich glosnikach i tak bedzie walic
    chyab ze zdemontuje i wstawie sobie zabudowe do glosników?

    niewiem powalcze, a co do zaczepu - juz sie robi - bo bez tego ani rusz

  10. #10
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    najłatwiej to sprzedaj głośniki, za tę kasę kup oryginalną półkę, dobry przód i skrzynię do bagażnika i będziesz miał problem z głowy Ale to w ramach żartu Bo kwestia zabudowy to już na CarAudio

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •