Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kaski, buty, kurtki, odzież

  1. #1
    Użytkownik Awatar siemaR
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    805

    Domyślnie Kaski, buty, kurtki, odzież

    Nie znalazłem tutaj nic na ten temat, informacji na różnych forach jest sporo i im więcej czytam, tym mam większy problem z decyzją. Pochwalcie się w czym jeździcie, doświadczeniami z używaniem i wyborem odpowiedniego stroju. Chciałbym znaleźć jakiś rozsądny kompromis i granicę, coś w miarę bezpiecznego, ale niekoniecznie mega drogiego i z najwyższej półki. Zdaję sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie ubranie - i nie chcę specjalnie oszczędzać, ale wydawać kilkunastu tysięcy dla lansu też nie mam ochoty. Powiedzmy, że w początkowy budżet wygląda tak:
    1. Kask - ok. 800 - 1000 zł
    2. Kurtka, spodnie - 1500 zł
    3. Buty - 800 - 1000 zł
    Inaczej to rozłożyć?
    Kaski - przyglądam się:
    Nolan N85, N86, shark s900c - warto dołożyć i skupić się na topowych schuberth, arai, shoei x1100 np? - to ma być kask to poruszania się głównie po mieście - warto wydać 2 razy wiecej - bezpieczeństwo dramatycznie rośnie w tych najlepszych?

    Dużo pytań i wątpliwości, ale tak to jest z początkującymi - liczę na Waszą cierpliwość, propozycje i dyskusje
    Wszystkie wskazówki i rady mile widziane

  2. #2
    Użytkownik Awatar Dealer
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    marcin
    Auto
    Dc5 & Is220
    Skąd
    okolice wawy
    Posty
    1,526

    Domyślnie

    ja mam od kilku lat XR1000 i jestem mega zadowolony.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    jak chcesz jeździć głównie po mieście to ja bym olał spodnie. Od chyba 8 lat śmigam w takim zestawie:
    - kurtka textylna Alpinestars (dałem coś 700pln)
    - ochraniacze na kolana - z allegro za 70pln
    - rękawiczki crossowe FOX za 160pln
    - kask shoei XR1000 (jest super wygodny itd ale za to głośny przy dużych prędkościach).

    Według mnie jak kupisz kurtkę skórzaną to tylko sie w niej ugotujesz w mieście. Lepiej kupić dobrą textylną + ewentualnie żółwia na plecy. Spodnie olej - kup ochraniacze na kolana i zakładaj pod jeansy. Rękawiczki kup sobie np z supermoto takie pod 300pln lub crossowe (FOX'a są najbardziej wytrzymałe - wytestowane). Buty albo olej (ja śmigam w zwyjłych adidasach) albo kup sobie takie fajne a'la adidasowate. W mieście mega liczy się wygoda. Ja mam też cały kombi alpinestarsa (jednoczęściowy), buty na tor, rękawice torowe (dałem za zestaw coś ponad 5tys pln) i szczerze to założyłem to z 5 razy... Albo jak coś to zakładam to tylko na wczesną wiosnę lub późną jesień (w chłodne dni). A tak to śmigam tak jak ci pisałem - kurtka! Nawet w kurtce wale w krótkie trasy (po 100km)

    BTW.
    Ja na twoim miejscu wziął bym mniej wiecej coś takiego:

    - BUTY
    - KURTKA
    - RĘKAWICA (Ja mam TAKIE )
    - OCHRANIACZE KOLAN - te wszystkie inne z zawiasami są tak duże że pod jeansy je nie założysz Ja mam TAKIE i narawde dają radę bo już multum razy uratowały mi kolana i piszczele

    To sa przykładowe rzeczy jakie bym CI polecał. Ja np wziąłbym sobie kurtkę Alpiny model Stunt...

    Btw.2
    co do kasku to lepiej nie oszczędzać - po pierwsze to wygoda a po 2 bezpieczeństwo. Kiedyś gadałem z kumpla kuzynem który właśnie pracuje u bezpośredniego dystrybutora SHOEI na polske. Powiedział że zwykłe tanie kaski (poniżej 1.000pln) mają to, ze skrupa się utlenia i po jakiś 3-5latach nie jest już taki wytrzymały jak nowy i nawet przy małych uderzeniach lubi pęknąć. Za to Shoei np XR1000 (to jest starszy model XR1100) nie utlenia się i jest już kaskiem 'na lata'. Ja mam kask LAZER i SHOEI. Lazer lezy na półce juz dobre pare lat i smigam tylko Shoeiem bo jest dużo wygodniejszy (ale za to głosniejszy)
    Ostatnio edytowane przez Ordi ; 15-05-13 o 00:38

  4. #4
    Użytkownik Awatar krzyzak88
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic ek3
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    610

    Domyślnie

    Jesli jeździsz głownie po miescie to powiem Ci ze lepiej kupić tańszą kurtke (np. jakiegos ozona lub Seca) a wiecej kasy wydać na kask.
    Co do butów to polecam firme Gaerne, super buty, świetne wykonanie i w cenie 700-800 zl dostajemy fajne wysokie buciki (polecam model GRW, dobra cena i jest to już taki lepszy model, powiedzmy średnia półka).

  5. #5
    Użytkownik Awatar siemaR
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    805

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odzew, byłem dzisiaj pomierzyć kaski, na resztę już mi zbrakło czasu, w sobotę może uda się w nich pojeździć - powiem tak - z tańszych jeśli już to Nolan N86, droższe - najbardziej mi pasował Shoei GT AIR - tylko z malowaniem to już okolice 2.5 tys, przymierzałem też XR1100 i Qwest - i różnica jest spora - mniej więcej tak jak między V a VIII genem, po Shoei-ach nie chciałem już Nolana zakładać. W temacie butów wpadły mi w oko Sidi Apex - też powinny być niezłe. Rękawice mam Shima ST-1 i nie jest mi w nich za wygodnie, no ale zobaczymy, może się przyzwyczaję, jak nie to będzie coś innego.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    Shoei robi dobre kaski i mega wygodne.
    Co do rękawic SHIMA ST-1 - widze że są to typowe rękawice skórzane (i takie są niewygodne). Kup sobie crossowe i będziesz mega zadowolony! Różnica w komforcie jest masakryczna! No i crossowe też dają radę (wiadomo - przy glebie z 200km/h to napewno polegną).

    KRZYZAK88 - te buty co proponujesz są ok, ale w trase lub na tor. Jak zaczniesz w nich śmigać po mieście to na koniec dnia będziesz mógł stawiać skarpety na sztywno zaraz koło butów hehe! Ja polecam właśnie niskie buty albo i adidasy i jest naprawdę spoko!

    Btw.
    Czasem widzę w upalne dni kolesi co śmigają po mieście w pełnym skórzanym kombi i tak naprawdę to im współczuje! Jaja to muszą im się gotować na twardo!
    W gorące dni kurtka textylna przewiewna (alpinestars - modele Air Flow) + jeansy i jest naprawde w pytke zbysia!

    A tak wygląda mój strój na moto:

  7. #7
    Użytkownik Awatar Diduś
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Dawid
    Auto
    Honda Hornet 919
    Skąd
    Łomianki
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ja osobiście latam i polecam :
    Kask HJC FG-15 ( certyfikat i 1mc za bezpieczeństwo międzynarodowa nagroda ) zdobył 2 lata temu . Latam w nim już obecnie 3 sezon i jest naprawdę spoko kupisz za 750/900 zł ja mam kolor szary malowanie LUMIX ! .
    co do kasku chciałem zmienić na Szuje ( Shoei xr1100 ) odpowiednikiem na ten kask i tańszy o 700zł jest HJC R-PHA 10+ i będę go chciał sobie kupić.
    Buty polecam Sidi Vertigo koszt od 850/1000 zależy gdzie itp super zaletą jest możliwość regulowania łydek co jest ogromnym plusem przy kombinezonach bez problemu wkładasz w buty spodnie itp... nie wspomnę że dochodzi bielizna termoaktywna.
    co do kurtki i spodni zadaj sobie pytanie gdzie chcesz latać czy bardziej tor czy trasy miasto. Osobiście latam w Kombi skórzanym i powiem tak że jak jest 25+ to pływasz w nim jest gorąco i to bardzo (ale jak kolega wyżej pisał jaja się nie gotują ) :P bielizna termo za wiele nie pomaga...
    w tekstyliach masz możliwości jakich nie ma w skórach mianowicie wyciągane podpinki oraz suwaki wentylacyjne na plecach na klacie przy pachach w spodniach też są ( wszystko zależy od modeli )

    moje graty wyglądają tak :






    zaczynałem w tym samym kasku
    rękawice miałem inne i kurtkę tekstylną

    model : Speed top
    kurtka była taka :

    z tekstyliami ( dobrymi ) kaskiem oraz butami zamkniesz się w dobrej cenie dochodzą rękawice, kominiarka .

    jeszcze co do kasków kolega miał Marushina za 750 zł przeżył w nim 2 dzwony w tym jeden przy 150 kask ma nadal... żyje nadal wszystko zależy od farta.. możesz mieć najdroższe najlepsze ciuchy ale jak masz się rozj... to tak to zrobisz nie ważne za ile i jak będziesz ubrany...
    kupuj z głową byle miało certyfikaty i dobre opinie ! . ja np. nie kupie nigdy Dainese bo to dla mnie to jak z mercedesem bez gwiazdy nie ma jazdy tak samo z Shoiem wole kupić HJC, Shoie kupują dla lansu bo każdy ma bo najlepsze.. pewnie też nigdy się nie psuja nie utlenią w ogole są ah och... pier.. o chopinie... o gustach się nie dyskutuje a inne kaski mają też certyfikaty crash testy itp... !! :P kask się powinno zmieniać co 2/3 lata i dlatego też się rozglądam za nowym.

    jak pomogłem to super jak za chaotycznie napisałem to też super :P


    Ps. jesteś z Wawki możemy podjechać do Motoristy mam tam zniżkę co prawda 5% ale... może da radę więcej wyrwać przy za kupach za 2/3 koła będzie na paliwo bądź dołożysz sobie do czegoś a maja naprawdę ogromny asortyment na sklepie :P

    Ile Motocyklistów tyle rad sam musisz zadecydować i poczytać zastanowić się... każdy będzie pisał co innego i doradzał to samo lub coś innego jak to w życiu
    ( zawsze może kupić używany kombi a buty i kask nowe ) wiele ludzi tak robi
    Ostatnio edytowane przez Diduś ; 16-05-13 o 17:13

  8. #8
    Użytkownik Awatar kuster
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Accord Type S
    Skąd
    SK
    Posty
    3,273

    Domyślnie

    ja zastanawiam sie nad kombi 2cz tschul 747 jeżeli chodzi o ciuchy

    kask XR1000 ale nie wiem czy na poczatek nie polece taniej i nie kupie AGV K4 EVO

  9. #9
    Użytkownik Awatar Diduś
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Dawid
    Auto
    Honda Hornet 919
    Skąd
    Łomianki
    Posty
    155

    Domyślnie

    kombi jak kupujecie to tylko 2cz dlaczego ??? bo co zrobisz z kombi jak np. zachce Ci się kupe w MC ?? cale musisz do łydek na ziemie dać a wiadomo jak jest w kiblach... i zaraz w h..ja zarazek syfu i szczochów będzie na kombi... Ciul lub Probiker nie są złe ale teraz tanio można kupić też BERIKA co do kasków ja się nie wypowiadam.. .

  10. #10
    Użytkownik Awatar siemaR
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    805

    Domyślnie

    Gęba czerwona i uszy poobcierane od mierzenia milion razy kasków - ostatecznie wahałem się między nolanem n86, hjc is-17, shoei qwest, shoei xr1100 i shoei gt air - ten ostatni pojechał ze mną do domu, kupiony w Moto Styl z 5% rabatem, sprzedawcy nie mieli mnie dość pomimo 1,5 godz. ich męczenia Biały, bo szkoda mi było dokładać kolejne prawie 500 zł za ciekawsze malowanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •