Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Stukanie przy wciśnięciu gazu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    80

    Domyślnie Stukanie przy wciśnięciu gazu

    Od niedługiego czasu przy wciśnięciu gazu np. jadę na czwórce, puszczę gaz i znowu wcisnę to słychać pojedyncze stuknięcie w przedniej części samochodu, i tak cały czas - puszczę, wciskam mocniej gaz i jedno stuknięcie - niegłośne ale wyczuwalne słuchem i stopami poprzez drgnięcie lekkie podłogi. Jeśli wciskam powoli i płynnie to raczej nie ma bardziej gdy dość energicznie i trochę ze zrywem dodać gazu to wtedy jedno stuknięcie jest. Co może być przyczyną takiego zachowania?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Przegub może być, poduszka silnika.

  3. #3
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Także obstawiam przegub, jak mój był bliski padnięcia to czasem stuknął przy dodawaniu/ujmowaniu gazu.
    Najlepiej na parkingu, skręć koła maksymalnie w którąś stronę i kręć kółka, dodając i ujmująć gazu, jeśli stukanie się nasili......joint do wymiany

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    80

    Domyślnie

    Zwiedziłem kilka stacji diagnostycznych i warsztatów. Nikt nie potrafi zdiagnozować tego stukania. Przeguby wewnętrzne są ok. Zewnętrzne też .Sworznie w wahaczach ok. Poduszki OK. Gościu jeździł ze mną na próbę autem i też czuł stukanie przy dodawaniu gazu w trakcie jazdy i przy puszczaniu sprzęgła - wyczuwalny jest luz i pojedynczy stuk. W podłodze i pedałach też stuk wyczuwalny i od strony kierowcy i pasażera. Mechanik się napocił nieźle przy szukaniu co to może być. W końcu znalazł lekki luz na końcówce drążka lewym i wymienię to w piątek jak nie zadziała to nie wiem już co to może być. Na jednej stacji diagnostycznej gościu mówił że są luzy na wyjściu ze skrzyni - w miejscu za czaszami przegubów wewnętrznych i ze z tym nic się nie da zrobić , ale znowu mechanior który zdiagnozował lekki luz na końcówce drążka twierdzi że tam ma być luz, że nie ma być ciasno. Może ktoś wie czy półośki mają mieć luz na wejściach do skrzyni czy nie? Jakby miał być luz w mechanizmie różnicowym to jakim cudem? auto ma dopiero przebieg 104 tyś. ja go posiadam od 67 tysiąca. Jeżdżę spokojnie bez zrywów czy palenia opon. Mętlik w głowie a to stukanie jest naprawdę irytujące . Może ktoś ma jeszcze jakąś radę?

  5. #5
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    A pewny masz przebieg? To, że ma na blacie 104 to nic nie mówi ; ) 104 tys to tam nic nie powinno pukać.
    Ostatnio edytowane przez Poll ; 29-05-12 o 20:39

  6. #6
    Użytkownik Awatar Michalll_1991
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    civic fn2
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    1,605

    Domyślnie

    Mi tez cos puka, własnie pojedyncze pukniecia ale dla odmiany na niskich obrotach jak poszarpuje autem na najnizszych obrotach jak sie tocze na 1-ce czy 2-ce. Tez pewnie poduszka silnika? jak ja sprawdzic, pewnie tylna?

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    80

    Domyślnie

    Na 90 % pewny. Wiem kto go miał, nie sprowadzany, kupiony w salonie, książka serwisowa z aso hondy do 60 000 tysiąca no chyba że jakiś przekręt wielki. Chodzi o to że jak otworzę maskę, dam na luz i tam od maski dostanę reką prawy wewnętrzny przebug, chwytam go lub pól oś i ruszam i u mnie jest luz tzn . jakieś parę mm. chodzi w obrocie i w płaszczyźnie góra dół . Czy wy też tak macie? Jedni twierdzą że ma być luz inni że nie.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    47

    Domyślnie

    Wiecie już skąd się wzięło to stukanie?
    U mnie jest dokładnie to samo, a wybieram się w dłuższą trasę niedługo...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    53

    Domyślnie

    ja też miałem kiedyś coś takiego wymieniłem przeguby, poduszki i całe przednie zawieszenie a w moim przypadku okazało sie ze koło pasowe bylo poluzowane o jakies 2/3 obrotu jak dokręciłem to ustało

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    69

    Domyślnie

    Ja też dluzszy czas sie z tym męczylem, wkoncu poogladalem poduszki silnika dopatrzylem sie ze lewa jest juz do niczego, i wczoraj ja wymienilem stuki ustały swietny opis do wymiany poduszek zrobil uzytkownik sublove

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •